Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Strajk lekarzy i pielęgniarek

Czy popierasz strajk lekarzy i pielęgniarek?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      5
    • Nie
      6
    • Tylko lekarzy
      1
    • Tylko piel?gniarki
      0
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

czeslaw   

Prywatyzacja służby zdrowia, no niewiem czy kultura polskiego personelu medycznego do tego dorosła. Lekarze wówczas nastawią się na zysk no i niewiem czy wielu z nich nie zapomni o etyce lekarskiej...

Po zgonie pacjenta państwo wypłaca ok 4000 zł rodzinie zmarłego głównie na zorganizowanie pogrzebu. A zakłady pogrzebowe wyrastają jak grzyby po deszczu wokół szpitali. Nie wiem więc czy po prywatyzacji, patologie takie jak "łowcy skór" za łapówki z zakładów pogrzebowych nie nasilą się. Tym bardziej jak wprowadzi się w życie pomysł Kościoła o oddawaniu organów zmarłego na przeszczepy. Przecież wówczas lekarz może świadomie wykończyć pacjenta i pobrać od niego organy do przeszczepu, jeżeli tylko dostanie odpowiedni "zaskórniak" od rodziny chorego czekającego na przeszczep. A ciało zmarłego, oczywiście też za łapówkę, przekaże do zakładu pogrzebowego. Zawsze takie zachowanie może wytłumaczyć "błędem w sztuce lekarskiej". Tego Kościół już nie raczył przewidzieć...

Prywatyzacja może i tak, ale wątpie aby w Polsce personel medyczny do tego moralnie dorósł.

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Przepraszam, a co prywatyzacja ma do patologi wymienionych przez Ciebie?

Chyba tylko tyle, ze reguły gry rynkowej spowodują wypadnięcie z gry placówek do których pacjenci nie będą mieli zaufania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Gigantyczne środki na sluzbe zdrowia marnowane sa poprzez tzw. "refundacje leków". Choc nie mam zwyczaju chwalic SLD to jedynym ministrem, który próbował w jakikolwiek sposób (nieudolnie niestety) to ukrócić był pan Łapiński.

Dalej, widziałbym rozwiazanie tak jak gregski, w prywatyzacji.

Co do obecnego strajku to niestety jest pokłosie poprzednich rzadów. Zamiast przeprowadzić reformy gospodarcze, tak, zeby tu w kraju opłacało się pracowac to oni robili przekręty, a popularnośc budowali jedynie obietnicami, ze pomoga z tego kraju uciec. I tak sie stało, lekarze i pielegniarki moga spokojnie pracowac za granica, za o wiele większe pieniądze, ci co jeszcze nie wyjechali zazdroszczą i żądaja podwyzek.

I dalej jest to samo, rządzący nie potrafią zadbać o rodzima gospodarke, tylko ciesza sie z otwierania kolejnych rynków pracy w Europie i walcza o zniesienie wiz do USA. Najwyraźniej program gospodarczy jest taki, ze wszyscy mają wyjechać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Najwyraźniej program gospodarczy jest taki, ze wszyscy mają wyjechać.

A obywateli w Kraju ma zostać z 16 mln (góra). Gdzieś już słyszałem tą opinię... Gdzie? A nie głosiła tego w kampanii LPR? Poza tym - 3 mln. osob już wyjechało za chlebem. PiS w kampanii wyborczej obiecywał 3 mln. mieszkań. I co - nie dotrzymał słowa ? (pod warunkiem, że się zwolnią :twisted: :twisted: :twisted: ). Żarty żartami, ale Hauer ma rację - żaden z rządów, rządzących przez ostatnie 10 lat nie zrobił nic, by w jakikolwiek sposób poprawić byt obywateli (wprost przeciwnie - na wskutek podwyżek cen towarów i usług, i zamrożeniu pensji/świadczeń, wielu się realnie pogorszyło). Recepta moja jest prosta: upraszczamy system podatkowy, zmniejszamy fiskalizację Państwa, prywatyzujemy (ale nie do końca) służbę zdrowia, zachęcamy obywateli do podejmowania działalności gospodarczej, i przede wszystkim - ściągamy inwesterów, i co za tym idzie - tworzymy miejsca pracy.

