Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Gdyby Napoleon uciekł ze św. Heleny...

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Co by było gdyby scenariusze (patrząc z perspektywy czasu patrząc niektóre całkiem absurdalne) się spełniły i Napoleon uciekł ze św. Heleny? Jak myślicie dokąd? Jak dalej potoczyłyby się jego losy? Zapraszam!

Gdyby jakimś cudem udało mu się uciec, myślę, że pożyłby dłużej niż na św. Helenie, bo mimo złego stanu zdrowia nikt by go nie truł arszenikiem, różnica myślę, że mogłaby być kilkuletnia. Uciekłby- hm...może do USA, a moze na Korsykę w rodzinne strony... Oczywiście Anglicy próbowali by go zatrzymać, ale może gdyby wrócił to wojsko, wierni mu żolnierze na widok swego cesarza staneli by po jego stronie. Tak, jak podczas 100 Dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znów udałoby mu się zgromadzić armię jak po ucieczce z Elby. Gdyby tylko udałoby mu się uciec i zdecydowałby się próbować jeszcze raz to myślę, że tak. Od razu narzuca mi się pytanie czy ta armia byłaby na tyle silna by Napoleon mógł odnieść zwycięstwo. I uważam, że chyba jednak nie… Chociaż wszystko jest możliwe.

Gdyby jakimś cudem udało mu się uciec, myślę, że pożyłby dłużej niż na św. Helenie

Z tym się zgadzam. Na pewno żyłby dłużej i lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
papus   

a mi sie wydaje ze jakby chcial to by to wszystko mozliwe bylo,tzn ze zebral by armie i poszlaby za nim pomimo jego stanu zdrowia,ale po prostu on sam juz byl zmeczony zyciem.... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Zaczynaj posty z wielkiej litery- to tak na początek.

Oczywiście, dla niego wszystko było możliwe, ale sytuacja nie była już tak dogodna, a i sił brakowało. Poza tym, chyba wyszedł z założenia, że już starczy. Technicznie ucieczka nie byłaby łatwa, ale na pewno w jakiś sposób możliwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jones   

Najnowsze badania bezsprzecznie dowodzą , że Napoleon zmarł na raka żołądka który był w takim stopniu zaawansowania że nawet dziś miałby nikłe szanse na przeżycie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Proponuję uściślić datę ucieczki, bo kilku marszałków w poszczególnych latach nie żyło, bez nich lub z nimi byłoby trudniej lub łatwiej odzyskać władzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Nikt nie poszedłby za przebrzmiałą sławą.

Ha, ha- nonsens- raz poszli, poszliby i drugi. Może trochę faktografii by kolega zaczerpnął? Może o nastrojach ludu by kolega poczytał? Tęsknili za nim, brakowało im go.

Najnowsze badania bezsprzecznie dowodzą , że Napoleon zmarł na raka żołądka

Zachęcam do stosownego tematu. Bo jest taki, a chciałabym skomentować tę wypowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Ucieczka z wyspy nic by nie zmieniła. Nikt nie poszedłby za przebrzmiałą sławą.

No, ale nawet ci, którzy mieli go aresztować stanęli za nim... To o czymś świadczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dla niego wszystko było możliwe,

Czy tu trochę nie przesadziłaś w swoim uwielbieniu dla Napoleona, co to bóg jakiś był?

A ucieczka z wyspy św. Heleny była właściwie niewykonalna (już to gdzieś pisałem).

Może o nastrojach ludu by kolega poczytał? Tęsknili za nim, brakowało im go.

Na odległość, trudno powiedzieć jak ów lud zachowałby się gdyby Napoleon pojawił się naprawdę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Czy tu trochę nie przesadziłaś w swoim uwielbieniu dla Napoleona, co to bóg jakiś był?

Owszem, bóg wojny :)

A ucieczka z wyspy św. Heleny była właściwie niewykonalna (już to gdzieś pisałem).

Napoleon nie takich cudów dokonywał...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Czy tu trochę nie przesadziłaś

Ja tak nie uważam.

co to bóg jakiś był?

Tak też nie myślę.

Na odległość, trudno powiedzieć jak ów lud zachowałby się gdyby Napoleon pojawił się naprawdę.

Już raz wrócił- wiemy jak lud się zachował, jak zachowali się żołnierze, których bpozyskał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   
Ha, ha- nonsens- raz poszli, poszliby i drugi. Może trochę faktografii by kolega zaczerpnął? Może o nastrojach ludu by kolega poczytał? Tęsknili za nim, brakowało im go.

Tak? I dali by po raz kolejny wytracić kwiat młodzieży Francji? Podarowaliby światu drugie Waterloo wodza - uparciucha? Jego weterani już wyginęli...

Już raz wrócił- wiemy jak lud się zachował, jak zachowali się żołnierze, których bpozyskał.

I pokazał, ze jedyne co może zrobić, to poprowadzić ich na śmierć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Napoleon nie takich cudów dokonywał...

Tofiku może jakiś przykładzik jego wielkich cudów.

Już raz wrócił- wiemy jak lud się zachował,

Tak raz wrócił i dał im Waterloo. Wszyscy chyba już wiedzieli, że Europa nie spocznie póki nie pozbędzie się Napoleona raz na zawsze i tu leży sedno sprawy, można tęsknić za osobą, za porządkiem, jaki sobą reprezentował, ale w przypadku, gdy tęsknoty staną się realne, Napoleon wróci, można odwrócić się do niego plecami więcej ci, którzy najbardziej tęsknią jako pierwsi mogą go zadenuncjować.

Dusza ludzka jest pełna tajemnic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Napoleon nie takich cudów dokonywał...

Tofiku może jakiś przykładzik jego wielkich cudów.

Przejście przez Berezynę - to tak na początek. 40 - tysięczna armia Napoleona została zaatakowana przez niemal dwukrotnie liczniejsze oddziały rosyjskie. Sory za OT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.