Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

piterzx   

Witam,

Startowaliście w tym konkursie? Jak go oceniacie? 

Czy ktoś zna temat tegorocznej edycji, bo przeszukiwałem Internet ale nic nie mogę znaleźć, a w tamtym roku oficjalnie ogłosili go już pod koniec czerwca??

Z góry dziękuję, 

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jakub   

Zdaje mi się że w tym roku będą to lata : 1904 - 1922, ale pewności nie ma. Z resztą sam jestem ciekaw czy tytuł laureata tego konkursu w finale centralnym daje możliwość uzyskania miejsca na wydziale dowolnego uniwersytetu na wydziałach humanistycznych np. historia czy prawo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Z resztą sam jestem ciekaw czy tytuł laureata tego konkursu w finale centralnym daje możliwość uzyskania miejsca na wydziale dowolnego uniwersytetu na wydziałach humanistycznych np. historia czy prawo?

Słyszałem, że jak dojdziesz dość daleko to zwolnią Cię z matury z historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie... Przeczytałem regulamin tego konkursu i nie znalazłem wzmianki o tym, ale z pewnością nauczyciel historii w szkole powinien wiedzieć czy zwalnia czy nie ten konkurs z pisania matury z historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jakub   

Jak brałem udział tej olimpiadzie w gimnazjum to zwolniono mnie z testu humanistycznego, więc z maturą raczej też nie powinno być problemu. Chodzi mi przede wszystkim o miejsce na studiach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Elamir   

Jakub a znasz moze jakies terminy ? Tak samo jak piterzx probowalem znalezc cos w necie, ale bezskutecznie. Jakub jakbys dysponowal pewnymi informacjami to bymbyl wdzieczy :P ( bo juz niedlugo trzebaby zaczac sie przygototwywac)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

oto tegoroczny temat:

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922

o niepodległość i granice."

Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2007-09-03, 12:58 ]

Ja już trzeci raz w tym startuję ale nie sądzę, żeby mi sie udało... :)

Co do zwalniania z testu humanistycznego i z matury, to chyba już laureatów na 3 etapie zwalniano (tylko nie wiem, czy we wszystkich województwach tak było), ale teraz mogło się coś zmienić...

Co do indeksów na studia, to słyszałem, że najlepsi na 4 etapie je (sądzę, że to dotyczyło szkół ponadgimnazjulnych), ale jak w tym roku jest to nie wiem..

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jakub   

Słyszałem, że w tym roku szkoły średnie nie biorą udziału (na stronie wojska jest mowa tylko o podstawówce, gimanazjum i zawodówce) ! Jeśli wiecie coś więcej to proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

w załączniku na wojsku polskim, pisze, że zawodówki, gimnazja i podstawówki biorą udział w "Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Losy...", zaś licea i technika w "Olimpiadzie Tematycznej Losy...". Obia te konkursy "będą organizowane równolegle [przez 2 różne, ale (- dopis mój :P)] ściśle współdziałające ze sobą" Komitety Organizacyjne.

Źródło i inne informacje pod tym linkiem -> http://www.wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,10169.html

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość aga   
Gość aga

Witam!

Brałam udział w tamtym roku i przeszłam do drugiego etapu.

Może ktoś wie czy są za to jakieś punkty albo coś takiego na studia?

Profesor od historii mówi, że parę lat temu były...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

szczerze powiedziawszy o punktach na studia nic nie słyszałem (może ktoś inny coś wie na ten temat). Za to za tytuł finalisty 3 etapu (nie wiem jak to się liczy...) dostaje się + 14 punktów do składanego świadectwa do szkoły ponadgimnazjalnej, co się tyczy podstawówek i liceów/techników to nie wiem.

Pozdrawiam :wink:

[ Dodano: 2007-10-17, 20:11 ]

Zapraszam także do merytorycznej dyskusji w temacie, odnośnie zagadnień z okresu przez ten konkurs obejmowanego... "Losy..." coraz bliżej, niedługo trzeba będzie zacząć się przygotowywać pomału :tongue:

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Piterzx: pisałeś dziś I etap? A może jakiś inny forumowicz – gimnazjalista brał w konkursie udział i chciałby się podzielić swoimi wrażeniami?

Do konkursu się zgłosiłam, napisałam. Wyniki już znam. Żeby przejść do kolejnego etapu, w przypadku grupy piszącej w mojej szkole, wystarczyło nie być najgorszym. Zdobyłam tylko 83/96 ale jak się okazało był to najlepszy wynik.

Szczerze mówiąc spodziewałam się, że test będzie trudniejszy. Nauczyłam się wielu rzeczy, o które nie pytano zaś miałam pewnie błędy w pytaniach najprostszych. Mam jednak nadzieję, że ta wiedza przyda mi się w etapie rejonowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Piterzx: pisałeś dziś I etap?

Tak jest Panno Karolino, pisałem. Tylko, że ostatnio miałem sporo roboty w szkole i nie zdążyłem się przygotować (zacząłem wczoraj ok. 23 i dzisiaj na lekcjach :mrgreen: ), więc nie sądzę, żeby było dobrze. Poza tym, z naszej szkoły przechodzą 3 osoby, a poszło 12, więc raczej wątpię...

Ale cóż, pożyjemy, zobaczymy...

miałam błędy w pytaniach najprostszych

Też tak miałem (przynajmniej się tak spodziewam, bo jeszcze nie sprawdzili)...

Pozdrawiam :lol:

[ Dodano: 2007-11-24, 13:39 ]

Przeszedłem. Co prawda miałem 75 punktów, ale konkurs był wyjątkowo prosty, więc jest to wynik niewielki, przy czym zauważając, że dużo się nie uczyłem, to i tak nie jest źle.

Dziwi mnie natomiast fakt, iż przeszedłem, jako pierwszy... :?

A tak poza tym, to muszę zauważyć, że sporo pytań w teście było bardzo podobnych do tych, które pisałem wcześniej na sprawdzianie :lol::)

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.