Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Niepodległość dla Kosowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   

Z całym szacunkiem, ale to porównanie jest nieadekwatne.

To tak jakby Polacy chcieli ogosić niepodległość w Chicago :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby zrealizował się scenariusz romantyczy, że Chorwacja, a potem i Serbia i Kosow trafią kiedyś do UE, a bez granic nie będzie różnicy już między tymi krajami. Ale nawet jeśli to na pewno poczekam na to dość długo.

Co do Kosowa to ONZ nie uzna tego kraju po proteście Rosji i Chin w RB ONZ. Do tego Rumunia, Sowacja i Hiszpania także, co zrozumiałe Kosowa nie uznają. Po co Polska sie tak spieszy? Uznanie nowego kraju powinno być w drodze referednum, a tutaj moglibyśmy się spodziewać różnego wyniku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Uznanie nowego kraju powinno być w drodze referendum

Bez przesady z każdą sprawą do narodu biec :P tym bardziej że większość na pewno w sprawie Kosowa nie orientuje sie najlepiej.

"Kosowianie"

Pisze się "Kosowarzy"

Każda społeczność powinna mieć własne państwo. Mamy XXI wiek.

No to może każde województwo w Polsce ogłosi niepodległość?

Wojny, przynajmniej regularnej, nie będzie na pewno. Ale stworzy się precedens na skalę światową, po raz kolejny podkopany zostanie autorytet ONZ, popsują się stosunki USA z Rosją i Chinami. Nie mówiąc już o tym, że Kosowo, bez pomocy UE (czyli naszych pieniędzy) samo nie jest w stanie egzystować. To najbiedniejsze państwo w Europie bez rozwiniętego sektora usługowego, przemysłu nawet rolnictwo kuleje. Ten kraj żyje z przemytu...

Nic dobrego z tej niepodległości nie wyjdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Ten kraj żyje z przemytu...

Chyba po to jest ta "niepodległość", zeby ten przemyt ułatwić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Słucham niektórych komentarzy w mediach i zbiera mi się na wymiory. Pojawiają się głosy, żeby uznać Kosowo, bo większość dużych państw Eurokołchozu je uzna. Co to za argamunet, mamy się godzić na łamanie prawa międzynarodowego, na rozbiory Serbii, bo tego chce UE? w takim razie nie jesteśmy już państwem suwerennym, bo jeżeli dla rządzących nie liczy się głos i wola narodu, tylko stanowisko zpedalonych polityków UE, Polska przestała być krajem suwerennym.

Okazuje się, że atuty są w ręku Putina, Rosja ma w końcu prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i może zablokować prawne uznanie Kosowa.

Ciągłe upokarzanie dumengo narodu jakim są Serbowie nie prowadzi do niczego dobrego. Historia niejednokrotnie pokzała, że upokarzane narody, mogą stac się przyczyną wielkich konfliktów. Niestety Serbia jest osamotniona, jedyne, co w mojej ocenie mogą zrobić Serbowie to grać na destabilizacje Bośni lub zaprosić na swoje teryterium wojska rosyjskiej, może jakieś wyrzutnie antyrakietowe, przynajmnie Bushmen poczułby respekt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

"Była Serbska prowincja" - polskie media juz ustaliły.

Po co Polska sie tak spieszy?

Po pierwsze z za przeproszeniem, naiwnej głupoty: "powinnismy popierac dązenia niepodległosciowe, bo sami staralismy sie o niepodległość".

Po drugie bardzo możliwe, że premier realizuje polityke proniemiecką, a prezydent proamerykańską...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do Hauera

Albania czyli również Kosowo to jedyne kraje muzułmańskie Proamerykańskie.

Dziwie mnie to że ma to być rozbiór Serbii przecież Serbia też się wyodrębniła z Jugosławii. I przyczyniła sie do rozbioru Jugosławii.

