Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Wy i jedzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Skoro już tak rozmawiamy na forum o swoich odchyleniach, przyzwyczajeniach etc. to czemu nie porozmawiać i o jedzeniu;) Jakie jedzenie preferujecie (tylko niech temat nie przerodzi się w drugą dyskusję o wegetarianizmie:), czy macie swoje ulubione potrawy, jak odżywiacie się na co dzień? Może znacie jakieś ciekawe, oryginalne przepisy? Czy potraficie gotować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam pizzę z pieczarkami i spaghetti - to moje dania numer 1 :D

Dalej na liście znajdują się:

- kanapki z szynką i żółtym serem wstawione na 1.5min do mikrofalówki :evil:

- tortilla

- barszcz czerwony z kiełbaską i jajkiem

- pierogi ruskie (odsmażane)

- flaczki

- zupa pomidorowa

- tradycyjnie rosołek :P

- kurczak z frytkami

- kebab

No i to chyba wszystko :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

To teraz moja kolej :]

Lubię, a wręcz uwielbiam:

* bigos,

* pizza we wszystkich odmianach, byle bez ryb i owoców morza :D Najbardziej lubię Vegetarianę z pizzerii "Casa Mia" w Szczecinie :]

* kebab, tortilla, żarcie meksykańskie, zapiekanki, hot-dogi i inne kaloryczne żarcie :P

* gołąbki, zwłaszcza z kaszą i grzybami :]

* krokiety

* grzyby - w każdej postaci :]

* placki ziemniaczane

* pierogi - we wszystkich postaciach, a zwłaszcza z jagodami i truskawkami :]

* spaghetti

* jajecznica, zwłaszcza własnej roboty - ze szczypiorkiem trzema paprykami, cebulką i kiełbaską :]

Nie lubię:

tatara, ryb w jakiejkolwiek postaci, owoców morza w jakiejkolwiek postaci, golonki, większości rodzajów zup i masy innych rzeczy, których nie potrafię sobie teraz przypomnieć :P

A macie jakieś nietypowe nawyki jedzeniowe?

U mnie wygląda to tak:

* wafelki rozdzielam na warstwy, zjadam nadzienie, a na końcu suchy wafelek :mrgreen:

* delicje obgryzam dookoła galaretki, zjadam czekoladę, a na końcu samą galaretkę :mrgreen:

* ptasie mleczko - objadam czekoladę :mrgreen:

* placki ziemniaczane jem suche, bez niczego. Nie potrafię zrozumieć jak ludzie mogą jeść placki z dżemem, miodem, cukrem, płatkami śniadaniowymi :shock:, ze śmietaną, kremem czekoladowym i jeszcze innymi wynalazkami... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
tatara, ryb w jakiejkolwiek postaci, owoców morza w jakiejkolwiek postaci, golonki, większości rodzajów zup i

No to ja akurat lubię :D

Do tatara mu si być metka z firmy Jadów.

Rosół. Ten robiony przez moją Babcię, bez włoszczyzny, tylko z jakimś zielskiem. Już nigdy nie będę takiego jadł :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Tatar! super rzecz.

Nie pojmę jak można jeść śledzie ze śmietaną ten tłuszcz miesza się ze śmietaną sic! tfu ! matko i córko ! : :evil: .

Spaghetti to najlepsza wg mnie potrawa na świecie, nie pogardzę pyszniastą pizzą ,pierogami z płuckami ahaha , naleśnikami ,gołąbkami .

