Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Niepodległość dla Kosowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Granat   
sebów z Bośni

Sam powiedziałeś Serbów z Bośni. To pokazuje że jest już taki naród jak Serbowie i mają własne państwo - Serbię. Analogicznie Albańczycy w Serbii, mają swój kraj jakim jest ALBANIA, a nie Kosowo :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

marcnow92, a Niemców ze Ślaska bys poparł, jakby chcieli "niepodległości", przy zapowiedzi mozliwosci póxniejszego zjednoczenia z Niemcami? Naprawde warto sie zastanowić zanim się coś poprze.

nie popieram Ślązaków ponieważ uważam że Ślązacy nie są narodem

A wielu z nich uważa, ze są i co im zrobisz? Bedziesz ich za to przesladował ?

więc popieram Basków(wyłączając ETA)

dlaczego wyłaczasz ETA, a nie wyłaczasz UCK, ktore chciało niepodległego Kosowa i dostało to co chce? A metod uzywali jeszcze brutlaniejszych niż ETA w czasach terroru baskijskiego.

Oczywiście wszystkie te Państwa powinny być zrzeszone w jakieś jednej federacji czyli UE aby zapobiec Wojną pomiędzy nimi.

Chorwacja, Serbia, Kosowo itd. były zrzeszone w jednej Federacji - w Jugosławi. To wojnie nie zapobiegło. I za naiwnośc uważam myślenie, że UE zapobiegnie, jesli dojdzie do kryzysu w Europie.

Polska nie uznajac niepodlgłości Kosowa moze osiągnac bardzo wymierne korzyści polityczne. Tymczasem uznanie tej "niepodległosci" daje nam dokładnie "nic", a na dodatek jest poparciem dla groźnego precedensu.

Tylko spiskowa teoria, że nasz rzad jest obsadzony agenturą tłumaczy dlaczego "nasi" politycy tego wyraźnie nie widzą. Innego zrozumiałego wyjaśnienia nie potrafię znaleźć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ależ Kosowo będzie czymś w rodzaju protektoratu czy mandatu UE. Stworzenie oddzielnego państwa kosowskiego jest jedynym sposobem na rozwiązania węzła gordyjskiego na Bałkanach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ależ Kosowo będzie czymś w rodzaju protektoratu czy mandatu UE

Czyli wracamy się do XIX wieku i nowych form kolonializmu. UE zadba by z Kosowa wygnano resztki Serbów, o to możemy być wszyscy spokojni.

Stworzenie oddzielnego państwa kosowskiego jest jedynym sposobem na rozwiązania węzła gordyjskiego na Bałkanach.

Wręcz przeciwnie, ta dezycja jedyne co robi to destabilizuje Bałkany, jeszcze bardziej zasupla ten jak to ująłeś węzeł gordyjski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A wielu z nich uważa, ze są i co im zrobisz? Bedziesz ich za to przesladował ?

To tylko niewielka banda nacjonalistów śląskich. Nie warto na nich marnować mięśni na prześladowanie. Znaleźli sobie zabawe to niech się bawią.

dlaczego wyłaczasz ETA, a nie wyłaczasz UCK, ktore chciało niepodległego Kosowa i dostało to co chce? A metod uzywali jeszcze brutlaniejszych niż ETA w czasach terroru baskijskiego.

Tam jest inna sytuacja. Z Baskami Hiszpanii nie mieli wojen natomiast z Serbami kosowienie mieli wojny. Na Bałkanach będzie ciężko wprowadzić pokój ponieważ trudno złączyć ze sobą państwa które się wzajemnie tak gnębiły i to zaledwie 10 lat temu.

Pozwolę sobie zauważyć że chyba każdy naród bez Państwa posuwa sie do metod terrorystycznych (Polacy chyba też)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

marcnow92, ręce opadają. Naprawde. Wiesz kto zamieszkiwał Guernicę w czasie pamiętnego bombardowania, które malowniczo przedstawił Piccaso?

Wisz, że Kosowo nie było oddzielnym panstwem, tylko zawsze było Serbskie, tak polskie było Gniezno czy Ziemia Krakowska ? Wiesz, że Kosowo zamieszkują Albańczycy, którzy mają własne państwo, które nazywa się Albania ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hauer, ręce opadają. Twoje argumenty mnie przekonały. szczególnie ten

Polska nie uznajac niepodlgłości Kosowa moze osiągnac bardzo wymierne korzyści polityczne. Tymczasem uznanie tej "niepodległosci" daje nam dokładnie "nic", a na dodatek jest poparciem dla groźnego precedensu

Pozdrawiam

P.S Z Hauerem sie chyba kłócić nie mogę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Hauer, ręce opadają. Twoje argumenty mnie przekonały. szczególnie ten

Akurat to jest bardzo przekonujący argument. Dlatego nie rozumiem twojej ironii i tego "ręce opadają"...

P.S Z Hauerem sie chyba kłucić nie mogę :)

Kłócić się to na tym forum ogólnie nie wypada. Co dopiero kłucić ! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Paweł1   

W mojej opinii Rzeczpospolita powinna zwlekać dłużej z uznaniem niepodległości Kosowa. Na pewno nie powinniśmy tego robić jako pierwszy kraj słowiański. Dodatkowo powinniśmy

poczekać, aż bezpośrednia burza polityczna opadnie. Jak długo nie wiem? Może kilka miesięcy, może lat…W konsekwencji rząd polski powinien postąpić podobnie do większości państw „zachodnio europejskich” i Kosowo uznać. Bezpośredni po uznaniu Kosowa jakiś wysoki przedstawiciel Rzeczypospolitej winien dyplomatycznie odwiedzić Serbię.