Moi Drodzy!

IV RP to nie Chiny - trzeciej drogi nie ma. Macie lepsze pomysły?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Ja nie mam. Ale wszyscy, któzy chieli wolnego rynku już wyjechali tam gdzie ten wolny rynjek jest. Reszty nie przegłosujemy, więc czas uciekać :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Ja myślałem jeszcze o opodatkowaniu duchowieństwa, jeżeli tylko kożystają z pomocy lekarskiej powinni płacić składki zdrowotne jak każdy, bez względu czy nazywają się księża, ojcowie, braciszki itp.

To może i rolnicy też.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Tylko niech znajdą inny "magnes" dla zachodnich inwestorów niż niskie koszty robocizny polskiego pracownika. Jeżeli tylko tania siła robocza będzie przyciągać zagranicznych inwestorów do Polski to nigdy nie podniosą nam wynagrodzeń i coraz więcej Polaków będzie uciekać za granice.

Płace to nie jedyny koszt pracy. Ponadto przedsiębiorcy ponosza także inne koszty. Program gospodarczy jest gotowy od lat, tylko, ze ma wady:

1) Nie ma ządnych furtek do robienia przekretów przez polityków

2) wymaga zwolnienia armii urzedników.

3) Likwiduje przywileje zwiazków zawodowych

Te 3 wady sprawiaja, ze najbardziej wpływowe grupy w panstwie nie pozwola by cś sie zmieniło na lepsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
To może i rolnicy też.

No właśnie - kolejny palący problem. Faktycznie, narzekający na wszystko (z zasady) rolnicy są grupa uprzywilejowana w społeczeństwie. Nie wierzycie?

- Nie płacą comiesięcznej składki ZUS (wynoszącej obecnie 860 PLN / msc.), tylko kwartalna składkę KRUS (wynoszącą niewiele ponad 200 PLN / 3 miesiące). Korzystaja z identycznych świadczeń, jak płatnicy ZUS (policzcie, ile państwo, czyli de facto my wszyscy dopłacamy do ich emerytur!), dodatkowo zasiłek porodowy w KRUS-ie jest .... 4 x większy niż w ZUS-ie !!!

- Nie płacą Vat-u, nie płacą także dochodowego (podatku, który płacą wszyscy normalni pracownicy)

- Do swojej pracy dostają darmowe dopłaty (zwane "unijnymi"), na które my wszyscy składamy się, buląc co roku do kasy Unii paromiliardową składkę w Euro. Wyobraźcie sobie, co by bylo, gdyby każdy pracownik dostawał do swojej płacy dotację unijną :roll: ...

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że służbę zdrowia należy sprywatyzować. Wprowadzić system taki jak jest w np. w USA inaczej to będzie worek bez dna.

Zgadza się. Problem tylko w tym że Polska to nie USA. Prywatyzacji służby zdrowia nie da się przeprowadzić od razu. Potrzeba na to co najmniej ładnych paru lat. A pielęgniarki i lekarze chcą rozwiązania od teraz, natychmiast...

Prywatyzacja byłaby też bardzo niepopularna - PiS mógłby stracić sporo wyborców a zyskałaby na tym lewica.

Tak wiec rozwiązanie wcale nie jest takie proste. Mam jednak nadzieję że cała ta historia nie skończy się tylko utopieniem kolejnych miliardów złotych w, jak to określił Jarpen, worku bez dna...

[ Dodano: 2007-07-03, 19:07 ]

P.S Pamiętajmy że podwyżki dla lekarzy i pielęgniarek spowodują to że o swoje zaczną dopominać się nauczyciele, później może górnicy (jakby było im mało wcześniejszych emerytur wywalczonych kilofami pod Sejmem) i cała reszta budzetówki (Ostatnio usłyszałem, że na swoją sytuację narzekają ... parlamentarzyści).

[ Dodano: 2007-07-03, 19:08 ]

P.P.S W ankiecie zaznaczyłem "nie"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ważniejsza od prywatyzacji placówek służby zdrowia jest reforma systemu ubezpieczeń. Na rynku powinny działać niezależne i konkurujące ze sobą podmioty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.