Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
secesjonista

Weryfikacja rekrutów w US Army

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie metody były stosowane by wyeliminować osoby niezbyt nadające się do pójścia na front?

Jaki był system klasyfikacji sprawności fizycznej?

O co chodzi z pytaniem o: "szybkie dziewczyny"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Istniało wówczas coś, jak dzisiejsze testy psychologiczne, czy opinię wydawał po prostu lekarz badający kandydata?

Zastanawiam się, czy amerykańska armia mogła być wybredna w klasyfikacji sprawności fizycznej rekrutów. Wszak na początku wojny USA nie posiadało silnych wojsk lądowych.Domyślam się, iż odpowiedniej sprawności i siły fizycznej mogli nabrać oni dopiero podczas szkolenia do poszczególnych jednostek. Nie zakładano chyba z góry, że 120 kilogramowy "kurdupel" nie nada się do walki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakober   

Selective Training and Service Act of 1940.

Warto wskazać też na kolor skóry jako jeden z elementów weryfikacji. Nie tylko czy się nadaje, jak długo będzie trwało przygotowanie, ale i w jakim charakterze oraz w jakich jednostkach. Szczególnie hermetyczne były siły powietrzne, marynarka wojenna oraz Marines. Teoretycznie stan rzeczy zmienił dopiero Executive Order 9981 z 1948 roku.

Edytowane przez jakober

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Nie wiem czy o dokładnie o to chodzi w pytaniu, ale w Stanach Zjednoczonych poborowych dzielono aż na 13 kategorii:

I-A do D

II-A

III-A

IV-A do F

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że kategorię np. I-A otrzymywał każdy zdolny do służby w wieku od 18 do 65 lat po stawieniu się przed komisją, a z kolei I-C: Inducted lub Enlisted, odpowiednio poborowy i ochotnik? Czyli można było posiadać dwie kategorię naraz?

Wynika z tej tabeli, że kat. D nijak ma się do "D" obecnej dziś w naszym kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakober   

We wcześniejszym poście podałem bezpośredni link do treści rozprządzenia/ustawy. Trzeba by ją przejrzeć by rozstrzygnąć choćby i takie różnice jak I-A (L) i I-B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do ogólnych zasad weryfikowano cztery kategorie: kondycję fizyczną i psychikę, umiejętności zawodowe i "ogólną zdolność do uczenia się" (AGCT - Army General Classification Test).

Najciekawsze są: druga i AGCT. Uznawszy, że najlepszym rozwiązaniem będzie przypisanie kandydata do takiej specjalności, która jest najbardziej zbliżona do wykonywanej pracy w cywilu, stworzono obszerny katalog specjalności wojskowych. Liczył on osiemset ponumerowanych pozycji, które dzieliły się na dwie grupy - w zależności od tego czy dana specjalność miała bądź nie odpowiednik w cywilu.

W ramach AGCT sprawdzano umiejętności z zakresu arytmetyki, słownictwa i tzw. box counting (rodzaj łamigłówki gdzie pudełka z różną liczbą przedmiotów dopasowywano odpowiednim liczbom wypisanym na kartonikach). W zależności od uzyskanych punktów dzielono egzaminowanych na pięć kategorii:

I - powyżej 130 punktów

II - 110-129 punktów

III - 90-109 punktów

IV - 60-89 punktów

V - 59 i mniej punktów.

Dwie pierwsze kategorie oznaczały osoby, które miały być zdolne przejść każdy program szkoleniowy. Trzecia - osoby, które poradzą sobie z większością programów, prócz tych wymagających zdolności matematycznych. Czwarta - z podstawowym programem szkoleniowym i niektórymi elementami zaawansowanych programów. Piąta - zdolni do poradzenia sobie wyłącznie z podstawowym szkoleniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.