Przypomina mi ta sytuacja rok 1920 i bunt generała Żeligowskiego. otóż Serbia to taka ówczesna Litwa Kosowo to Wilno a Albania to Polska. Jestem wręcz pewien że Kosowo przyłączy się do Albanii po kilku latach ponieważ będzie za małe i nie poradzi sobie samo.

Wielu z was jest przeciwnym temu projektu ale trzeba pamiętać że tam wojna była 10 lat temu a nie jak w przypadku Polski 60 lat temu. 50 lat to aż 2 pokolenia. Kto w 1958 roku myślał że będzie unia Europejska w takim kształcie jak dzisiaj? Kto myślał o tym że Niemcy będą tak antyfaszystowskie i proeuropejskie. Sytuacja na Bałkanach jest według mnie podobna. Trzeba jeszcze dużo czasu aby Kosowianie znów zespolili się z Serbią lub aby znów stworzyli coś w stylu Jugosławii.

Hauerze napisałeś że Kosowianie niszczyli serbskie zabytki ale pamiętaj że Serbowie robili to samo z czasie wojny na Bałkanach, przed interwencja NATO w Serbii. Teraz jest doskonały moment aby to zmienić aby budować przyjaźń Kosowsko - Serbską coś na miarę przyjaźni Polsko - Niemieckiej

P.S Już mi się podoba dyskusja ponieważ pierwszy raz będę się chyba "kłócił" z Hauerem 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Litości :|

Albania czyli również Kosowo to jedyne kraje muzułmańskie Proamerykańskie.
Przypominam o istnieniu Turcji, Kuwejtu, Egiptu, Arabii Saudyjskiej, Pakistanu...
Dziwie mnie to że ma to być rozbiór Serbii przecież Serbia też się wyodrębniła z Jugosławii. I przyczyniła sie do rozbioru Jugosławii.

Rozpad Jugosławi nastapił ze złamaniem konstytucji tego kraju i wbrew Serbii i przy pośrednim poparciu Niemiec. "Niepodległośc Kosowa" to kolejna odsłona tych rozbiorów. Kolejna po nalotach, ktorych orędownikiem był niemiecki minister spraw zagranicznych "Joschka" Fischer.

pamiętaj że Serbowie robili to samo z czasie wojny na Bałkanach, przed interwencja NATO w Serbii.

Własnie jakos nie sposób było udowodnic tych wszystkich zbrodni, o których mówil iw TV, a wygnanie Serbów jest faktem.

Teraz jest doskonały moment aby to zmienić aby budować przyjaźń Kosowsko - Serbską coś na miarę przyjaźni Polsko - Niemieckiej

Teraz jest całkiem inny moment. Mniej wiecej taki, jakby Polaków ktoś wygnał z Krakowa, albo Gniezna (jesli lubisz porównania).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Albania czyli również Kosowo to jedyne kraje muzułmańskie Proamerykańskie.
Przypominam o istnieniu Turcji, Kuwejtu, Egiptu, Arabii Saudyjskiej, Pakistanu...

Zapomniałeś o Afganistanie i Iraku. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Zapomniałeś o Afganistanie i Iraku.

To raczej tylko teoria, bo władze centralne nie mają tam wiele do gadania (szczególnie w Afganistanie, ale w Iraku też).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teraz jest doskonały moment aby to zmienić aby budować przyjaźń Kosowsko - Serbską coś na miarę przyjaźni Polsko - Niemieckiej

Jaką przyjaźń Ty chcesz budować? w relacjach polsko-niemieckich tyle lat po wojnie, a przyjaźń jest tylko w sferze marzeń, to co dopiero mówić o przyjaźni Albańców i Serbów. Gdybym był Serbem jedyne czego bym chciał, to żeby było głośno i mafijnych przekrętach w Kosowie, o handlu ludźmi i organami, o praniu brudnych pieniędzy itd. Poza tym jedynym politykiem, do którego czułbym szacunek był byłby Putin, a jedyne czego bym chciał to jak najszybszego odbicia Kosowa, nawet poprzez walkę zbrojną. Jedno się UE i USA udało, a mianowicie pchnąć Serbów w ramiona Rosjan.

