Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Estera   

Jaki najlepszy balet widziałeś Użytkowniku / widziałaś Użytkowniczko? Nie musi to być balet oglądany na żywo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezioro łabędzie, za cudowną muzykę Czajkowskiego dodam, że to jeden z nielicznych jakie w ogóle widziałem chociaż przez chwilę, ale muzykę zapamiętałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   

Z tych baletów jakie oglądałam zdecydowanie "Jezioro łabędzie" exeqou z "Dziadkiem do orzechów". Miałam przyjemność oglądać "Jezioro łabędzie"na żywo, w wykonaniu tancerzy i tancerek z Petersburga. Byłam ogromnie wzruszona, tym co zobaczyłam i usłyszałam. Piotr Czajkowski jest moim ulubionym kompozytorem. "Dziadka do orzechów" widziałam jedynie w tv, ale wybiorę się do teatru by zobaczyć ten balet na żywo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

Z dwóch baletów, które widziałem, to właśnie Dziadek do orzechów i Jezioro łabędzie. Nie lubię baletów, zwykle ich unikam, ale te dwa zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
KalinaA   

To, co polecacie? Poza Jeziorem łabędzi i Dziadkiem do orzechów? ;)

 

 

Połączono temat stworzony przez KalinA ze starszym wątkiem założonym przez: Estera.

secesjonista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, aczkolwiek posiada własną "trupę" baletową, bo o tym mówię. Innymi słowy, to moi ulubieni wykonawcy.

Edited by TyberiusClaudius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podany przez Tyberiusza teatr to wspaniały przykład dzisiejszego "ekumenizmu" w Rosji, jego pełna nazwa to: "Государственный ордена Ленина и ордена Октябрьской Революции академический Мариинский театр". Mamy zatem i carycę i Lenina i Rewolucję Październikową - w jednym.

W czerwcu 2016 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi można było  obejrzeć i posłuchać "Święto wiosny" Strawińskiego, w którym w rolę Wybranej wcieliła się Alicja Bajorek a Szamana - Nazar Botsiy. "Święto..." to oczywiście już żelazna klasyka, ten konkretny balet o tyle wart był jednak uwagi, że choreografia była wedle Marthy Graham, uznawanej za matkę współczesnego tańca. To chyba pierwszy przypadek kiedy Graham dała zgodę na wykorzystanie jej choreografii przez rodzimych tancerzy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.