Oraz sam robie co niedzielę jajecznicę z super składnikami : szczypior , boczuś, na słonince, kiełbasa m pomidorek i czosnek z cebulą. Nic po za tym dobrze nie sporządzę , może spaghetti.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

OOO.. Gotowanie... Ulubiony "sport" mojego ojca :] Na szczęście zostałem tym zarażony :D Nawet nie wiecie ile jest super dobrych dań, których się na co dzień w Polsce nie jada! No i co najważniejsze - do smażenie tylko oliwa z oliwek ! Żadnych olejów bo to tylko nadaje sztuczności... Zresztą poszukajcie jakikolwiek włoski przepis : "Na rozgrzaną oliwę... " "Dodać oliwy.. " :] Tak samo jest z czosnkiem :P No ale do rzeczy :

Lubię:

-Makarony ( króluje tutaj "Carbonara" i "Bolognese* " )

-Surówki :] ( kapusta pekińska + papryka + pomidor + ogórek kiszony + sos vinegrae + majonez = cud :P )

-Pizze ( te fałszywe rodem z Pizza Hut i te prawdziwe... włoskie.. :mrgreen: )

- Praktycznie wszystko co ma imbir w środku ( najbardziej sie nadaje do mięsa :] )

- Buraczki :P

- Szpinak xD

- Owoce i warzywa ( walają się tylko ogryzki :/ )

- Kiełbachę :)

- Kebab

Noo długa byłaby ta lista...

Nie lubię:

- Warzyw gotowanych ( oprócz: Fasoli i kukurydzy )

- zup typu krem

- większości ryb :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jedzonko, hmm... to jest to co kocham:) Dla mnie nie ma praktycznie potrawy, której nie mógłbym zjeść:) Jednak mam kilka kulinarnych upodobań:

- Przede wszystkim... kebab, który z tego co się zdążyłem zorientować, jest jedną z najpopularniejszych potraw wśród studentów IH, a już na pewno wśród moich znajomych. W ogóle w przypadku moim i moich znajomych to jest jedna wielka historia z tym kebabem:) Wszystko zaczęło się na objeździe, kiedy to pierwszego dnia zjedliśmy kebaba, i dostaliśmy takiej głupawki, jak rzadko. Przez następne kilka dni dzień w dzień żarliśmy z kebaba, i nawet ustaliliśmy z czego robi się kebab. Otóż moi drodzy nie z baraniny czy też kurczaka, co to to nie. Kebab robi się z psa:) A tak na poważnie, nie ma tygodnia, abym nie zjadł kebaba. Mamy taki jeden świetny kebab-bar, dosłownie kilkanaście metrów od bramy UW. Ciepła gruba bułeczka, cieplutkie mięsko, wspaniała surówka... niebo w gębie.

- KFC (McDonald odpada), mamy z kumplem stałem menu, stripsy, twister, longery... to jest wyżera:)

- Sałatki pod niemal każdą postacią, ale prym wiodą u mnie grecka, jarzynowa i z tuńczyka... jak tylko jest w domu któraś z nich, to przy moim dużym współudziale znika w przeciągu dwóch dni.

- Pizza (bez znaczenia czy Tele czy Hutt czy jakakolwiek inna), ważne żeby było mięsko, najlepiej salami:)

- Wszelkiego rodzaju marynaty, zwłaszcza grzybki w occie i papryczka:)

- Zwykła kiełbasa z cebulką i oliwkami.

- Kanapki ze smalcem, do tego ogóreczek.

- Wszelkiego rodzaju zupki z torebki z pasztecikami ze sklepu... może nie jest to jakieś wysublimowane danie, ale smaczne.

- Ryż i wszelakie makarony z sosami, potrawkami etc.

- Spaghetti i lasagna:)

- Niektóre zupy jak choćby grochówka, grzybowa, pomidorowa czy też ogórkowa, ale zwłaszcza pomidorowo-paprykowa zupa krem:)

Co do gotowania:

- Zdecydowanie najwięcej robę wszelakich surówek i sałatek, ale bądźmy szczerzy, to nie jest żadna sztuka.

- Natomiast moim ulubionym daniem jest ryż (może być też makaron) z kurczakiem i warzywami z sosem musztardowo-majonezowym, mmm... delicje:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Albinos - ty masz wydział na Krakowskim Przedmieściu ?