"Była Serbska prowincja" - polskie media juz ustaliły

A istnieją takowe? o ile mi wiadomo w Polsce media są europejskie, a nie polskie.

Chciałbym aby zrealizował się scenariusz romantyczy, że Chorwacja, a potem i Serbia i Kosow trafią kiedyś do UE, a bez granic nie będzie różnicy już między tymi krajami. Ale nawet jeśli to na pewno poczekam na to dość długo

Oby nigdy coś takiego sie nie zdarzyło, stanowcze nie dla jednego, ujednoliconego, skomercjalizowanego, zglobalizowanego superpaństwa, w którym narody zostałyby zniszczone i odarte z własnej tożsamości, dorobku kulturowego, tradycji. Jestem Polakiem i nie życzę sobie, żeby ktoś robił ze mnie obywatela państwa Europa, wrzucał w tryby socjalistycznego twora, tworzącego nowe systemy wartości z przyzwoleniem na aborcję, eutanazję, pederastię i inne zboczenia, przy jednoczesnym zniszczeniu sytemów wartości wypracowanych na przestrzeni wieków przez moich przodków, wartości dzięki, którym wiem kim jestem i wiem, których norm i zasad mam się trzymać, żeby przeżyć swoje życie godnie w szacunku dla innych ludzi i narodów. Może to takie niemodne, niepopularne, ale nie wszyscy chcą ujednoliconego świata, w którym zanikają zasady, w którym powoli człowiek zaczyna się gubic i już nie wie, co jest dobre, a co złe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Zapomniałeś o Afganistanie i Iraku.

To raczej tylko teoria, bo władze centralne nie mają tam wiele do gadania (szczególnie w Afganistanie, ale w Iraku też).

Teoretycznie istnieją suwerenne i niepodległe państwa: Afganistan i Irak, które są sojusznikami USA. :P

W Iraku i Afganistanie przeprowadzono wybory parlamentarne (jak i jakie to inna kwestia). Więc teoretycznie narody same sobie wybrały rządy. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Jestem wręcz pewien że Kosowo przyłączy się do Albanii po kilku latach ponieważ będzie za małe i nie poradzi sobie samo.

No właśnie ! Czyli Polacy mają wyjeżdżać masowo do graniczących z nami narodów ( trzeba wybrać miejsce ) i potem robimy tam rewoltę, następnie przyłączamy się do Polski. Przecież to jest zabieranie terenu państwa w gorszy sposób niż poprzez walkę zbrojną ! Tutaj Serbia nie miała nawet szans aby obronić swoje terytorium ( bo gdyby wygnali Albańców to by było wielkie larum że kraj nietolerancyjny ) i straciła je. W Polsce też ludzie wyszliby na ulicę gdyby np. Śląsk się do Niemiec przyłączył :/

Jestem Polakiem i nie życzę sobie, żeby ktoś robił ze mnie obywatela państwa Europa, wrzucał w tryby socjalistycznego twora,

Jaki socjalistyczny twór ? Co masz do zarzucenia socjalizmowi - czystemu ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Prosze się trzymać tematu "niepodległosci dla Kosowa", bo OT bede kasował, a sprawcom warny wstawiał.

Tutaj Serbia nie miała nawet szans aby obronić swoje terytorium ( bo gdyby wygnali Albańców to by było wielkie larum że kraj nietolerancyjny ) i straciła je.

Próbowali bronić, ale zostali zbombardowani przez USA, GB, Niemcy i kogo tam jeszcze. Zgodzili się wpuścic do Kosowa wojska międzynarodowe, które miały zapobiec "czystkom etnicznym" itp. ale mowy nie było o odrywaniu prowincji. W praktyce to większosc Serbów stamtad wygnano (przy dość powszechnej bezczynności czy nieudolności wojsk NATO), a teraz sie prowincje odrywa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.