Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
fraszka

Co jemy - czyli o żywności

Rekomendowane odpowiedzi

Lepsze takie kurki niż te z KLów.

Pewnie, że lepsze... choćby dlatego, że rosną jakieś 3-4 miesiące, a nie 3 tygodnie i jednak mniej są "tuczone". Jednak jak nadmieniłem zdanie mojej teściowej na temat tych pasz i jak napisał Secesjonista o tym czym się teraz "zwierza" karmi to nie jest już żywność bez "chemii" i "modyfikacji".

Morza to czyste są. Śledziem można zakąszać.

A pewnie, że można i trzeba... wszak "alkohol odkaża". Ja tam się nie boję jak sobie śledzika "dziabię" pod Absulucika czy łososia pod Jacka Danielsa". :lol:

A tak poważniej to gdyby człowiek miałby się wszystkiego szkodliwego bać to... musiałby przestać oddychać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Co to jest: "KLów"?

Może chodziło o KM Delikatesy albo KaufLand, albo Kaufland i Lidl?

To zabawa jak z dietą paleo - ilu by było na nią stać i ile ludzi by się na niej wyżywiło?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o KM Delikatesy albo KaufLand, albo Kaufland i Lidl?

A mnie to się tak wydaje, ze powinniście sięgnąć do tematyki Forum czyli do historii... Skojarzenie tych ferm drobiu "przemysłowego" z "KL-ami" jest całkiem w sumie trafne... jeśli o to chodziło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Przesadzacie z tą szkodliwością.

Mój dziadek jadł na co miał ochotę palił od 14 roku życia a i wypić od czasu do czasu lubił i dożył 92 lat w niezłej kondycji. A jego brat rodzony nigdy nie wypił w życiu kieliszka wódki i nie zapalił papierosa. Nawet jednego! I zmarł jak miał 3 lata!

Wszystko zależy od tego co komu pisane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady gregski, wiele też zależy od genów. Warto zwracać uwagę na to co jemy oczywiście w ramach ograniczeń naszego portfela, no i z drugiej strony nie dać się zwariować.

Wiele osób omija wielkie hipermarkety i kupuje na małych bazarkach sądząc, że kupują od pierwszego producenta. Mocno by się zdziwili widząc ich producenta kupującego towar na giełdzie spożywczej z tego samego źródła co owe hipermarkety. Ja sam byłem świadkiem jak podjechał pewien pan na giełdę na Broniszach (czyli miejsca skąd większość warzyw trafia do Warszawy i okolic), zakupił kilka worów chińskiego czosnku po czym je rozerwał i rozdzielił pomiędzy oczekujące "babuleńki", które oczywiście na ulicy sprzedają go z zapewnieniem: "pewnie, że polski - nie tak jak w tych sklepach".

Pewna pani kupowała warzywa od zaprzyjaźnionego wytwórcy, bo nie sypane itd., nawiązała swego rodzaju osobistą relację ze sprzedawcą: znali się z imienia, ona wiedziała gdzie on prowadzi swe gospodarstwo (jeśli chodzi o okolicę). Pewnego dnia, zapuściwszy się w te rejony, postanowiła skręcić na chwilę do tego gospodarza (takie podtrzymywanie relacji). Jakież było jej zdziwienie, kiedy odkryła... no nie, wcale nie, że - sypane, ot całe zagony warzyw rozmieszczone były tuż przy drodze szybkiego ruchu. Co nieco obniża ich "czystość".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Jedna sprawa - żywność modyfikowana a genetycznie modyfikowana to zupełnie dwie różne rzeczy, konkretniej modyfikowanie genetyczne jest tylko jedną z metod modyfikacji żywności, dość rzadką.

Ciekawe ilu dbających by nie jeść "niezdrowej żywności" zastanawia się przy kupowaniu produktów mlecznych czy zwierzę dające bazowe mleko jadło modyfikowaną kukurydzę i soję czy raczej nie?

