Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

krakus57   

Odszedł kolejny GIGANT CZŁOWIECZY i ....NIC się nie stało w odczuciu tzw społeczeństw KULTURALNYCH i MYŚLACYCH . Cisza. Signum temporis ... panującej głupoty .

A jedno Jego zdanie zawierało więcej prawdy o człowieku niż setki dzieł . Dla mnie jednak ŻYJE .

Niewierzący (? ) MJR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

I znowu nie rozumiem. Ja tam widziałem, że spora część dużych tytułów prasowych przypominała teksty o nim, wywiady z nim, o informacji o jego śmierci nie wspomnę, bo to nawet lokalne tytuły podawały. To już nawet SuperExpress relacjonował jego pogrzeb. W telewizji (TVP, TVN, Republika, Polsat) puszczano jeśli nie materiały o nim, to przynajmniej informowano o jego śmierci. Na głupim facebooku/twitterze ludzie, tak ci znani jak i nieznani, wspominali o nim. O wzroście sprzedaży jego książek nie wspomnę. O jakiej więc ciszy krakus pisze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Raz miałem okazje słuchać jego kazania. Było to doświadczenie z gatunku tych, których się nie zapomina. Może dodatkowym wzmocnieniem przekazu był fakt, że msza była odprawiana w hospicjum.

Na szczęście napisał parę książek, więc cząstka jego zostanie wśród nas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A nie pamiętasz co się działo pare lat temu po śmierci tego ich wodza... jak mu tam?

Nie pamiętam, można przybliżyć związki?

Czyim wodzem był ksiądz Kaczkowski?

Czy za jego sprawą ludzie z głodu jedli trawę?

Czy komuś groził?

Możemy poznać te analogie - bo ja ich nie widzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

I znowu nie rozumiem. Ja tam widziałem, że spora część dużych tytułów prasowych przypominała teksty o nim, wywiady z nim, o informacji o jego śmierci nie wspomnę, bo to nawet lokalne tytuły podawały. To już nawet SuperExpress relacjonował jego pogrzeb. W telewizji (TVP, TVN, Republika, Polsat) puszczano jeśli nie materiały o nim, to przynajmniej informowano o jego śmierci. Na głupim facebooku/twitterze ludzie, tak ci znani jak i nieznani, wspominali o nim. O wzroście sprzedaży jego książek nie wspomnę. O jakiej więc ciszy krakus pisze?

O tak zwanej HUCPIE narodowej , kiedy TAKIE FAKTY (? ) traktuje się jako NEWS !( używając głupiej nowomody językowej ). A to szalona różnica dla ... myślenia i wyciągania wniosków PT Jancet , szczególnie gdy ktoś nie rozróżnia zasad obrządku od zasad myślenia . Jaśniej już nie można powiedzieć. Rozumiem ,że taaak dużo poświęcono Tej Osobie cennej uwagi publicznej ,że na forum nietaktem była moja wzmianka osobista . Szczególnie ,że nawet Super Express użyczył swych szpalt . Powalająca wiadomość . Nie pytam zatem czemu PT Jancet nie wspomniał o J. Kaczkowskim .

EOT MJR

Edytowane przez krakus57

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ale ja się pytam o ciszę, nie o hucpę. I nikt nie napisał, że nietaktem jest wspominanie na forum. Ja tylko próbuję się dowiedzieć, czemu krakus napisał o ciszy, skoro takiej nie było.

Odpowiadając na pytanie, które padło i nie padło. Albinos (nie jancet) nie wspomniał, bo nic ks. Kaczkowskiego nie czytał, średnio zna jego dokonania, przez co trudno mu się jakoś emocjonalnie wiązać z ks. Kaczkowskim (choć wiele dobrego Albinos o nim słyszał), od jakiegoś czasu nie bardzo interesują go takie internetowe wspominki, do czego ma chyba prawo, a poza tym pracuje tak średnio od 8 rano do 1-2 w nocy, siedem dni w tygodniu, nie mając zazwyczaj czasu nawet podrapać się w nos, nie mówiąc już o pisaniu na forum. Dzisiaj Albinos mając odrobinę wolnego czasu (w okolicach obiadu, bo od rana znowu pracuje) zapytał spokojnie o jakiej ciszy mowa. I tyle całej tajemnicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

czemu krakus napisał o ciszy, skoro takiej nie było.

No właśnie rzecz polega na ... CISZY . Co kto pod nią rozumie . Hałas chwili pokazuje ciszę !!

PS. Prze4praszam PT Jancet za odniesienie niesłuszne ad personam .

MJR

Edytowane przez krakus57

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Szanowny Krakusie, przeczytałam wątek i chyba się czepiasz forumowiczów. Większość z nas pewnie po przeczytaniu o śmierci Księdza, zadumała się, pomyślała o ulotności życia, zastanowiła się nad pluszowymi nie tylko księżmi. I większość z nas zajęła się swoim życiem. Codziennie ktoś odchodzi, czasem wielki w oczach ludzi, czasem nie.

Jeśli chcesz, nikt nie broni Ci napisać na forum w dziale biograficznym o postaci księdza Jana. A tak Ty wyskakujesz, epatujesz łaciną, atakujesz i chcesz w nas wzbudzić poczucie winy. Dlaczego?

Co do pytania Tyberiusza, nie porównał On Secesjonisto ks. J. Kaczkowskiego do Kim Ir Sena, tylko, zapytał, czy zdaniem Krakusa mamy śmierć księdza obchodzić w sposób koreański, tzn. wiece, obrazy, płacze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co porównał Tyberiusz, może niech sam się wypowie. Dla mnie sytuacja jest jasna: z jednej strony mamy dyktatora niewolącego i upodlającego ludzi, z drugiej księdza walczącego ze swoją chorobą i walczącego o godne dożywanie innych osób dotkniętych terminalną chorobą. Wszystko byłoby dobrze, ale dla Tyberiusza to jest ksiądz - więc trzeba wtrącić kilka niepotrzebnych słów, bo jest się internetowym młokosem, który myśli, że wszystko mu wolno.

Bełkotu krakusa57 też nie rozumiem - źle, że media odnotowały ten zgon, źle, że nie zapadło milczenie? To co miało nastąpić - tydzień wspominek? Ma zapaść cisza. którą krakus57 będzie koncelebrował?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale mnie interesuje pewna rzecz. Jaki miał ksiądz Kaczkowski problem z oczami? Bo że miał - to pewne, świadczyły o tym grube okulary.

A wracając do meritum sprawy: był reportaż o Nim. Program I Telewizji Publicznej. Gospodarzem programu był Antoni Pawlicki. Tytułu nie pamiętam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.