Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
marmon

Pomoc z literaturą z historii ogólnej jak i historii Polski

Recommended Posts

marmon   

Witam serdecznie 

 

Jestem osobą, która proces edukacji historycznej przemknęła gdzieś w liceum lekką ręką i z brakiem zainteresowania, a nauką w ogóle zaczęła się interesować dopiero na studiach. Moja wiedza jest raczej pobieżna i koncentruje się głównie na XXw.

 

Jako, że pragnę nadrobić braki w wiedzy zwracam się z prośbą o pomoc w doborze literatury. Nie wiem czy za bardzo jest sens u schyłku studiów sięgać po podręczniki z lat szkolnych. Z drugiej strony nie pragnę również szczegółowo i wnikliwie studiować każdej z epok. 

 

Prośba moja tyczy się zarówno historii ogólnej jak i historii Polski.

 

czekam na pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuj

Z drugiej strony nie pragnę również szczegółowo i wnikliwie studiować każdej z epok. 

W takiej sytuacji pozostaje zacząć od syntez. Są one często krytykowane, bo przecież trudno ich Autorom znać się dobrze na wszystkim. Z drugiej strony - mogą być zawsze ciekawym początkiem przygody  z historią. Może, zatem po prostu Norman Davies?

Share this post


Link to post
Share on other sites
gregski   

Może koleżanka/kolega napisze co sprzedaje to bedzie nam łatwiej dobrać bibliografię?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takich tematów z propozycjami lektur tyczących się historii ogólnej czy Polski jest pełno na forum, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Osobie kończącej studia nie trzeba chyba podpowiadać jakich fraz szukać? Nie bardzo rozumiem czemu osoba u schyłku studiów zamierza sięgać akurat po podręczniki szkolne?

Stąd w dużej mierze podzielam podejrzenia gregskiego - a temat zamykam.

secesjonista

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.