Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   
Jednak większość ludzi wrzucając tam ubrania myslała, że to są kontenery PCK
Ale skoro wiesz to dlaczego nieprawde powtarzasz :wink: ?
Moim zdaniem bardzo mądre. Przecież one są przeznaczone do szkoleń dla bardzo małych dzieci, które często nie mają jeszcze obycia z telefonem komórkowym. Lepiej poćwiczyć na atrapie aby wyrobić w sobie pewne nawyki i wykorzystać je w sytuacji kryzysowej.

Jak dzieciak bedzie miał telefon komórkowy to bezie potrafił tez go uzyc do wezwania pomocy, a jak nie bedzie miał to taka atrapa nawet psu na bude sie nie przyda. Poza tym po co do jednej podstawówki kupować 400 czy 600 atrap ? :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Jednak większość ludzi wrzucając tam ubrania myslała, że to są kontenery PCK

Ale skoro wiesz to dlaczego nieprawde powtarzasz :wink: ?

Bez przesady, to był skrót myślowy, zastosowany zresztą w artykule , którego link podałem. Pisze się tam o kontenerach PCK, choć z tekstu wynika, że należą do prywatnej firmy.
Jak dzieciak bedzie miał telefon komórkowy to bezie potrafił tez go uzyc do wezwania pomocy, a jak nie bedzie miał to taka atrapa nawet psu na bude sie nie przyda. Poza tym po co do jednej podstawówki kupować 400 czy 600 atrap ? :|
Te telefony są po to, aby nauczyć wzywana pomocy także tych, którzy takiego telefonu nie mają, albo nawet nie umieją się nim jeszcze posługiwać.Przecież telefon może dziecko znaleźć na miejscu wypadku.A po co kilkaset telefonów, na to odpowiedź można znaleźć pod linkiem podanym przez Ciebie :
Każdy uczestnik szkolenia na zakończenie otrzymał „Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy”, „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”, atrapę telefonu komórkowego oraz emblemat odblaskowy.
Telefony są ofiarowywane dzieciom jako fanty, o przeznaczeniu których pisałem w poprzednim poście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Ja nie mam nic lepszego do roboty jak wyszukiwac informacje o jakiejś WOŚP? wyraziłem moje zdanie.

Dobra, w każdym temacie będę się Ciebie pytał czy nie mam nic lepszego do roboty niż szukanie informacji na dany temat...

Poza tym, jeżeli uważasz że kradną, to nie dawaj im... A ten przykład z przekleństwami to chyba żeś z bash.org.pl wynalazł...

Mi się akcja podoba :] Nawet chyba za rok się przyłącze i też będę zbierał. Mogę zostać nazwany złodziejem przez zawistnych ludzi, ale tylko i wyłącznie przez naszą narodową mentalność... No bo jak to ? Jemu dają a mi nie ? On ma a ja nie ? W takim razie to złodziej i oszust ! Na dodatek jeszcze niektórzy zarzucają to że Owsiak bierze dla siebie... A niech bierze ! Człowiek który oddaje się cały wolontariatowi, także coś powinien dostać inaczej to jemu będzie potrzebna pomoc. W gruncie rzeczy to wszystko jest żerowaniem na ludzkim sumieniu... Przecież na tace dać nie musisz... Biletu też nie musisz kupować...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

A może sukces WOŚP zawdzięcza właśnie telewizji.Pisaliście o podobnych akcjach PCK,Caritasu,Akcji Humanitarnej,ale te inicjatywy społeczne są robione po cichu,z małym rozmachem i przeważnie dają datki stare babcie ze skromnej renciny.A WOŚP ,TV,Radia ,Banki licytujące serduszko nr.1(bo te drugie są gorsze),na oczach całej Polski.Wydał na serduszko np. 2miliony a zarobił drugie tyle.Ile kasy musiał by wydać na reklamę dla tylu odbiorców?Burmistrz może się pokazać,wojewoda poskacze młodzieżą(może go premier zobaczy).Czyli Dzień Aniołów a potem diabeł powraca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Bez przesady, to był skrót myślowy, zastosowany zresztą w artykule , którego link podałem

Właśnie wygladąło jakbys nie doczytał...

