Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Budweiser

Vega + Policja = Pitbull

Recommended Posts

Przyszło nam żyć w czasach w których formacja mająca być utożsamieniem poważania, szacunku, czy pomocy, a przede wszystkim prawa i sprawiedliwości, jest przez społeczeństwo delikatnie mówiąc "wyśmiewana". Z góry powiem krótko, że należę do grupy dla których widok policjanta budzi respekt i w ostatnich tarciach na linii policja - pseudokibice, stałem za tymi pierwszymi murem.

Jest jeden pan który o policji wie bardzo dużo. Poznał on tajniki operacyjne i policyjne systemy od środka. Brał udział w przesłuchaniach, śledztwach i realizacjach jako osoba przybrana ( w skrócie: wykonywał wszystkie czynności wraz z policjantami na własną odpowiedzialność, bez broni). Jest to Patryk Vega, reżyser i scenarzysta znany z kultowego już Pitbulla.

Mniej więcej miesiąc temu premierę miała druga część filmu Pitbull: Nowe Porządki, poruszająca temat grupy mokotowskiej i tzw. Gangu obcinaczy palców.

Jakie są wasze opinie o filmach ( i serialu) Vegi? Co powiecie o polskiej policji i świecie przestępczym? Może znajdą się jakieś opinie osób z Warszawy na temat Mokotowa te 10-15 lat wstecz?

PS.:

Miałem problem z właściwym umieszczeniem tematu zważywszy na zakres zagadnienia. Trochę tu historii policji oraz przestępczości, trochę literatury i filmu oraz biografii.

Proszę administrację o ewentualne przeniesienie tematu do Hyde Parku, czy gdzie indziej wedle uznania. ;)

Edited by Budweiser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę dni temu oglądałem ten film. Dość kiepski się niestety okazał. Polską rzeczywistość, choć smutną, można jednak pokazać z polotem, jak Lubaszenko.

Niestety Vega nie ma polotu, film był nudnawy, prostacki, wulgarny, z bardzo małą ilością zabawnych wstawek, ratowała go chyba tylko postać przygłupa-mięśniaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórym to odpowiada innym nie. Większość scen z filmu wydarzyła się na prawdę i wiedząc o tym po przeczytaniu książki zaimponował mi sposób w jaki Vega przeniósł je na ekran.

Świat przedstawiony w filmie taki właśnie jest. Prosty, brutalny i wulgarny. Obraz na tym, moim zdaniem, zyskuje a nie traci.

Edited by Budweiser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można jeszcze dobitniej przedstawić patologię pewnych środowisk ale z polotem, bez nadmiernego wulgaryzowania.

Weźmy choćby znakomitą komedię "Fałszywy senator" z Murffym w roli głównej, gdzie pokazane są kulisy życia politycznego w USA, z kolei w tematach gangstersko-policyjnych można polecić choćby E=mc^2 Lubaszenki a w tematach egzystencjonalo-policyjnych "Kochanie, chyba Cię zabiłem".

Tak więc da się z tego zrobić prawdziwą sztukę, nie trzeba koniecznie rzucać mięsem na prawo i lewo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

film był nudnawy, prostacki, wulgarny, z bardzo małą ilością zabawnych wstawek

A koniecznie wszędzie musi być zabawnie?

(...)

Świat przedstawiony w filmie taki właśnie jest. Prosty, brutalny i wulgarny.

A niby skąd pewność co do tego, że taki jest świat?

To jest wycinek rzeczywistości, z wyraźnym nastawieniem na pokazanie różnych ekstremalnych postaw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A niby skąd pewność co do tego, że taki jest świat?

Mówiąc świat przedstawiony w filmie mam na myśli właśnie ten wycinek rzeczywistości, część życia która została tam przedstawiona.

Ja na Pitbullu nie nudziłem się ani przez chwilę, choć to pewnie przez wzgląd na moje zainteresowanie tym tematem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.