Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Za co podziwiany jest Napoleona? Za co Ty go cenisz?

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Za co go podziwiam? Za to, że potrafił spełniać swoje marzenia. Za to, że nie bał się rzucić wyzwania niemalże całej Europie. Za to, że nie bał się powrócić z Elby i na nowo poderwać swoich ludzi do jeszcze jednej walki. Jak dla mnie Napoleon jest człowiekiem, którego nie można nie podziwiać. Można go uwielbiać, nienawidzić, ale nie można przejść obok niego obojętnie, to człowiek zbyt dużego kalibru aby nie znaleźć w nim chociaż jednej rzeczy wartej podziwu.

Sa też pasjonaci jego epoki- czemu interesujecie się epoką napoleońską?

Pociągają mnie biografie wielkich dowódców. A Napoleon jest jednym z nich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Za to, że nie bał się rzucić wyzwania niemalże całej Europie.

Ulubiony cytat pani, która pozwoliła zapożyczyć sobie nick od kochanki Kazimierza III Wielkiego: "Niemożliwe - to słowo dla głupców"

Można go uwielbiać, nienawidzić,

Zgadzam się. Można go albo nienawidzić albo go kochać. A raczej - nienawidzić lub zazdrościć. Gdzieś czytałem, że na czele siedmiu setek ludzi Napoleon wziął do niewoli 5300 Austriaków (niestety nie pamiętam gdzie :/). A zrobił to z właściwą sobie gracją: "Macie 10 minut na kapitulację, nie będę czekał dłużej" - jego słowa do dowódcy austriackiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Zgadzam się. Można go albo nienawidzić albo go kochać. A raczej - nienawidzić lub zazdrościć

Można kochać, można :)

zrobił to z właściwą sobie gracją: "Macie 10 minut na kapitulację, nie będę czekał dłużej

Za to też go uwielbiam- za te dowcipne uwagi, za styl, za tą jak Tofik powiedział jego gracje. To tak samo jak wrócił z Elby i wojsko przeszło na jego stronę- do króla posłał uwagę jak dobrze pamiętam, by nie posyłał mu już wojska, bo je ma.

Ulubiony cytat pani, która pozwoliła zapożyczyć sobie nick od kochanki Kazimierza III Wielkiego: "Niemożliwe - to słowo dla głupców"

Ooo- to chyba o mnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Za to też go uwielbiam- za te dowcipne uwagi,

Dowcipna uwaga? Jak się komuś mówi, że ma 10 minut na poddanie się bo nie będzie dłużej czekał, czyli w domyśle za te 10 minut zabiję was, to to raczej nie jest dowcipna uwaga, przynajmniej jak dla mnie.

Ooo- to chyba o mnie :)

Raczej tak:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Zgadzam się. Można go albo nienawidzić albo go kochać. A raczej - nienawidzić lub zazdrościć

Można kochać, można :)

Mój błąd:) Miało być "kochać lub nienawidzić".

Ooo- to chyba o mnie :D

Tak :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
gaskonada, która tak imponowała Cesarzowi Francuzów

Mnie to się czasem podoba u Napoleona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   
Mnie to się czasem podoba u Napoleona.

_________________

Mnie równiez ,takich gaskonczyków często ich charakter ratował z opresji i pomagal w podjęciu decyzji kluczowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Bonaparte to zagadka, tajemnica. Nie można do końca zgłębić wszystkich zagadnień z nim związanych. Potęga jego umysłu, wizja, którą posiadał i starał się realizować- to wszytsko przyciąga do niego. Jego cynizm- to także sprawia, że jest człowiekiem, któremu chcę się przyjrzeć bliżej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Może ktoś jeszcze chciałby się podzielić swoim zdaniem? Zapraszam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To może ja Estero, skoro tak namawiasz :(

Wiadomo, że wielbicielem Napoleone nie jestem, ale cenię tego wielkiego człowieka przede wszystkim za jego umysł. Był nieprzeciętny, miał fenomenalną wręcz pamięć. Reformy, które przeprowadził we Francji, mimo ciągłych wojen (zawsze się zastanawiam, jak on zdążył to zrobić) trwale wpisały się w historię Francji. No i oczywiście taktyka Bonapartego, zrywająca z dotychczasową, stosowaną na polach bitew. Zastosowanie manewru na szeroką skalę było zaskoczeniem dla jego przeciwników. Tylko wielki umysł mógł zerwać ze stereotypami.

Tak już zupełnie prywatnie to jeszcze za... powodzenie u kobiet :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.