A dlaczego jedzenie mleka zwierzęcia, które jadło modyfikowaną genetycznie kukurydzę i soję miało by być niezdrowe?

Takoż i kury żyjące w jak najbardziej "naturalny" sposób (jajka oznaczone kodem: "0" i "1") nader często spożywają rośliny modyfikowane genetycznie.

"1" nic nie ma do sposobu żywienia, tylko że kurka wie, co to niebo i deszcz. Jaki to ma mieć wpływ na smak i zdrowotność jajek - zaiste nie wiem.

Natomiast kura "0" nie powinna mieć kontaktu z ziarnem GMO i raczej nie ma, chyba że piszesz o ewidentnych oszustwach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"0" czym się wedle norm wyróżnia, czyli dokładniej: jakie ziarna można im podsypywać?

Ja tam nigdzie nie napisałem, że "jedzenie mleka zwierzęcia, które jadło modyfikowaną genetycznie kukurydzę i soję miało by być niezdrowe". Zadałem pytanie: czy osoby przesadnie reagujące na produkty żywnościowe zawierające GMO, zdają sobie sprawę, że wiele produktów mlecznych jest efektem zjadania tych podejrzanych roślin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ale chciałem się upewnić...to niech Tyberiusz znajdzie byłego więźnia KL i powie mu, że kury w chowie klatkowym mają tak jak on w przeszłości. Jak w mordę nie dostanie od niego to będzie chyba jedynie efektem jego przedwojennego wychowania. Był tu już jeden, co skłaniał się do lewicy i twierdził, że Голодомор na Ukrainie to jest porównywalny z brakiem czekolady w PRL.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

"0" czym się wedle norm wyróżnia, czyli dokładniej: jakie ziarna można im podsypywać?

"0" to jaja z chowu ekologicznego, czyli sam chowca (przepraszam za ten wyraz, ale skoro teoretycy gospodarki rolnej sciśle odróżniają "hodowlę" od "chowu", to musimy mieć i "chowcę" oprócz "hodowcy") musi mieć stosowny certyfikat, a paszę sprowadzać od uprawców, którzy także mają taki certyfikat.

Ależ to jest piękny biznes dla tych, którzy te certyfikaty wydają !!! :thumbup:

Ja tam nigdzie nie napisałem, że "jedzenie mleka zwierzęcia, które jadło modyfikowaną genetycznie kukurydzę i soję miało by być niezdrowe". Zadałem pytanie: czy osoby przesadnie reagujące na produkty żywnościowe zawierające GMO, zdają sobie sprawę, że wiele produktów mlecznych jest efektem zjadania tych podejrzanych roślin.

Tak też Cię zrozumiałem, pytanie nawiązywało do Twej wypowiedzi, ale nie było skierowane do Ciebie, tylko do owych osób. Za nieporozumienie przepraszam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba jeszcze pamiętać o pewnych furtkach:

"Producent ekologiczny ubiegający się o pozwolenie na zastosowanie w rolnictwie ekologicznym produktów wymienionych w (...)

niespełniających wymagań określonych w przepisach dotyczących rolnictwa ekologicznego, składa wniosek do wojewódzkiego inspektora ochrony

roślin i nasiennictwa (...)

Minister właściwy do spraw rolnictwa może określić, w drodze rozporządzenia, ogólne odstępstwa od warunków produkcji ekologicznej".

/Ustawa z dnia 25 czerwca 2009 r. o rolnictwie ekologicznym; z późniejszymi zmianami/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gracious   

Gdzieś czytałem, że tzw. ekologiczne jedzenie jest tak samo niezdrowe jak zwykłe, tylko droższe. marketing, marketing...

Edytowane przez secesjonista
poprawiono pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w składzie spożywanego produktu znalazłem: "dym bukowy". To że go używano przy wędzeniu - rozumiem, ale jak stał się składnikiem sera?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.