Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Husaria rusza na Wiedeń - Jedziemy na Euro

Rekomendowane odpowiedzi

Wołodia   

Dlatego ze wreszcie ktos poszedl po rozum do glowy i przestal sie upierac ze musi byc koniecznie Polak )do zludzenia przypomina mi to jedna z maksym socjalizmu: "mierny, bierny, ale wierny). Uklony dla panów Bońka.Piechniczka.Strejlaua i Laty ktorzy od poczatku krytyko0wali Beenhakkera. Mimo ze nie jestem zapalonym kibicem to bede trzymal kciuki za korzystny wynik losowania w grudniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy na Euro :!: :!: Raaaaany - to historyczny moment :!: :!: Ależ pięknie :!: :!:

Flaga w bieli i czerwieni - to my - Polacy niezwyciężeni :!:

Smoooolareeeek :!: :!: Beeeeeeeenhakkeeeeeer :!: :!: Yeeeeeeeeah :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
naszej myśli szkoleniowej

A to taka jest?

To był wspaniały wieczór, coś cudownego, od tego darcia się z radości mam dzisiaj okropny ból gardła... ale jeśli na Euro też mają sprawiać nam taką radość, to ja chętnie trochę pocierpię:lol: Magia, razem ze znajomymi oglądaliśmy mecz w klubie w centrum miasta, trochę dziwnie się czułem w samej koszulce reprezentacji i fladze na ramionach, kiedy wraz z kumplem staliśmy przed Marriotem i zbieraliśmy kolejne osoby do klubu, ale to było piękne, wymarzłem, ale było warto. Brawo Smolarek, brawo Boruc, brawo Leo, wielkie brawa dla wszystkich, którzy przyłożyli rękę do tego awansu, wieeeeeeeelkie braaaaaaawa:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

PIJEM, BAWIM SIĘ SZALALALA :!: :!:

Coś niesamowitego, ten dzień na długo zapiszę się na karty historii polskiego fudbolu. Jestem bardzo dumy z tego że dane mi było to przeżyć na własne oczy :lol: Będę miał co opowiadać dla potomnych :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
Husaria rusza na Wiedeń

Nie chciałbym krytykować, ale husaria była przez 120 lat niezwyciężona, a nasi piłkarze po raz pierwszy jadą na Euro, a przez 120 lat nie mogli bo byli za słabi - w takim razie jest to husaria do potęgi minus pierwszej.

Doceniam wysiłek Leo Beenhakkera, dzięki niemu nasza ekipa awansowała o jeden level wyżej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Wreszcie - mecz ciężki, niezbyt piękny, ale zwycięski. Smolarek wyrasta na bohatera narodowego. Może za 2-4 lata będziemy mówić o wielkim Ebim, a nie Lubańskim ,Bońku czy Deynie. Kapitalnie trzy akcje Błaszczykowskiego, na początku drugiej połowy, ostatnia skończyła się bramką. Super.

Reprezentacja i jej trener. Kiedyś jeden ze skoczków narciarskich reprezentant Austrii chyba Martin Höllwarth powiedział o trenerze Lepistoe, jak trenował Austriaków, jedną rzecz - czasami go nikt nie rozumie co mówi, a my robimy po prostu swoje w takich momentach i wygrywamy. Myślę, że czasami tak to wygląda w piłkarskiej reprezentacji Polski. Oczywiście Leo pokazał, że z przeciętniaków potrafi zrobić zespół, w którym zaczynają się wykluwać gwiazdy: Błaszczykowski, Smolarek.

Teraz tylko czekać na Euro 2008 i aby lepiej wypadło niż MŚ 2006 :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie chciałbym krytykować, ale husaria była przez 120 lat niezwyciężona, a nasi piłkarze po raz pierwszy jadą na Euro, a przez 120 lat nie mogli bo byli za słabi

Przez 120 lat na pewno nie mogli, Euro jest organizowane od roku 1960, to tak gwoli ścisłości, jeśli już chcemy być tacy dokładni:) Tutaj raczej chodzi o pewien symbol, jakim jest husaria i powiązania historyczne związane z Wiedniem, gdzie będą odbywać się spotkania Euro 2008.

Kiedyś jeden ze skoczków narciarskich reprezentant Austrii chyba Martin Höllwarth powiedział o trenerze Lepistoe,

Wydaje mi się jednak, że skoki narciarskie różnią się trochę od piłki nożnej, zwłaszcza w roli trenera:)

Oczywiście Leo pokazał, że z przeciętniaków potrafi zrobić zespół, w którym zaczynają się wykluwać gwiazdy: Błaszczykowski, Smolarek.

