• Ogłoszenia

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/16

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/16

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Stosunki Francji Napoleona z USA

3 posty w tym temacie

Bardzo ciekawy temat. Jak układały się stosunki między Francją a USA? Mówmy o okresie od 1799 (ale oczywiście można uwzględnić kontekst historyczny)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za prezydentury Adamsa nie określiłbym stosunków amerykańsko - francuskich, jako dobrych jako, że Adams sympatyzował z Londynem, a wówczas Wielka Brytania należała do największych wrogów Francji. Zmieniło się to stosunkowo szybko, gdy fotel prezydencki objął Thomas Jefferson, zwolennik zbliżenia z Francją i gospodarczego uniezależnienia się od Anglii. Umożliwiło to Amerykanom wykupienie od Francuzów Luizjany (wg Napoleona Francji niepotrzebnej, gdyż działania zbrojne miałyby się toczyć głównie w Europie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nim Napoleon doszedł do władzy, kiedy prezydentem USA był Washington, w USA ujawniały się ludowe symaptię dla Francji i tylko dzięki autorytetowi Washingtona i jego polityce zagranicznej udało się uniknąć wypowiedzenia wojny z Anglią. Na pewno Washington i jego ideologia miały wpływ na dalsze lata i stosunki USA- Francja, USA- Anglia. Kto wie jakby się potoczyły losy Francji i Napoleona gdyby USA inaczej do tej sparwy podeszło. Sympatie jednak były.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz