Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jaki okres odtwarzacie?

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy   

Też pytanie :D ! Rzecz jasna - obecnie pracuję nad odwzorowaniem postaci porucznika z mojego ukochanego 24 Pułku Ułanów im. Stanisława Żółkiewskiego.

Pułk ten stacjonował w moim rodzinnym Kraśniku, i wchodził w skład (obok 10 psk) 10BK. płk. Maczka. "Przemycił" sztandar pułku do Francji, dzięki temu zachowując ciągłość istnienia aż do 1945r. (zajmując port, i będąc stroną odbierającą kapitulację Niemców w Wilhelmshaven). Czy byłby ktoś jeszcze chętny do rekonstrukcji (bo z tego co się orientuję, nie ma zbyt wielu chętnych do rekonstrukcji naszej najnowoczesniej jednostki we wrzesniu 1939r). ?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dosłownie kilka dni temu wziąłem się za rekonstrukcję oficera 116 Dywizji Pancernej "Windhund". Jednostka powstała w marcu '44 roku we Francji z połączenia resztek 16 Dywizji Grenadierów Pancernych oraz rezerwowej 179 Dywizji Pancernej. Brała udział w walkach w Normandii (początkowo stacjonowała w Pas de Calais, potem brała udział w operacji "Luttich", starała się powstrzymać amerykańską 3. Armię, uciekała z kotła Falaise), niemieckiej kontrofensywie w Ardenach oraz w walkach m.in. o Aachen. Swój udział w wojnie zakończyła poddając się 9. Armii Amerykańskiej dnia 18 kwietnia w Zagłębiu Ruhry.

Podobnie jak ciekawy zapytam się czy ktoś miałby ochotę na rekonstrukcję tejże jednostki, bo nie spotkałem się w Polsce z grupą która by rekonstruowała właśnie 116 DPanz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Mam hełm M42 Albinosie (jest w trakcie piaskowania). Jeżeli go skończę - będę mógł ci go pożyczyć.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dzięki za propozycję, ale jeśli nie znajdę grupy w której można by odtwarzać 116 DPanz to skończy się najprawdopodobniej na kolekcjonerstwie a wtedy być może sam załatwię sobie hełm, ale dzięki:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

I jak Ci idzie Ciekawy odtwarzanie postaci?

Czy mi się zdaje, czy tylko Ciekawy i ja bawimy się w reko? Jak tam mch podejmowanie decyzji odnośnie jednostki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
I jak Ci idzie Ciekawy odtwarzanie postaci?

Czy mi się zdaje, czy tylko Ciekawy i ja bawimy się w reko? Jak tam mch podejmowanie decyzji odnośnie jednostki?

28. Dywizja Piechoty "Bloody Bucket". Zamówiłem na razie jedynie naszywkę :( Na oku mam ładownice do garanda i buty M43. Powoli, powoli, parę lat i mam nadzieję, że uzbieram umundurowanie z ekwipunkiem :lol:

get_image?size=457x275_mb&provider_id=38&ptp_photo_id=79689

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
28. Dywizja Piechoty "Bloody Bucket".

Czyli GRH "Ardeny '44" aktualne :lol: .

Na oku mam ładownice do garanda i buty M43.

Do garanda mawiasz? Będziesz miał spory wydatek z tym garandem :roll: .

Jeśli nie uda mi się wymyślić nic konkretnego a propo reko 116. DPanc. najpewniej skończy się na kolekcjonerstwie, chociaż ostatnio zacząłem się zastanawiać nad reko żołnierza ze Zgrupowania "Radosław", odpowiednia grupa w Warszawie jest a i część wyposażenia oficera z "Windhund" udało by się pewnie zaadaptować do tej formacji. Jednak to podobnie jak w przypadku mch plany na lata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Czyli GRH "Ardeny '44" aktualne :lol: .

Ardeny-Hurtgenwald :( Jak na razie jest nas dwóch do tego projektu:)

Do garanda mawiasz? Będziesz miał spory wydatek z tym garandem :roll: .

Prawdę mówiąc nie planuję na razie i nie myślałem nawet o zakupie broni:) Na razie chcę mieć pełny komplet mundurowy- zimowy oraz oporządzenie. A potem pomyślę, co dalej;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zdjęcia przedstawiające żołnierzy 116. DPanz. "Windhund" ( zdjęcia pochodzą z http://www.ww2incolor.com/forum/showthread.php?t=2381 ):

wind25qd.jpg

wind15kd.jpg

A teraz żołnierze ze Zgrupowania "Radosław" ( zdjęcia pochodzą z http://www.radoslaw1944.pl/galeria/index.p...st=5&page=1 ):

Janusz%20Pawłowski%20ps.%20Siódemka%20ze%20Stenem.jpg

rusznikarnia%20Czaty49%20na%20ciężarówce.jpg

Prawdę mówiąc nie planuję na razie i nie myślałem nawet o zakupie broni:)

Skoro nie myślałeś to może lepiej wstrzymać się z tymi ładownicami do garanda? Na Twoim miejscu zorientowałbym się najpierw jakie są możliwości załatwienia takiej broni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
I jak Ci idzie Ciekawy odtwarzanie postaci?

Rzeczy są nietypowe, i trudno dostępne - np. żadna nasza jednostka we wrześniu 1939r., z wyjątkiem 10BK nie nosiła hełmów niemieckich M16, a wyposażenie (z wyjątkiem trudno dostepnych okularów motocyklowych) trzeba kombinować. Na dzień dzisiejszy mam oficerki, pas z koalicyjką, skórzaną raportówkę, mapnik, rękawice, kaburę od ViS-a, latarkę ze skórzanym mocowaniem, manierkę, dwa hełmy M16 (jeden - wcale udatna kopia, drugi do remontu). Obecnie pracuję nad najtrudniejszym (i najkosztowniejszym) elementem - kurtką skórzaną wz.36 - mam już wykrój...

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
qrak   
Czy mi się zdaje, czy tylko Ciekawy i ja bawimy się w reko? Jak tam mch podejmowanie decyzji odnośnie jednostki?

SH Cytadela, WP z okresu 1918-1939 z naciskiem na Wrzesień

www.cytadela.aplus.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ciekawe, kiedy sie Cheamuset tu odezwie ;).

Mnie nie bardzo interesuje odtwarzatorstwo typowe. "Zywa historia" duzo bardziej - ale to jest grzebanie sie w zapomnianych rzemioslach.

"Odtwarzam" sposoby zabijania bliznich z drugiej polowy XIV wieku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.