Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Polska w Schengen

Rekomendowane odpowiedzi

Co za problem było pozostawic celników na granicy, tylko nie wszystkich zatrzymywac? Po raz kolejny wskazuje, ze przyjete w strefie Schengen rozwiazanie jest niemądre.

A jak było wcześniej z tymi kontrolami?

W art. 3 § 1 pkt 5 Kodeksu celnego, kontrola celna to m. in. zatrzymywanie i kontrola środków transportu, a w art. 6 §1 stanowi: „ Organ celny może wykonywać wszelkie czynności kontroli celnej, które uzna za stosowne według

przepisów prawa celnego, w każdym miejscu znajdującym się na polskim obszarze celnym, lub – jeżeli umowy

międzynarodowe tak stanowią – poza polskim obszarem celnym”.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

I wcześniej, ani ja, ani mój brat, ani kuzyn, ani wiele innych osób, które o to pytałem nie miały problemu z przekraczaniem granic w obrembie Unii, Schengen czy nawet granicy szwajcarskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nie miały problemu z przekraczaniem granic

Przeczytaj dokładnie tu chodzi o kontrole, wcześniej przed Schengen też można było je przeprowadzać na terenie całego kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Ale wczęsniej siedzieli na granicy, a teraz nie maja co tam robic, tylko smigają po kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale wczęsniej siedzieli na granicy, a teraz nie maja co tam robic, tylko smigają po kraju.

Nieprawda nie siedzieli kontrolowali np. targowiska w Krakowie i szukali emigrantów nielegalnych. Czyli nie ma kontroli granicznej a stara pozostała czyli zmiana na plus, bo odpada jedno miejsce kontrolowania.

I wcześniej, ani ja, ani mój brat, ani kuzyn, ani wiele innych osób, które o to pytałem nie miały problemu z przekraczaniem granic w obrembie Unii, Schengen czy nawet granicy szwajcarskiej.

Kto mówi o problemach? Faktem jest, że na granicy trzebabyło się zatrzymać, albo korki, albo sprawdzali paszporty np. na granicy z Czechami, a to odpada reszta się nie zmienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda nie siedzieli kontrolowali np. targowiska w Krakowie i szukali emigrantów nielegalnych. Czyli nie ma kontroli granicznej a stara pozostała czyli zmiana na plus, bo odpada jedno miejsce kontrolowania.

Nie wiem, gdzie Ty tutaj widzisz zmianę na plus, przecież przykładowo każdy najgorszy ment może sobie teraz bez problemu wjechać do Polski. Co za głupota wpuszczać dobrowolnie mentów do kraju, a potem ich szukać po całej Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, gdzie Ty tutaj widzisz zmianę na plus, przecież przykładowo każdy najgorszy ment może sobie teraz bez problemu wjechać do Polski. Co za głupota wpuszczać dobrowolnie mentów do kraju, a potem ich szukać po całej Polsce.

Retoryka taka sama jak z tym, że nas Niemcy wykupią, że Polacyn Anglikom pracez zabiorą, że Polscy złodzieje ruszą na Niemcy etc. Praktyka pokaże kto ma racje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Nieprawda nie siedzieli kontrolowali np. targowiska w Krakowie i szukali emigrantów nielegalnych.
Już przymiarki robili do ego co ejst teraz, a powinni na granice wrócić :]

Teraz np. jak z CB jade gdzies po trsie to częsciej słysze, że "celna" łapie, a nie "misiaczki".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W art. 3 § 1 pkt 5 Kodeksu celnego, kontrola celna to m. in. zatrzymywanie i kontrola środków transportu, a w art. 6 §1 stanowi: „ Organ celny może wykonywać wszelkie czynności kontroli celnej, które uzna za stosowne według

przepisów prawa celnego, w każdym miejscu znajdującym się na polskim obszarze celnym, lub – jeżeli umowy

międzynarodowe tak stanowią – poza polskim obszarem celnym”.

Wcześniej też mogli, odpada kontrola graniczna, więc mniejsza jest ingerencja państwa w życie obywatela, co witam z otwartymi ramionami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Wcześniej też mogli, odpada kontrola graniczna, więc mniejsza jest ingerencja państwa w życie obywatela, co witam z otwartymi ramionami.

widac nie uda ci sie przetłumaczyć... od pierwszego wpisu w tym temacie jestes absolutnie bezkrytyczny. Przeciez kodeks celny był uchwalany i nowelizowany pod wejscie do Unii i Strefy Schengen.

Rozwiazanie, ze granicznicy zamiast kontrolowac na granicy jeżdżą po kraju i moga zatrzymywac do kontroli "granicznej" kazdego jest zupelnie bez sensu. Ale oczywiscie nie podejmujesz tego wątku bo "witasz z otwartymi ramionami", "bezkrytycznie mówiac hura". tylko nie wiem co takie wypowiedzi wnosza do dyskusji...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze są to uwagi personalne kolejnej tolerować nie będę i polecą ostrzeżenia. Tłumaczenia, że to nie jest uwaga personalna zostaw dla siebie.

Po drugie zarzucasz mi bezkrytczność to sobie krytyczność zarzuć.

Po trzecie służba celna mogła wcześniej kontrolować targowiska, co robiła w poszukiwaniu ludzi nielegalnie przebywających w Polsce. Kodeks celny jest z 9 stycznia 1997 r. więc jak coś to był pod nową Konstytucję pisany, a nie pod wejścuie do UE ostatnia nowela jest sprzed 5 lat... Podejmuje każdy wątek i podkreślam jeszcze raz Straż Graniczna ogranicza swoje uprawnienia, a nie rozszerza. Nie ma kontroli paszportowej, niedługo nie będzie lotniczej kto podróżuje samolotami to wie jak duże jest to udogodnienie. Nie musi się zatrzymywać na granicy. W innych krajach i przes Schengen władze danego kraju mogły sprawdzić tożsamość osoby przebywającej na terenie kraju w Polsce nazywa się to potocznie spisywaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.