Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcnow92

Co by było gdyby Hitler podbił Amerykę

Rekomendowane odpowiedzi

Wedle Twoich kryteriów oceniania najlepszym czołgiem był niemiecki Maus, czyż tak?

Chyba sobie żartujesz? Z tego co ja wiem to zostało ich wyprodukowane tylko kilka sztuk. Miały bardzo mały zasięg. Na 100km potrzebowały 1400litrów paliwa. Żaden most w Europie ich nie potrafił udzwignąć (188 ton jak sie nie mylę) i musiały przez to jeździć parami. Chyba nawet nie zostały wykorzystane w walce. Były bardzo powolne do 20km/h. Tigery miały bodajże około 40km/h.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Chyba sobie żartujesz?

A nie przypadkiem Ty? :lol: Sam napisałeś wcześniej, że głównie za pancerz tak cenisz Pzkpfw VI Tigera, a więc przyjąłem, że grubość pancerza jest u Ciebie wyznacznikiem oceny czołgu.

Chyba nawet nie zostały wykorzystane w walce.

Oba złożone prototypy być może starły się z Sowietami w podberlińskim Kummersdorfie, gdzie broniły one poligonu i zakładu produkcyjnego 21 kwietnia 1945 roku. Jeden z Mausów został zniszczony z tym, że do dziś nie wiadomo, czy podczas walki, czy przez wysadzenie go w powietrze przez załogę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a więc przyjąłem, że grubość pancerza jest u Ciebie wyznacznikiem oceny czołgu.

nie aż tak aby uważać że najlepszym niemieckim czołgiem był Maus. Pancerz pancerzem ale inne parametry też sie liczą. Do tworzenia tego czołgu zmarnowano wiele funduszy. Sam przyznasz na pewno że ten czołg był kompletnym niewypałem.

[ Dodano: 2007-11-06, 16:28 ]

być może starły się z Sowietami w podberlińskim Kummersdorfie

a dlaczego "być może" bo do takich niewypałów nawet ciężko napisać historię starć

Oba złożone prototypy

No właśnie "prototypy" a nie czołgi!

Jeden z Mausów został zniszczony z tym, że do dziś nie wiadomo, czy podczas walki, czy przez wysadzenie go w powietrze przez załogę.

Czyli możliwe że nawet załoga się go wstydziła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
a dlaczego "być może"

Ponieważ nie ma niezbitych dowodów, są jedynie poszlaki i przypuszczenia na to wskazujące.

No właśnie "prototypy" a nie czołgi!

W tym wypadku prototyp oznacza w pełni sprawną maszynę, która jednak, zanim rozpocznie się ich masowa produkcja w fabrykach, musi przejść odpowiednie testy i badania. Prototyp to nie czołg? :?

Czyli możliwe że nawet załoga się go wstydziła

Rozumiem że miał to być żart :lol:

Nie, raczej nie z tego powodu załoga go mogła wysadzić, a z obawy, by maszyna- jedna z tajnych broni Hitlera, nie wpadła w ręce wroga, a na pewno nie w stanie użytkowym.

Sam przyznasz na pewno że ten czołg był kompletnym niewypałem.

Przyznam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No właśnie "prototypy" a nie czołgi!

W tym wypadku prototyp oznacza w pełni sprawną maszynę

Prototyp to nie czołg

Czyli Jednym zdaniem przeczysz drugie.Owszem prototyp to nie czołg ale dlaczego uważasz że jest to w tym przypadku W PEŁNI sprawna maszyna. Według mnie to w pełni sprawny Prototyp to czołg. Mausy nie mogły byc w pełni sprawne bo były przecież prototypami.

Rozumiem że miał to być żart :lol:

Nie, raczej nie z tego powodu załoga go mogła wysadzić, a z obawy, by maszyna- jedna z tajnych broni Hitlera, nie wpadła w ręce wroga, a na pewno nie w stanie użytkowym.

No masz racje był to żart. Jednak Maus w żadnym wypadku nie był tajna bronią Hitlera!

Sam przyznasz na pewno że ten czołg był kompletnym niewypałem.