- Wszelkiego rodzaju zupki z torebki

tzw. Standardowy posiłek studenta :) Też lubię, jak mam coś zjeść na szybko

- Zdecydowanie najwięcej robę wszelakich surówek i sałatek, ale bądźmy szczerzy, to nie jest żadna sztuka.

Tu się nie zgodzę :razz: Jest nawet takie włoskie powiedzenie dotyczące sałatek

"Do stworzenia sałatki potrzeba 4 ludzi:

- Mądrego, który wybierze składniki

- Hojnego, który doleje oliwy

- Skąpego, który doda sól, pieprz i ocet balsamiczny

- Głupiego, który to wszystko wymiesza :D "

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Albinos - ty masz wydział na Krakowskim Przedmieściu ?

Tak, dokładnie na samym campusie i poza koszem mam tam wszystkie zajęcia.

tzw. Standardowy posiłek studenta :) Też lubię, jak mam coś zjeść na szybko

Czy standardowy to nie wiem, dla mnie takim posiłkiem jest zestaw w KFC albo kebab;)

Tu się nie zgodzę :razz: Jest nawet takie włoskie powiedzenie dotyczące sałatek

"Do stworzenia sałatki potrzeba 4 ludzi:

- Mądrego, który wybierze składniki

- Hojnego, który doleje oliwy

- Skąpego, który doda sól, pieprz i ocet balsamiczny

- Głupiego, który to wszystko wymiesza :D "

Może i tak, ale dla mnie jakoś zrobienie sałatki/surówki wcale nie stanowi jakiegoś szczególnego wyzwania;)

Do mojej listy mogę dodać jeszcze:

- Szpinak z czosnkiem oraz buraczki:)

- Jajecznica z cebulką prosto z patelni.

- Kotleciki wszelakiej maści.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja jestem niejadkiem...Taka prawda. Jednak odżywiam się regularnie i staram się odżywiać zdrowo. Codziennie serek i jogurt, jakieś owoce. Nie ma nigdy tak, żebuym wyszła bez śnaidania. Wolę się spóźnić, albo jeść wychodząc, ale śniadanie musi być. A tak genralnie to kocham pomidorówkę, schabik z ananasem i serem, w ogólę schabik. Kocham spaghetti. Nadużywam ketchupu. Lubie wszelkiego rodzaju ogórki, marchewkę tylko surową. Czasem lubię zjeść coś oryginalnego. Opdowiada mi kuchnia arabska. Uwielbiam lody i czekoladę- to nałóg. Nie znoszę ryżu, kaszy etc. Najbardziej nie znoszę ryb. Nienawidzę smaku, zapachu, wyglądu ryb na talerzu.

Zupki w proszku- hm...kiedy trzba to trzeba- ale jak dla mnie to one są bez smaku, a chińskie śmierdzą.

Gdy byłam młodsza i miałam więcej czasu, robiłam pierogi- z kapustką i grzybami i z mięskiem lub z serem. Teraz nie mam czasu- ale jak mam to robię omlety z serem- całkiem dobre, choć nie lubię jajek. Ciasta niestety mi nie wychodzą...Ale się kiedyś uwezmę i mi wyjdzie jakieś superowe.

jajecznicę z super składnikami : szczypior , boczuś, na słonince, kiełbasa m pomidorek i czosnek z cebulą

Trzeba będzie kiedyś coś takiego zrobić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Jestem chudy - tak mi mówią. Opycham się cały czas i są efekty. 10 kg w rok - z 40 kg na 50 kg przy wzroście 170 cm.

Głównie jem:

- kanapki z wędliną/kanapki z serem żółtym/kanapki z margaryną i ketchupem - głównie, gdy jestem głodny, a nie chce mi się robić czegoś większego,

- kiełbaska z ketchupem - dość często, wrzucam na talerz do mikrofali i po dwu minutach kiełbasy nie ma,

- SŁODYCZE!!! - przeciętną czekoladę potrafię zmłócić w minutę, uwielbiam cukierki (za to nienawidzę galaretek i tym podobnych), lubię chipsy itd.,

- pizza - kilka razy w miesiącu, warto czasami się wykosztować dla tego smaku,

- bułki - codziennie rano do szkoły. Od jakiegoś czasu, gdy wchodzę do sklepu koło przystanku autobusowego, już czeka na mnie świeża bułeczka,

- zupa jarzynowa/zupa ogórkowa/kapuśniak/zupa wiejska - poezja,

- schabowy/jakieś mięso ze szczyptą curry.