Telefony są ofiarowywane dzieciom jako fanty, o przeznaczeniu których pisałem w poprzednim poście.

Moim zdaniem wątpliwy pozytek... no ale ktoś ma dobry interes na tym :wink:

Granat:

Poza tym, jeżeli uważasz że kradną, to nie dawaj im...

To właśnie napisałem, wyraziłem swoją opinie i dlaczego nic im nie dam.

A ten przykład z przekleństwami to chyba żeś z bash.org.pl wynalazł...

Z zycia wzięte niestety. Ale jak nie wierzysz to trudno, nie musisz. A ja nie musze wierzyć, ze same anioły zbierają na WOŚP i że jest to super akcja, którą wszyscy muszą popierać.

chyba za rok się przyłącze i też będę zbierał. Mogę zostać nazwany złodziejem przez zawistnych ludzi, ale tylko i wyłącznie przez naszą narodową mentalność...

Ciekawe na co trafisz...

Człowiek który oddaje się cały wolontariatowi, także coś powinien dostać

Oto ząłosne skutki Owsiakowej edukacji owolontariacie... wolontariat z złożenia jest BEZINTERESOWNY. W WOŚP jest inaczej, tak jak napisałes powyżej. dlatego podbieranie kasy jest norma i jest powiszechnie akceptowane bo: "jak kts sie angazuje to tez mu sie coś nalezy, prawda?" Dokładnie ten sam styl wypowiedzi spotkałem wśród "wolontariuszy" WOŚP-u.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
A może sukces WOŚP zawdzięcza właśnie telewizji.Pisaliście o podobnych akcjach PCK,Caritasu,Akcji Humanitarnej,ale te inicjatywy społeczne są robione po cichu,z małym rozmachem i przeważnie dają datki stare babcie ze skromnej renciny.A WOŚP ,TV,Radia ,Banki licytujące serduszko nr.1(bo te drugie są gorsze),na oczach całej Polski.Wydał na serduszko np. 2miliony a zarobił drugie tyle.Ile kasy musiał by wydać na reklamę dla tylu odbiorców?
Akcje prowadzone przez inne organizacje też przyciągają wielkie firmy, chcące się "pokazać". Przypomnijmy sobie sumy wpłacane przez koncerny przy okazji pomocy dla ofiar zawalenia się hali czy trąby powietrznej.A jeżeli o rozmiary chodzi, to akcje np. Caritasu: zbiórka żywności czy zabawek dla biednych czy wigilijna świeca są relacjonowane w mediach w obszerny sposób. W radiu w dniu akcji informacje były w każdych wiadomościach .
Bez przesady, to był skrót myślowy, zastosowany zresztą w artykule , którego link podałem

Właśnie wygladąło jakbys nie doczytał..

No to źle wyglądało. Poza tym nie ucinaj proszę tego fragmentu mojego zdania, w którym mówię, że autor tego artykułu też pisze o pojemnikach PCK.On nie doczytał artykułu, który sam napisał?To pytanie czysto retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.
A ja nie musze wierzyć, ze same anioły zbierają na WOŚP i że jest to super akcja, którą wszyscy muszą popierać.
Oczywiście, same anioły nie zbierają. Jednak afer na miarę Caritasu WOŚP na razie nie notuje.Mimo to u mnie w domu na półce jest też swieca z charytatywnej akcji Caritasu.Oczywiście obok serduszek orkiestry.
Moim zdaniem wątpliwy pozytek... no ale ktoś ma dobry interes na tym
Twórcy tej akcji, jako jedyni w Polsce posiadają atest prestiżowego "American Heart Association" . Czy oni na pewno nie wiedzą co robią? Nie demonizujmy tekturowych telefonów wykorzystanych do nauki ratowania tego co jest najcenniejsze-ludzkiego życia. Czy lepiej stałoby się, gdyby te dzieci przykładały do uszu piórniki?

