Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Pisma historyczno-wojskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Ciekaw jestem czy czytacie jakieś pisma zajmujące się tematyką historyczno-wojskową: Militaria XX Wieku, Inne Oblicza Historii, Aero, Mówią Wieki etc?

Ja osobiście głównie Militaria, polecam ostatni numer: http://kagero.pl/product_info.php?cPath=39...products_id=700 Jest kilka ciekawych artykułów, zwłaszcza kronika 35 ppanc przypadła mi do gustu.

Wczoraj zakupiłem nowe Aero: http://kagero.pl/product_info.php?cPath=39...products_id=705 Jest co poczytać, polecam.

A jak u Was to wygląda?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak już to "mówią wieki". IOH jest według mnie trochę pseudonaukowe (może przesadzam) a pozostałych 2 to nie znam; ja jeszcze czasem przeglądam Focus Historia; no i internetowego "histmaga"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam już 2 numery miesięcznika „Focus Historia” :)

Ciekaw jestem czy czytacie jakieś pisma zajmujące się tematyką historyczno-wojskową: Militaria XX Wieku, Inne Oblicza Historii, Aero

Może do tej pory słabo szukałam, ale nigdy w oczy nie rzuciło mi się żadne z tych pism. Muszę się zainteresować czy w mojej miejscowości dostałabym, któreś z nich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Ja szczerze mówiąc raczej nie czytam czasopism z tematyce historycznej, gdyż jakoś nie potrafię na naszym rynku znaleźć takiego czasopisma, które by mnie zadowalało. "Mówią wieki" są bardzo dziwne, tak jakby nie pisane dla intelektualistów, a raczej dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Może tak nie jest, ale ja odnoszę takie wrażenie. Co do "Focus Historia" to jest to już inny poziom, ale też za dużo moim zdaniem jest odniesień do XX wieku, zwłaszcza do lat 50, 60 i 70. Dla mnie to duży minus. I zdecydowanie jest za bardzo kolorowy - ilość kolorowych zdjęć i dodatków przypomina mi gazetki dla nastolatków typu Bravo Girl :mrgreen:

Oczywiście wyolbrzymiłem wszystkie wady, ale prawdę mówiąc, nie ma na polskim rynku czasopisma które trafiałoby w moje potrzeby. Najbliżej ideału jest "Rzeczpospolita" rzucająca dodatki "Władcy Polski" i "Bitwy świata".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tullus   

Ja do niedawna kupowałem Focus Historia, ale przestawiłem się na Mówią Wielki. Jestem zadowolony z tego czasopisma, dużo ciekawych artykułów ładne wydanie, nieduża cena (szczególnie w prenumeracie). Reasumując fajna gazetka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
"Mówią wieki" są bardzo dziwne, tak jakby nie pisane dla intelektualistów, a raczej dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich.

Szczerze mówiąc, właśnie takiej gazety szukałem, no bo powiedzmy sobie szczerze, z jakichś niezwykłych wywodów genialnych profesorów niewiele rozumiem :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Bo "Mówią Wieki" to nie jest pismo o charakterze stricte naukowym, ma ono raczej zachęcać ludzi do zgłębiania wiedzy, ale w sposób bardzo oględny, bez większej liczby szczegółów. Tak też zresztą "MW" są klasyfikowane w "Podstawach badań historycznych" Pawlaka i Serczyka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Bo "Mówią Wieki" to nie jest pismo o charakterze stricte naukowym, ma ono raczej zachęcać ludzi do zgłębiania wiedzy, ale w sposób bardzo oględny, bez większej liczby szczegółów. Tak też zresztą "MW" są klasyfikowane w "Podstawach badań historycznych" Pawlaka i Serczyka.

Póki jestem w podstawówce, to mi wystarczy :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Póki jestem w podstawówce, to mi wystarczy :razz:

Trzeba poszukiwać większej wiedzy i nie poprzestawać :mrgreen:

Ja osobiście, od czasu do czasu kupuję Mówią Wieki i Fokus Historia, przy czym gazety są dość drogie, więc biorę po przecenie i tylko niektóre numery. Za to niezłe dodatki są w Rzeczpospolitej jak choćby "Władcy Polski", "Zwycięstwa Oręża", itp. (kupuję te interesujące mnie najbardziej)

Pozdrawiam :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Nie kupuję, wolę specjalistyczne książki.

Też wolę, IMHO są o wiele lepsze, natomiast są strasznie drogie.

Osobiście planuję zakup kilku używanych książek z antykwariatu poprzez Internet (żeby było taniej), ale jakoś nie mogę się na to zebrać...

Pozdrawiam :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie kupuję, wolę specjalistyczne książki.

Jednak na rynku wydawniczym jest też parę pism, które można scharakteryzować jako specjalistyczne:) Czasem warto kupić jedno czy dwa pisma, bo można znaleźć naprawdę interesujące artykuły, i nie mówię tutaj o "MW", serii "Rzeczpospolitej" czy też "Focus Historia".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Czasem warto kupić jedno czy dwa pisma, bo można znaleźć naprawdę interesujące artykuły, i nie mówię tutaj o "MW", serii "Rzeczpospolitej" czy też "Focus Historia".

To o jakim piśmie mówisz (wiem, wiem, pewnie jestem nie w temacie)?

Markus napisał/a:

Póki jestem w podstawówce, to mi wystarczy :razz:

Trzeba poszukiwać większej wiedzy i nie poprzestawać :mrgreen:

Tak, wiem, tyle, że już wspomniałem, iż z wywodów profesorów i jakiejkolwiek trudniejszej lektury nie rozumiem za wiele. :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
To o jakim piśmie mówisz (wiem, wiem, pewnie jestem nie w temacie)?

Militaria XX Wieku wydawnictwa Kagero. Polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.