Gotować zbytnio nie umiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Jestem chudy - tak mi mówią. Opycham się cały czas i są efekty. 10 kg w rok - z 40 kg na 50 kg przy wzroście 170 cm.

No bo jesteś ! Ja ważę 85 kg przy wzroście 196 ;)

- kanapki z wędliną/kanapki z serem żółtym/kanapki z margaryną i ketchupem - głównie, gdy jestem głodny, a nie chce mi się robić czegoś większego,

mam podobnie, tylko nienawidzę margaryny... Czuję to na kilometr! Tylko masło! :mrgreen:

przeciętną czekoladę potrafię zmłócić w minutę,

To nie jest wyczyn xD sam potrafię szybciej ( nie zmuszając się do jedzenia szybko :lol: )

- pizza - kilka razy w miesiącu, warto czasami się wykosztować dla tego smaku,

zależy... Ogólnie nie za bardzo przepadam za takim żarciem ( a raczej nie chcę przepadać - po tym nie można biegać :D ) Ale to nie znaczy że nie jem. Oczywiście można płacić 20zł za pizzę w Pizza Hut, ale równie dobrze, można zjeść pizzę za 2.29 zł z Tesco ( wczoraj takie coś jadłem - rozwolnienia nie mam :] ) Ogólnie, robiłem rajd po sklepach z tanią żywnoscią 8) Jak wspominałem gdzieś wcześniej, podróba Red Bulla, w biedronce 1L = 2,49 zł ! Smak taki sam :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
pomidorowo-paprykowa zupa krem:)

Masz może jakiś przepis?

Ja jestem niejadkiem...

Ku utrapieniu mojej mamy ja też, co jednak wcale nie znaczy, że jem mało, a wręcz przeciwnie - jem dużo, ale tylko te rzeczy, co lubię, a uwielbiam ziemniaki pod każdą postacią - smażone, pieczone, gotowane, grillowane i jako pyzy, a poza tym omlety, żółte sery, kalafiory, brokuły, czosnek, cebulę, paprykę, orzechy, banany, gruszki, czarne porzeczki, kiwi, winogrona, truskawki (choć jestem na nie uczulona), kasze i ryż, i wszelkiej maści dżemy. Do prawie każdej potrawy sypię przyprawy (zioła prowansalskie, oregano, bazylię, majeranek, tymianek etc.). Mięsa i ryb nie jem, nie cierpię makaronów i pomidorów, a także kapusty, słodyczy i ciast prawie nie jem, ale mam słabość do makowców i za często jem pizzę oraz chipsy. Dzięki intensywnemu trybowi życia i dobrej przemianie materii rzadko chudnę i rzadko tyję, i żywię szczerą nadzieję, że tak już zostanie na zawsze tym bardziej, że moje babcie przekroczyły już dawno magiczną barierę 100 kg :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
dżemy

Ja jestem dżemojadem :mrgreen:

kiwi

Obok czereśni i wisienek takich w czekoladkach oraz bananów mój ulubiony owoc. Bardzo lubie melony, arbuzy i granaty. Mandarynki- zaś dla zapachu- jak się je obiera potem tak pachną ręcę.

kalafiory

Ja lubie kalafiora z zasmażką.

Także cieszę się dobrą przemianą materii. To jest duży powód do zadowolenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Ja lubie kalafiora z zasmażką.

Tak i koniecznie z młodymi ziemniakami posypanymi świeżym koperkiem!!

Kurczę, głodna się zrobiłam :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.