Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Granat

Reggae

Rekomendowane odpowiedzi

Granat   

Czy słuchacie tej muzyki ? Co o niej sądzicie ? Zapraszam do dyskusji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

A lubię reggae. Uwielbiam polskie zespoły-Gedeon Jerubbaal,Izrael,RAP,DAAB,i Króla Marleya.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Czy słuchacie tej muzyki ?

Nieee... Nie podoba mi się.

Co o niej sądzicie ?

Nie jest taka zła, ale... Wolę inne brzmienia :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Muzyka reggae ma różne brzmienia.

Źle napisałem, chodziło po prostu o inny rodzaj muzyki. Ale skończmy już ten OT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tak na dobrą sprawę jeśli chodzi o reggae to przyznam, że słucham dość rzadko. Sam nie wiem czemu, bo muzyka jest naprawdę przyjemna. Jeśli już słucham to albo Marley, albo Habakuk, naprawdę dobry polski zespół. Jakiś czas temu nagrali kilka piosenek Kaczmarskiego, i nawet nieźle im wyszło. Może nie aż tak dobrze jak te w wykonaniu Strachów i Grabaża, ale słucha się nieźle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Było kilka naprawdę dobrych polskich kapel reggae'owych takich jak: "Izrael', "Gegeon Jerubball', "R.A.P.", "Bakshish" czy "DAAB". Kiedyś bardzo popularnym festiwalem reggae'owym był "Róbreagge" w Warszawie. Nawet na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie był dzień poświęcony muzyce z pod koloru czerwono-żółto- zielonego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Mdle? Plytkie?

No ja sie dziwie. Owszem, byl Harry Belafonte, kto ogladal 'Sok z zuka' ten zna jego calypso. Takie pre-reggae. Nawet on jednak nadawal muzyke zywotna, pozytywna, do ruchu zmuszajaca.

Pierwszy regal w historii, i tak na prawde ostatni, to Bob Marley. Przed nim folk jamajkanski plus tacy jak Belafonte, po nim nasladowcy, ska, popki.

Marley to potega. Jego muzyka jest doglebna. Idzie z trzewi i siega trzewi.

Tak, lubie reggae.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Właśnie Marley powoduje u mnie najsilniejsze objawy wymiotno-śpiączkowe... nie trawię tej muzy po prostu i tyle, i melodii, i słów, i wykonania...

No to mi badzo przykro. Bo innego reggae nie ma

Tak na prawde.

Polski DAAB etc to tylko nasladownictwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Marley powoduje u mnie najsilniejsze objawy wymiotno-śpiączkowe... nie trawię tej muzy po prostu i tyle, i melodii, i słów, i wykonania...

No to mi badzo przykro. Bo innego reggae nie ma

Tak na prawde.

Polski DAAB etc to tylko nasladownictwo.

No więc widocznie to nie muza dla mnie. A kiedyś próbowałem trochę tego słuchać, mam kumpli wielkich fanów reggae, ale ja nie umiem tego strawić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Właśnie Marley powoduje u mnie najsilniejsze objawy wymiotno-śpiączkowe... nie trawię tej muzy po prostu i tyle, i melodii, i słów, i wykonania...

No to mi badzo przykro. Bo innego reggae nie ma

Tak na prawde.

Polski DAAB etc to tylko nasladownictwo.

No więc widocznie to nie muza dla mnie. A kiedyś próbowałem trochę tego słuchać, mam kumpli wielkich fanów reggae, ale ja nie umiem tego strawić

Tak dla informacji: co cie rusza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Marley powoduje u mnie najsilniejsze objawy wymiotno-śpiączkowe... nie trawię tej muzy po prostu i tyle, i melodii, i słów, i wykonania...

No to mi badzo przykro. Bo innego reggae nie ma

Tak na prawde.

Polski DAAB etc to tylko nasladownictwo.

No więc widocznie to nie muza dla mnie. A kiedyś próbowałem trochę tego słuchać, mam kumpli wielkich fanów reggae, ale ja nie umiem tego strawić

Tak dla informacji: co cie rusza?

Rock psychodeliczny, hard i progresywny, ale w szczególności ten ostatni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ah. A nazwy? Bo okreslenia mowia mi tyle, ze dziwne jest twoje odrzucenie Marleya; To, co znam z hard rocka i psychodelii zdrowo sie reggae czasem posilkuje... progresywa to terra incognita...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.