Dodam jeszcze, że sprzęt który kupuje fundacja, bardzo często jest nabywany po znacznie zaniżonych cenach. To ze względu na renomę akcji WOŚP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Oto ząłosne skutki Owsiakowej edukacji owolontariacie... wolontariat z złożenia jest BEZINTERESOWNY. W WOŚP jest inaczej, tak jak napisałes powyżej.

Czyli wychodzimy z założenia że tylko ludzie bogaci pokroju Kulczyka mogą prowadzić wolontariat, ale i to nie za długo. Przecież jeżeli ktoś oddaje się cały innym, to sam nic nie będzie miał... A wizerunek menelkowatego Owsiaka nie przejdzie, więc bierze trochę kasy z tej zebranej. Poza tym znowu jeżeli wszyscy wiedzą że Owsiak bierze kase dla siebie, to czemu mu ją dają ? No czemu ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Poza tym nie ucinaj proszę tego fragmentu mojego zdania, w którym mówię, że autor tego artykułu też pisze o pojemnikach PCK.On nie doczytał artykułu, który sam napisał?To pytanie czysto retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.
ależ odpowiem! Nie wiesz tak naprawdę jaki tytuł dał autor. Redakcja zawsze mogła go zmienic by był bardziej sensacyjny. Sam autor też mógł to zrobic celowo by było bardziej chwytliwie. Bo tytuł "Gdzie trafia odzież z kontenerów prywatnej firmy?" nie robiłby odpowiedniego wrażenia. Zatem skoro doczytałes tekst to nie rozumiem dlaczego argumentowałes tylko w oparciu o tytuł.

A Granatowi proponuje zapoznac sie ze znaczeniem słowa "wolontariat" bo inaczej nie mamy o czym rozmawiac chyba...

O tu jest całkiem niezła definicja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolontariat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Nie wiesz tak naprawdę jaki tytuł dał autor. Redakcja zawsze mogła go zmienic by był bardziej sensacyjny. Sam autor też mógł to zrobic celowo by było bardziej chwytliwie. Bo tytuł "Gdzie trafia odzież z kontenerów prywatnej firmy?" nie robiłby odpowiedniego wrażenia. Zatem skoro doczytałes tekst to nie rozumiem dlaczego argumentowałes tylko w oparciu o tytuł.
Argumentowałem głównie na podstawie wcześniej znanych mi informacji na ten temat.. Na kontenerach były zawsze loga PCK i ludzie nawet po ujawnieniu kto jest ich właścicielem nadal mówili o pojemnikach PCK.Potocznie tak się nadal mówi.
Sprzet z WOŚP nie zawsze nadaje się do wykorzystania. Darowanemu koniowi i tak dalej, ale czasem szpitalach po prostu stoi.
Już prosiłem o przykłady,czy się doczekam? Słyszałem coś o zajęciu jakiegoś urządzenia przez komornika, ale to była wina szpitala a nie WOŚP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
TVP. Po latach nie bede grzebał za linkami w jakis archiwach... moze gdzies to jest. Ale sprawa znana była, myśąłem,z ę słyszeliście.

Może tego po prostu nie ma...?

Ja jestem źródłem. Świadkiem i znam innych świadków. Problem w tym, ze niewiele mozna zrobić. Jak tu udowodnic ze coś wolontariusz przywłaszczył? a jeśli nawet to jesli mniej niz 200 PLN to nawet nikt sobie glowy nie bedize zawracal bo "niska szkodliwośc społeczna". tymczasem swiadkowie twierdzą, zę norma było branie garści pieniędzy jeszcze nieprzeliczonych "bo sie nalezy za całodzienny trud, chyba??" ...taki wolontariat, taka edukacja...