Przyznam :D

Tu to kompletnie zaprzeczyłeś swoim poprzednim postom w których uważałeś że był to najlepszy niemiecki czołg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Żaden most w Europie ich nie potrafił udzwignąć

Ponoć według niemieckich konstruktorów nie miał on przejeżdżać przez most, ale za pomocą specjalnej aparatury pod wodą. Spotkałem się z wersją, że mosty miały być specjalnie wzmacniane przez saperów. Co do ich nieprzydatności. Ponoć pod Zossen podczas obrony sztabu OKW jeden Maus, jako okopana bateria, sprawił Rosjanom sporo kłopotów.

Tu to kompletnie zaprzeczyłeś swoim poprzednim postom w których uważałeś że był to najlepszy niemiecki czołg

To był chyba sarkazm ze strony mch, przynajmniej ja tak to odebrałem;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Prototyp to nie czołg

Tam był jeszcze znak zapytania na końcu, a więc tworzy się zdanie pytające, skierowane do Ciebie.

Tu to kompletnie zaprzeczyłeś swoim poprzednim postom w których uważałeś że był to najlepszy niemiecki czołg

To nie tak. Na początku dyskusji pisałeś o "najlepszym czołgu niemieckim", jakim wg. Ciebie był Tygrys, a argumentacją Twoją była grubość jego pancerza. Idąc Twoim tokiem rozumowania, podałem skrajny przypadek Mausa, o pancerzu niewątpliwie godnym bunkra przeciwatomowego, chcąc wykazać Ci błąd w takim myśleniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nie miał on przejeżdżać przez most, ale za pomocą specjalnej aparatury pod wodą.

Tak masz rację. Konstruktorzy opracowali taką metodę ze względu na brak możliwości przejazdu przez most.

Spotkałem się z wersją, że mosty miały być specjalnie wzmacniane przez saperów

Tu bym się trochę kłócił ponieważ chyba nie da się tak szybko wzmocnić most wytrzymujący 40t (tyle przeciętnie udźwigu miały mosty w Europie) to udźwigu ponad 180ton. Ale co do tego to głowy nie oddam ponieważ nie znam się na wzmacnianiu mostów

[ Dodano: 2007-11-06, 20:38 ]

podałem skrajny przypadek Mausa, o pancerzu niewątpliwie godnym bunkra przeciwatomowego, chcąc wykazać Ci błąd w takim myśleniu.

To że cenię tygrysy za pancerz to nie znaczy że według mnie najlepszym jest maus. Z pewnością znasz to powiedzenie "co za dużo to nie zdrowo" tak sie składa że pasuje ono do tego czołgu.

[ Dodano: 2007-11-06, 20:40 ]

APEL

Zajmijmy sie może raczej Bardziej dokładnym tematem "Co by było gdyby Hitler podbił Amerykę?" a nie odbiegajmy na tematy o niemieckich czołgach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
avx   

1. III Rzesza nie mogła czekać z wojną, bo terminy spłaty większości kredytów spiętrzały się w roku 1941, a były brane bez pokrycia. Musiała wywołać wojnę, żeby państwo nie zbankrutowało. Gdyby było bankructwo, to nikt nigdy nie udzieliłby im już żadnego kredytu i $ na rozbudowę armii by wyparowały, a podbitych ludów do łupienia jeszcze nie było.

2. Nigdy nie było nawet planów podbijania Stanów Zjednoczonych. Generalnie Anglików i białych Amerykanów Hitler uważał za stosunkowo czystych rasowo (podobnie jak np. Włochów) i nie chciał z nimi wojny, dążyłby przede wszystkim do podpisaniu traktatu pokojowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   

Hej

Żaden most w Europie ich nie potrafił udzwignąć (188 ton jak sie nie mylę) i musiały przez to jeździć parami.

O rany, ludzie, puście się wreszcie tych mostów! KAŻDY most kolejowy ma nośność liczoną w tysiącach ton, a trochę ich w Europie było, nie? Czołgi bardzo spokojnie mogą korzystać z mostów kolejowych, dla pojazdów kołowych lepiej jest ułożyć "nawierzchię" z bali drewnianych odpowiednio przyciętych i ułożonych między torami i obok, bez tego muszą jechać bardzo ostrożnie i zawieszenie soię im szybko niszczy. Dla czołgu, powtarzam, przejazd przez most kolejowy to nie żaden problem. Słynny most na Renie w Remagen, którego zdobycie umożliwiło Amerykanom szybszy marsz w głąb Niemiec, był właśnie mostem kolejowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KAŻDY most kolejowy ma nośność liczoną w tysiącach ton, a trochę ich w Europie było, nie?

tylko nie pomyślałeś o tym że takie mosty są bardzo wąskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

"Maus" był wypadkiem przy pracy - siła perswazji Hitlera by mieć super czołg praktycznie uniemożliwiła jakiekolwiek prace nad sensownym unowocześnieniem posiadanych już na stanie pojazdów.

