Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcnow92

Kiedy polskie babcie wyrosną z moheru?

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   
ak sadzicie kiedy babcie w Polsce nie będą się kojarzyć z moherowym beretem a jak to jest na zachodzie z nierzadko drogim sportem?

Kiedy poprawią się warunki materialne w Polsce czyli za 20 lat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pogardliwe określanie starszego pokolenia jako "moherowe berety" jest niesmaczne, krzywdzące i nie na miejscu. Pytanie sformułowane w temacie świadczy o nieodpowiednim podejściu do sprawy, która została tu sprowadzony do żartów

pozdrawiam :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pogardliwe określanie starszego pokolenia jako "moherowe berety" jest niesmaczne, krzywdzące i nie na miejscu.

Czemu niesmaczne przecież to samo można powiedzieć o dresiarzach i jakoś nikt by się nie krzywił. Nikogo to nie powinno krzywić ponieważ każdy ma wybór jakie nakryci głowy ubrac, a temat jest wg. w idealnym dziale więc jest "na miejscu"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
każdy ma wybór jakie nakryci głowy ubrac

Babcia zatem też. To ich sparwa jak są kojarzone- z jakim beretem. Myślę, że np. na Zachodzie myśląc o Polsce ludzie nie myślą od razu o moherowych beretach...

Przychylam się do wypowiedzi szpek_chomika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Widzę, że temat taki pół żartem pół serio.

Czemu niesmaczne przecież to samo można powiedzieć o dresiarzach i jakoś nikt by się nie krzywił.

No, może ktoś mówi: "Jestem dresem i jestem z tego dumny!", więc może babcie będą mówić: "Jestem moherowym beretem i jestem z tego dumna!". A może już mówią?

każdy ma wybór jakie nakryci głowy ubrac

Więc może powinniśmy przerobić dresy na czapki to babcie zmienią zdanie?

Myślę, że np. na Zachodzie myśląc o Polsce ludzie nie myślą od razu o moherowych beretach...

Niekoniecznie. Na myśl przychodzi raczej złodziej lub pijak. Walnie przyczyniła się do tego reklama Media Marktu w Niemczech.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Niekoniecznie. Na myśl przychodzi raczej złodziej lub pijak. Walnie przyczyniła się do tego reklama Media Marktu w Niemczech.

To miałam na myśli Tofiku- napisałam, coś w stylu, że ludziom Polska niekoniecznie kojarzy się z moherem...

Poza tym myślę, że nie wszystkie babcie nosząc moherowe berety mają na myśli poparcie dla pewnych ideii, grup. Niektóre nsozą bo lubią, bo jest ciepły, bo są przyzwyczajone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To miałam na myśli Tofiku- napisałam, coś w stylu, że ludziom Polska niekoniecznie kojarzy się z moherem...

Ano fakt, przeczytałem Twoje zdanie: "myślą od razu" - sory.

Niektóre nsozą bo lubią, bo jest ciepły, bo są przyzwyczajone.

A niektóre w ogóle nie noszą. Łączenie moherowego beretu z ogółem babć to uogólnienie :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A moje dwie babcie, niestety już ś.p. to były świetne kobiety.Tolerancyjne, dobrze wychowane i obydwóm Ojciec Dyrektor nie bardzo się podobał.

A jak gotowały ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.