Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

"Adolf H.- ja wam pokażę"

Rekomendowane odpowiedzi

O to chodzi, że pojęcie posiadania obywatelstwa jakiegoś kraju nie musi być toższame z przynależnością do danego narodu. Np. Grecy w Polsce.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ale pozwolę się ciebie spytać: a co to ma do rzeczy, że ŻYD popełnił ten film???

Poza tym, zacna koleżanka Estera, wyraziła tylko swoją opinię po obejrzeniu tegoż filmu, jej się spodobał i tak też niech pozostanie. Ja filmu nie widziałem, ale z chęcią go obejrzę. Kolega szafuje dziwnym systemem oceny, który jak dla mnie jest dość mętny.

A Berek Joselewicz był Żydem, do tego oficerem Wojska Polskiego w dobie wojen napoleońskich, który poległ chwalebnie w walce z austriackimi Huzarami, jako prawy Polak!

Cześć Jego Pamięci!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale pozwolę się ciebie spytać: a co to ma do rzeczy, że ŻYD popełnił ten film???

Poza tym, zacna koleżanka Estera, wyraziła tylko swoją opinię po obejrzeniu tegoż filmu, jej się spodobał i tak też niech pozostanie. Ja filmu nie widziałem, ale z chęcią go obejrzę. Kolega szafuje dziwnym systemem oceny, który jak dla mnie jest dość mętny.

Wspomniałem już wcześniej. Twórczyni tematu napisała, że film zrobili Niemcy, to ja dopowiadam, że reżyserem jest Żyd. No i można wspomnieć, że Żydzi mają chyba ustosunkowaną opinię wobec przywódcy III Rzeszy.

A Berek Joselewicz był Żydem, do tego oficerem Wojska Polskiego w dobie wojen napoleońskich, który poległ chwalebnie w walce z austriackimi Huzarami, jako prawy Polak!

Cześć Jego Pamięci!

Co prawda nie wiem co ma do tematu tego filmu, ale owszem przychylam się do apelu.

Cześć Jego Pamięci!

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O to chodzi, że pojęcie posiadania obywatelstwa jakiegoś kraju nie musi być toższame z przynależnością do danego narodu. Np. Grecy w Polsce.

Jakie to wygodne... Jako że reżyser jest Szwajcarem, jego obywatelstwa nie da się przeciw niemu wykorzystać. Niemniej jednak jakże użyteczne jest to, że jest Szwajcarem żydowskiego pochodzenia, co z miejsca można użyć przeciw niemu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nie bardzo zrozumiałem, o co chodzi w powyższej wypowiedzi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie obejrzawszy filmu masz już wyrobione zdanie na jego temat, tylko dlatego że reżyser jest żydowskiego pochodzenia, ergo przedstawi Hitler w odpowiednim świetle ;) Jak dla mnie trochę to dziwne, ale każdy ma osobiste podejście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dlatego. Dlatego również, że jest bardzo wiele opinii, że to jest zwykły chłam oraz, że miałem okazje widzieć zdjęcia z filmu, które nie zachęcają w ogóle do obejrzenia.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   

Może dla ciebie chłam. Przedastawił Hitlera jako człowieka chorego umysłowo i potrzeującego pomocy bez względu kto Jej mu udziela.

To jest mój punkt widzenia. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Tak mało śmieszny dla mnie był. Może dlatego, że oglądałem go bezpośrednio po 'Upadku', gdzie obraz kwietnia 1945r. w Berlinie mną wstrząsnął. Pomijając kwestie obłudności nazistów, ich tępoty i brutalności, nie wskrzeszający w sobie żadnych ludzkich uczuć. Taki obraz to wizytówka filmów PRL.

Wg mnie, o wiele lepszy jest Chaplin, bo film jest zrównoważony. Pomimo swojego 69-letniego wieku, nadal jest świetny: jest i morał i zabawna treść, taka jak bajka. Która mimo wszystko dobrze się kończy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Również sądzę, że zdecydowanie Dyktator jest o wiele lepszy, rzekłbym zdecydowanie inna klasa.

Albo chociaż taki serial Allo Allo, choć jeśli chodzi o Hitlera to on się tam bezpośrednio nie przewija.

Może dla ciebie chłam.

Owszem, jest to dla mnie chłam :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jak to nie? A porucznik Hubert Gruber jako Hitler? Normalnie sobowtór! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.