Po pierwsze może tak, może nie trudno to udowodnić Tobie, że tak było, do tego ewentualnie jeśli tak było to mówimy o jakiś 2 miastach.

sprzet z WOŚP nie zawsze nadaje się do wykorzystania. Darowanemu koniowi i tak dalej, ale czasem szpitalach po prostu stoi.

a co do atrap to tu tez jest o nich: http://www.sp5turek.net/a...anie_zycia.html ...akurat szkoły z Turka nie znam, ale szkoła w Krosnie dostała tych atrap kilkaset, toż to jakaś paranoja.

Prosze o liste "głupich" wydatków, liste sprzętów, które stoją i są nieużywane. Atrapy... przeczytałem ten artykuł i:

1. Niezauważyłeś, że dzieciaki zostały przeszkolone w 1 pomocy.

2. Dostali to po kursie wraz z elementem odblaskowym.

3. Ta atrapa to pewnie groszowe sprawy.

Cytat z artykułu:

Pierwszaki uczyły się m. in. wzywania pomocy, udrażniania dróg oddechowych, sprawdzania oddechu, układania w pozycji bocznej ustalonej, oddechów ratowniczych i uciskania klatki piersiowej. Do praktycznych ćwiczeń zostały wykorzystane prezentacje multimedialne, atrapy telefonów komórkowych i fantomy, na których dzieci doskonaliły umiejętności nabyte w czasie szkolenia teoretycznego.

ale czy tych pienidzy nie można było pozyskiwac bez marnotrawstwa? Bez "róbta co chceta" przeradzajaceg się w wybieranie pieniędzy z puszek czy wynoszenie zebranej biżuterii?

Dowody, dowody... Bez dowodów to taka nagonka na WOŚP. Podałeś przykład Legnicy (niepotwierdzony) i Twojego miasta (oparty podobno na jakiś świadkach) jak na taką ilość finałów nawet jeśli to prawda to skala naprawdę porażająca jak to lubią mówić politycy.

Jakos PCK, PAH itp organizacje nie wzbudzaja tylu kontrowersji co WOŚP bo po prostu nie dają takich powodów.

Kto im broni zaistnieć w mediach? Może nie mają na to pomysłu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Może tego po prostu nie ma...?

Jest jest na pewno. tylko o WOŚP w oóle nie wolno złego słowa powiedziec czy napisac, tym bardziej po latach moze byc kłopot, żeby znaleśc.

Po pierwsze może tak, może nie trudno to udowodnić Tobie, że tak było, do tego ewentualnie jeśli tak było to mówimy o jakiś 2 miastach.
Pisze co widziałem i wiem że troche ludzi w innych miastach widzialo podobne rzeczy. Pójdz sam i sprawdz. Tylko czy będizesz miał cywilna odwage napisac co widziałeś ?
Kto im broni zaistnieć w mediach? Może nie mają na to pomysłu?
No zobacz, nie mam pojęcia jak to sie dzieje.

Poza tym przegapiłes drugi wazny element: masówke. W WOŚP wolontariuszem jest sie az na rok, za to moze byc nim dosłownie każdy (włacznie z kryminalista czy narkomanem czym Owsiak sie szczyci bo jest tolerancyjny), a efekty tej tolerancji są jakie widziałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jest jest na pewno. tylko o WOŚP w oóle nie wolno złego słowa powiedziec czy napisac, tym bardziej po latach moze byc kłopot, żeby znaleśc.

A może konfabulujesz?

Pisze co widziałem i wiem że troche ludzi w innych miastach widzialo podobne rzeczy. Pójdz sam i sprawdz. Tylko czy będizesz miał cywilna odwage napisac co widziałeś ?

Tak, tak nie zmieniaj toru dyskusji argumentem o cywilnej uwadze tylko zacznij udowadniać swoje tezy.

Poza tym przegapiłes drugi wazny element: masówke. W WOŚP wolontariuszem jest sie az na rok, za to moze byc nim dosłownie każdy (włacznie z kryminalista czy narkomanem czym Owsiak sie szczyci bo jest tolerancyjny), a efekty tej tolerancji są jakie widziałem.

Nie odpowiadasz na pytania, mam je kolejny raz przypomnieć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.