Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

To tam jakiś test jeszcze jest? Słyszałem coś o jakimś oprowadzaniu przez uczestników po muzeum?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Jest 10 konkurencji :P

ze wszystkich jest test oprócz konkurencji Eksponat. w tej konkurencji losujesz jakąś broń i opowiadasz o niej przed komisją i przy okazji przed całym zgromadzonym tłumem :D

w tym roku ma być jeszcze podobno oprowadzanie po polu bitewnym i rozmowa z weteranem. i te konkurencje też byłby ustne. reszta konkurencji to testy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
no no, gratuluje. Może się spotkamy na finale smile.gif

Teraz żałuję, że nie mogłem startować w konkursie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Umarłem.A umarłem, aby żyć[bez kompromitacji]. Noż chyba walkowerem to oddam, bo po prostu się boję!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Szkoda, że za moich czasów nie było takich konkursów - tylko ogólnohistoryczna olimpiada, albo o zgrozo parlamentaryzm...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Andreas! nie ma się czego bać, naprawdę! :P)

tam wszyscy będą nieprzygotowani (oprócz Arka Piecyka, o ile się w tym roku startował [bo jeżeli startował to NA STO PROCENT jest w finale :D]), a poza tym jest prześmiesznie, można dużo improwizować, zazwyczaj są pod każdym zadaniem 'podpowiedzi' (szczególnie w literaturze :P ), a poza tym - niezastąpione - ściąganie wszechobecne :P

nie chcę tutaj zbyt dużo pisać, żeby sobie nie podbijać mojej marnej statystyki postami niehistorycznymi ;)

ale generalnie to nie ma się czego bać - a zabawa naprawdę jest warta świeczki! :sorcerer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A co jest po IV etapie? Znaczy co otrzymuje wygrywający.

Wiem, że to materialistycznie brzmi, ale przez zwykłą ciekawość pytam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

jeśli zajmiesz od 11 do dołu to dostaniesz dyplom i prawdopodobnie jakąś arcyciekawą książkę.

jeśli zajmiesz od 10 w górę to:

10. mjsc otrzymuje chyba ok. 300zł + jakiś dosyć drogi gadżet.

im wyżej tym większa forsa i tym lepszy/droższy prezent :D

1. mjsc i 2. w tamtym roku otrzymało chyba wieżę + 2.000zł

ale nagrody rzeczowe zmieniają się co roku (na 100% wiem, że szóste miejsce w gimn. otrzymało zegarek tej znanej szwajcarskiej firmy ^^)

w liceum (ale to akurat się Ciebie nie tyczy) pierwsze trzy miejsca oprócz kasy dostały laptopy+indeksy na jakieś marne uczelnie :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A Ty skąd wiesz, że nie jestem w liceum? :D

No, to wszyscy macie wygraną w keiszeni, nawet w obu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Przepraszam bardzo, a ktoś wie, z jakiego tematu będzie to całe opraowadzanie? Czy tylko II WŚ czy cała historia? Bo jak caa historia, to chyba zachoruję...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Mówisz o oprowadzaniu po Muzeum? Jeśli tak, to tylko z eksponatów dotyczących lat 1922-1945 ;)

Jk masz możliwość, to dobrze byłoby pojechać jeden, dwa dni wcześniej do Wawy (z tym, że wtedy nocleg na koszt szkoły) i pójść do Muzeum, zorientować się w eksponatach co i jak. I gwarantuję Ci, że spotkasz paru Losowiczów, bo to częsty wybieg uczestników ^^

Ale jak nie masz możliwości to też nie rozpaczaj, bo i tak konkurencja eksponat i oprowadzanie to będzie jedna wielka improwizacja przynajmniej wśród 70% uczestników ;) Chociaż radzę Ci dobrze przygotować się z broni. Tj. rozpoznawać ją, jaki kaliber, gdzie produkowana, gdzie nią walczono, lata produkcji seryjnej, z czego jest zbudowana etc. generalnie wszystko co Ci na myśl przyjdzie. A jak przyjdzie czas na konkurencję eksponat to szybko się zorientuj jaki numer ma strzelba/karabin, o którym chciałbyś mówić i jak facet będzie Was wpisywał na listę to zgłoś się pod tym numerkiem :P

pod żadnym pozorem nie bierz tych numerków pod koniec, bo to są jakieś maski gazowe, kubeczki, menażki, czapki, rękawiczki etc ;) generalnie to najważniejsze - do eksponatu pchaj się jak najbardziej z przodu, bo wtedy są po prostu najłatwiejsze rzeczy do opisania.

Ja tego w tamtym roku nie wiedziałam i musiałam opowiadać o bagnecie (byłam gdzieś w połowie...) -.-' i uwierz mi, że co prawda śmiechu było sporo, ale punktów raczej dużo nie zdobyłam :) A chłopak, który opowiadał jako pierwszy wygrał ta konkurencję (:

I nie ma się czego bać! Najważniejsza jest dobra zabawa i sam udział :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Oczywiście, kto był i zajął czwarte miejsce-słynny Arkadiusz Piecyk. ;)

A zgadnijcie, które ja miałem miejsce. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Życzyłem i życzę Ci jak najlepiej- pierwsze? ;)

słynny Arkadiusz Piecyk.

O kogo chodzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.