Myślę, że sprawa uznania Kosowa została przez naszą dyplomację bardzo źle rozegrana. Z drugiej strony winniśmy także pamiętać, że nasz kraj znaczy na arenie międzynarodowej tak „dużo”, że raczej nikt się naszym uznaniem Kosowa specjalnie nie przejął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
UCK, ktore chciało niepodległego Kosowa i dostało to co chce? A metod uzywali jeszcze brutlaniejszych niż ETA w czasach terroru baskijskiego.
...Kosowianie niszczyli serbskie zabytki ale pamiętaj że Serbowie robili to samo z czasie wojny na Bałkanach, przed interwencja NATO w Serbii. Teraz jest doskonały moment aby to zmienić aby budować przyjaźń Kosowsko - Serbską coś na miarę przyjaźni Polsko - Niemieckiej
Dzisiaj dotarły do mnie szokujące podejrzenia wobec Albańczyków, którzy mięli wycinać i sprzedawać organy setek młodych Serbów w latach 1998- 99http://wiadomosci.onet.pl/1728015,12,alban...encow,item.html. Miała o tym wiedzieć Wyzwoleńcza Armia Kosowa czyli UCK. Jeżeli fakty te potwierdzą się to mogą one zmienić postrzeganie uznania niepodległości Kosowa. Po raz kolejny mit o biednych Albańczykach prześladowanych przez Serbów został zachwiany. Żadna ze stron nie jest bez winy, jednak niepodległe Kosowo wyraźnie faworyzuje jedną z nich. A o budowaniu przyjaźni Serbsko Kosowskiej mozna zapomnieć na co najmniej kilka dziesięcioleci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Mnie najbardziej interesuje dlaczego Europa i Stany Zjednoczone byli temu tak przychylni (poza krajami mającymi podobny problem)? Mam wrażenie, że pokutują dwa elementy: przekonanie, że Serbia jest zbyt silnie powiązana z Rosją i przez to nadal należy ją osłabiać, oraz że nadal uważają, że ten kraj jest niestabilny i rządzony przez ekstremistów. Uważam, że tak powszechne przyzwolenie na odłączenie Kosowa może właśnie wpędzić Serbię na te tory, co zamknie szanse na demokratyzację tego kraju.

A osobiście co myślę? Albańczycy z Kosowa są niebezpieczni. Nie przepadam za Serbami, bo udowodnili nie raz, że na sympatię nie zasługują, ale nie można pozwolić by szerzyła się anarchia. Poza tym, Kosowo nie ma żadnej gospodarki i samo się nie utrzyma. Jest uzależnione energetycznie od Serbii. Mało kto wie, że kosowcy Albańczycy mają dwa źródła dochodu: narkotyki i domy publiczne. Niepodległe Kosowo będzie więc republiką gangsterów utrzymywaną z kasy UE, czyli notabene - nas wszystkich. Ja się na to nie zgadzam :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   

Wysłany: Dzisiaj 13:25 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mnie najbardziej interesuje dlaczego Europa i Stany Zjednoczone byli temu tak przychylni (poza krajami mającymi podobny problem)? Mam wrażenie, że pokutują dwa elementy: przekonanie, że Serbia jest zbyt silnie powiązana z Rosją i przez to nadal należy ją osłabiać, oraz że nadal uważają, że ten kraj jest niestabilny i rządzony przez ekstremistów. Uważam, że tak powszechne przyzwolenie na odłączenie Kosowa może właśnie wpędzić Serbię na te tory, co zamknie szanse na demokratyzację tego kraju.

Pole do szerokich spekulacji.....Szegolnie zaangazowanie USA w tym regionie.

W tej chwili nie ma innego wyjscia jak proba integracji obu stron w struktury europejskie.

A osobiście co myślę? Albańczycy z Kosowa są niebezpieczni. Nie przepadam za Serbami, bo udowodnili nie raz, że na sympatię nie zasługują, ale nie można pozwolić by szerzyła się anarchia. Poza tym, Kosowo nie ma żadnej gospodarki i samo się nie utrzyma. Jest uzależnione energetycznie od Serbii. Mało kto wie, że kosowcy Albańczycy mają dwa źródła dochodu: narkotyki i domy publiczne. Niepodległe Kosowo będzie więc republiką gangsterów utrzymywaną z kasy UE, czyli notabene - nas wszystkich. Ja się na to nie zgadzam

Wydaje mi sie, ze Albanczycy z Kosowa sa tak samo "niebezpieczni" jak Polacy z Podlasia.

Byt okresla swiadomosc. A jaki moze byc "byt" wobec ogromnego bezrobocia, braku

perspektyw - mlodziezy szczegolnie. Kosowo importuje towary za ponad

900 000 000 euro , eksportuje za bodajze 50 000 000 . Do tej pory poszlo

tam 2 miliardy euro. do 2012 planowane jest wydanie dalszych 1,2 miliardow, z roznych

zrodel. Na ile to pomoze ????

Czy sie ktos zgadza, czy nie zgadza, bedziemy - jako obywatele Unii placic.

Innego wyjscia nie widac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.