Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Kto pisze w Rzeszowie następny etap? W rejonie Krosna byłem 3., więc przeszedłem dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mam 4. miejsce na Słupsk i okolice, a więc może przejdę dalej....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

U nas się kwalifikowało 18 ludzi, więc nie ma siły, żebyś nie przeszedł :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

O to nieźle nawet. Miejmy nadzieje na takie przechodzenie do końca. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mam 4. miejsce na Słupsk i okolice, a więc może przejdę dalej....

Również mam 4 miejsce w rejonie Małopolski. Zdobyłem 59% punktów(na stronie jest napisane, że puszczają dalej od 60%). 2 pkt mi zabrakło, jednak będę się odwoływał ze względu na błędy w teście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po dzisiejszym teście?

Osobiście przyznam się, że niby nic wybitnie trudnego nie było, jednakże poległem na orderach. Śmieszne było zadanie polegające na tym aby... narysować znak polski walczącej i opisać co oznaczał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Tak myślałem, moja przygoda z Losami kończy się na III etapie - nie mam szans, gdy z gimnazjów podkarpackich kwalifikują się trzy osoby... i nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, bo nie chce mi się do Warszawy jechać. Za rok (ponoć ma być "Od Cedyni do Orszy") postaram się bardziej - nie wspominając o edycji za dwa lata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Uuu...ciężko było. Mam wątłe nadzieje na dalsze przejście. Ale takie fanty jakie popełniłem, to kompromitacja(Albinos by się przwrócił, podpowiem tylko).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

2-ga osoba w warmińsko-mazurskim miała 60,9% punktów i się dostała do IV etapu, także może nie skreślajmy się tak szybko...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
także może nie skreślajmy się tak szybko...

W swoim województwie w II etapie ogółem byłem 8., a więc mam prawo się tak szybko skreślić, zwłaszcza, że zbyt imponująco testu nie napisałem ;) Ale jak już powiedziałem - za rok będzie lepiej :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Mogę się pochwalić? :D

Ta druga osoba z warm-mazurskiego to mój kumpel :D jestem dumna, że mam takich znajomych ^^

A moim zdaniem organizatorzy dyskryminują dziewczyny, bo wątpię, żeby którakolwiek dziewczyna, która dostała się do wojewódzkiego uczyła się broni, samolotów czy okrętów xD

Poza tym Pedros, jestem przekonana, że miałeś ponad 329 pkt :D Straciłeś tylko na orderach ;)

Edytowane przez youpendi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ale takie fanty jakie popełniłem, to kompromitacja(Albinos by się przwrócił, podpowiem tylko).

Oj nie bądźcie chytrusy i powiedzcie co było ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ja u siebie byłem 4., ale nadziei wielkich nie mam. A zatem:

-były nazwy zakładów produkcyjnych II RP(FB w Radomiu, Szakłady starachowickie, ''Pocisk'' S.A. itp. itd.) i należało przyporządkować co gdzie produkowano(z tabeli, niektóre to dośc proste były)

-przebieg Powstania Warszawskeigo(no tu to dałem plamę ;) )

-była tabelka i należało wypisać nazwy okrętów(gdzie który służył, liczba byla podana przy nazwie miejsca)

-jak się nazywali wynalazcy niektórych polskich wynalzków(wykrywacz min MK-I, peryskop obrotowy, matematycy, którzy łamali szyfr Enigmy, kto badał zdobyte przez AK plany i elementy V-1 i V-2 - znaczy trzeba było uzupełnić teksty)

-były emblematy jednostek i należało przypisać, która należałado I KP, a która do II

-wypisać nazwy i numery 4 dyonów mysliwskich i 2 bombowych na Zachodzie

-były wiersze: ''Alarm'', ''Monte Cassino'', ''Żołnierze z Westerplatte'' i ''Żądamy amunicji'' i należało przypisać autorów i dopasować tytuły

-jak się nazywali patroni poszczególnych jednostek LWP(2,3,4,5 DP, 1. BrPanc., 1. Batalion Kobiecy i 1. Br.Haubic, najlepsze jest to, że napisałem nazwę 5.DP-''Saska''. ale skreśliłem i napisałem ''Łużycka'')

-była tablea bitew polskich, należało ją uzupełnić(nazwiska dowódców, data, miejsce lub jednostka, a następnie dopasować bitwy do map na następnej stronie. Ciekawe jest to, że ostatnia mapa przedstawiała Berlin, którego nie było w tabeli)

-były zdjecia dowódców i należało podać ich nazwiska i imiona

-trzeba było podpisać dowódców ZWZ i dopasować nazwiska przywódców PPP do not biograficznych

-były zdania i trzeba było napisać, co jest prwadą, a co fałszem

A reszta to takie małe zadanka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.