Czy Smolarek się "wykluł" w tej kadrze? On grał już znacznie wcześniej, przecież już u Engela zaczynał o ile mnie pamięć nie myli. To jest piłkarz wychowany na Zachodzie, to tam uczył się grać w piłkę, i to widać w jego grze. Spokój, umiejętność znalezienia się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie... pełen profesjonalizm. Co do Błaszczykowskiego zgadzam się. Matusiak gdyby nie feralny wyjazd do Włoch też byłby świetnym zawodnikiem, Garguła gdyby nie kontuzja też miał szanse stać się pewnym punktem tej ekipy... jest paru piłkarzy naprawdę wartościowych. Na razie trzeba przyznać, że mamy problem z napastnikami i bramkarzami. W pierwszym przypadku jest to problem niedoboru. Z całej tej grupy naszych napastników tylko Smolarek, który przecież nie gra jako nominalny napastnik, prezentuje się na dziś naprawdę bardzo dobrze. Żuraw to zawsze Żuraw, wprowadza jakiś spokój w poczynania naszej reprezentacji, jednak bramek nie strzela. Rasiak jakoś nie może w reprezentacji zagrać tak jak to w Southampton, Sagan to samo. Zahorski i Matusiak podobnie. Inaczej z bramkarzami. Co prawda na dzień dzisiejszy pozycja Boruca jest niepodważalna, ale mamy przecież jeszcze Kuszczaka (coraz częściej gra w ManU, zbiera przy tym świetne noty), Fabiańskiego (Wenger chwali go, opaska kapitańska w jednym z ostatnich spotkań Arsenalu to jednak coś), Szamotulskiego (świetne noty w Szkocji), Kowalewskiego (jeden z bohaterów meczu z Portugalią w Chorzowie), Malarza (bądź co bądź pozycja pierwszego bramkarza w Panathinaikosie to jednak coś). Ciekaw jestem czy Beenhakker znajdzie jeszcze do Euro piłkarza, który przebojem wejdzie do reprezentacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

Cieszę się z tego sukcesu, jednak nie lubię tego, że piłka nożna jest "wywyższana". Osiągamy też sukcesy w innych dyscyplinach, ale rzadko staje się to wiadomością dnia. Myślę, że jest to nie fair w stosunku do innych sportowców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Cieszę się z tego sukcesu, jednak nie lubię tego, że piłka nożna jest "wywyższana".

To jest chyba akurat norma, niemalże światowa. Piłka nożna jest zdecydowanie najbardziej popularnym sportem drużynowym, najbardziej medialnym, i tak jest już od lat. My się jakoś nie różnimy od reszty świata. Np. Hiszpania, która ma przecież świetną ekipę koszykarską, znacznie bardziej emocjonuje się zmaganiami piłkarskimi, koszykarze swoje "pięć minut" mają tylko w przypadku wielkich imprez, jak ME, MŚ czy IO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przez 120 lat na pewno nie mogli, Euro jest organizowane od roku 1960, to tak gwoli ścisłości, jeśli już chcemy być tacy dokładni:) Tutaj raczej chodzi o pewien symbol, jakim jest husaria i powiązania historyczne związane z Wiedniem, gdzie będą odbywać się spotkania Euro 2008.

Ciesze się, że mnie rozumiesz.

Ciekawe czy na Euro Leo zabierze jakieś młode gwiazdy, on lubi zaskakiwać powołał tego Zahorskiego i zaczął w lidze strzelać. Oby sparingi były mocne przed Euro najlepiej jakiś z Holandią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Chyba oprócz siatki.

IMHO nie jest już tak jak wcześniej - posunąłbym się do twierdzenia, że siatkówka jest na tym samym stopniu co piłka nożna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest u nas wywyższane, podziwiane i w ogóle na pierwszym miejscu jeżeli odnosimy w tej dziedzinie sukcesy.... taka juz natura Polaków....... Jakaś porażka - cisza na ten temat....... no niestety mamy problemy z wiernością....... oczywiście nie mówię, że wszyscy są tacy - moim zdaniem większość

U mnie to tam piłka nożna będzie zawsze na pierwszym miejscu - czy wgrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię! Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce!

:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.