Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie była to przykrywka dla agencji wywiadowczej, nakierowanej zwłaszcza na kierunek wschodni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Tak jest, to była eufemistyczna nazwa dla agencji wywiadu wojskowego.

Celem biura było: " zbieranie informacji o siłach lądowych i morskich obcych państw i układanie ich w tabelki". Kierunek wschodni jest oczywisty biorąc pod uwagę datę powstania tej instytucji.

Co ciekawe do dzisiaj np. w Legii Cudzoziemskiej wywiadem zajmuje się biuro statystyczne.

Zadajesz pytanie oczywiście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Który z brytyjskich regimentów walczących pod Waterloo poniósł największe straty? Dla ułatwienia podam je - to 15 oficerów i 463 żołnierzy zabitych i rannych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   

1 Foots Guards?

Tylko że wg mojego źródła poniósł straty większe o 9 ludzi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o ten regiment. A ze mnie jest ostatni osioł, bo w podpowiedzi podałem straty drugiego najbardziej wykrwawionego regimentu czyli 27th Foot. Na szczęście Adam nie dał się zmylić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   

Dzięki ;)

W 1804 roku Napoleon miał wybrać symbol swego cesarstwa - z propozycją jakiego znaku związane były słowa: masą i rozumem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
Tak, chodzi o ten regiment. A ze mnie jest ostatni osioł, bo w podpowiedzi podałem straty drugiego najbardziej wykrwawionego regimentu czyli 27th Foot.

Zaraz, zaraz ! Od kiedy to porównuje się krowę z dwiema krowami ?

Pierwszego Gwardii były dwa bataliony, do tego wypasione, razem ponad dwa tysiące ludzi ! Straty na poziomie 50 %, to dużo, nawet bardzo, ale gdzie tam do 27'th (68 %) czy 79'th (70%).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   

Myślę, że nie ma o co kruszyć kopii - Kadrinazi zastosował po prostu inny przelicznik niż Ty postulujesz ;) Ale w imieniu Autora pytania nie będę się przeciez wypowiadał, więc należy poczekać na jego opinię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Wg. mnie odpowiedziałeś dobrze, in total na regiment jest OK, nawet jeśli źródła różną między sobą nieznacznie. Ja mam jeszcze inne cyfry, ale co tam ;)

Nie podoba mi się sam pomysł zliczania. Podstawową jednostką taktyczną był batalion a nie regiment. Straty regimentów będą zwyczajnie nie porównywalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Harry - masz oczywiscie racje, ze niektore regimenty wystapily pod Waterloo w silniejszym skladzie (dwa zcy nawet trzy bataliony). Nie pytalem jednak o procentowe straty, wiec odpowiedz Adama jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
W 1804 roku Napoleon miał wybrać symbol swego cesarstwa - z propozycją jakiego znaku związane były słowa: masą i rozumem?

Pszczoły ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
Nie - to było dużo większe zwierzę ;)

Hehe, dobre, słoń i dewiza Mole et mente.

Musiałem się wysilić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   

Ale za wysiłek należy Ci się nagroda w postaci prawa do zadania kolejnego pytania ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Kogo Napoleon nazywał: Un Polonaise qui passe partout ! i dlaczego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.