Jeszcze większym przejawem gigantomanii Niemców był projekt czołgu "Ratte" ("Szczur"), który podobnie jak "Lowe" ("Lew") i "Bar" ("Miś") nie wyszedł poza ramy projektów na deskach kreślarskich .Stało sie tak tylko dlatego, że Niemcom zabrakło czasu i surowców niezbędnych do skonstruowania prototypów.

Wracając do tematu postu - Hitler nie chciał wojny z USA podobnie jak i wojny z Anglią.Bardzo podziwiał politykę kolonialną Anglii i potęgę przemysłu USA.Ponadto wiele zakładów niemieckich było de facto filiami koncernów amerykańskich.Może to wyjaśniać fakt niechęci bombardowania ( w początkowym okresie wojny - słynne zdanie jednego z dowódców angielskich pałających oburzeniem na plan ataków bombowych na "mienie prywatne") tych zakładów przez aliantów.

Wątpię też szczerze czy przy marnej kondycji floty wojennej Niemcy mieliby czym dokonać desantu.Nie należy zapominać, że Amerykanie do D-Day przygotowywali się niemal 2 lata transportując żołnierzy i sprzęt partiami na "niezatapialny lotniskowiec".A gdzie mieliby skoncentrować się Niemcy - na Jamajce czy Grenlandii? :mrgreen:

Jedny zdaniem - brak mocy przerobowych i ludzi uniemożliwiłoby podbicie USA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze większym przejawem gigantomanii Niemców był projekt czołgu "Ratte" ("Szczur"),

No faktycznie niezłe wymiary czołgu. Ale pytanie Po co? Już nawet Tigery są przez wielu uważane za niepotrzebne ze względu na długą i kosztowną produkcję.

Wracając do tematu postu - Hitler nie chciał wojny z USA podobnie jak i wojny z Anglią

Owszem a jednak się stało. Tak więc dlaczego w ogóle budowano projekt i prototypy V-8? Skoro Hitler chciał pokoju z USA? Jak by im rozwalił Nowy Jork to do pokoju by już na pewno nie doprowadził

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Co do czołgu to tylko A.H. mógłby ci wytłumaczyć sens takiego zlecenia :P W źródłach spotkałem tłumaczenie że zaproponował stworzenie "krążowników lądowych" , które poradziłyby sobie z każdą twierdzą na świecie.Z naszego punktu widzenia brzmi to dość głupio ale facet był wodzem i jego nawet najgłupsze życzenie zawsze podchwycił któryś z "dworaków".

Nie jest wiadome gdzie użyłby tych V-8 kiedy by już je posiadł w swych arsenałach.Wg. mnie były to tylko propagandowe mrzonki nie do zrealizowania - jak już wspomniałem brak mocy i zaplecza technicznego.Wątpię czy po zniszczeniu jakiej części N.Y. Ameryka padła na kolana (nawet Japonia "potrzebowała" 2 bomb atomowych aby Cesarz zmiękł i skapitulował).

Hitler wypowiedział wojnę USA w chwili euforii po ataku Japonii na Pearl Harbor.To było w 1941 gdy znajdował się nieomal u szczytu swojej potęgi.Adolf liczył, że lada moment armia kwantuńska zaatakuje ZSRR aby rozszerzyć strefę wiecznej szczęśliwości o syberyjskie złoża.I tu się zdziwił :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co do czołgu to tylko A.H. mógłby ci wytłumaczyć sens takiego zlecenia

No chodziło tu chyba o propagandę dla zwykłego Niemca. Żeby wiedział na co stać III rzeszę.

Wg. mnie były to tylko propagandowe mrzonki nie do zrealizowania - jak już wspomniałem brak mocy i zaplecza technicznego

Chyba nawet nie zdążyli ich użyć do propagandy ponieważ projekt był tajny. Ale szanse zrealizowania były ale Hitler nie chciał wydawać pod koniec wojny kasy na takie projekty ponieważ potrzebował czegoś na już a nie za pół roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.