Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

puella   
Publiusz Klaudiusz Pulcher, który w czasie II wojny punickiej zaatakował flotę Kartagińską pod Drepanum. Wielu uważało, że porażkę spowodował postępek Klaudiusza. Święte kury, które nie chciały jeść, co uważano za złą wróżbę, kazał wyrzucić do morza mówiąc "niech piją, skoro nie chcą jeść". Jak wiadomo chłop przegrał.

Przepraszam, że się wtrącam, ale moja babska wrodzona wredota wzieła górę ;) - ten drobiowy epizod miał miejsca podczas I wojny punickiej.

Takie małe sprostowano, które jakby co usuniecie. :D

Całuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

Racja, myślałem że napisałem I WP. Jeszcze raz sory!

Wołodia zgadza się. Twoja kolej!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Może coś takiego:

Jak miał na imię i gdzie rządził pewien małoletni król? Imię matki owego krola jest powszechnie znane i kojarzone z jednym z siedmiu cudow świata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
Może coś takiego:

Jak miał na imię i gdzie rządził pewien małoletni król? Imię matki owego krola jest powszechnie znane i kojarzone z jednym z siedmiu cudow świata

Z tego co kojarzę to w cudach świata starożytności (dzięki Antypaterowi XD) mamy piękne wiszące ogrody imienia królowej Semiramis (Semiramidy).

Tak więc moja odpowiedź brzmi: Ninyas, król Asyrii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Moge uznac choc chodzilo mi o kogos innego. Semiramida byla legendarna krolowa Asyrii ktora jest utozsamiana z pradziwa krolowa. Jak miał na imie jej syn? Moge ewentualnie uznac te odpowiedz ze wzgledu na to ze pytanie nie bylo sprecyzowane. Ale moze? Achillesie za dodatkowy punkt? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Jak zawsze biedacy na mnie czekacie, sorka.

Pytanie: Czego dotyczy akcja tragedii Eurypidesa Fenicjanki; jakie motywy są w niej zawarte?

Druga część pytania (po średniku) jest dopełnieniem pierwszej - oczekuję jednej odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Ok, wreszcie ktoś napisał posta, na to czekałem. :]

Kolejne pytanie wymyśliłem już dwa dni po zadaniu pierwszego. :)

Czego dotyczy akcja tragedii Eurypidesa Fenicjanki; jakie motywy są w niej zawarte?

Wystarczyła krótka, zwięzła odpowiedź: losy Edypa.

Czekajcie mam to gdzieś w Wordzie... o, jest.

W taki razie dam coś z mojej kochanej specjalności (?), jaką jest mitologia, m. in. egipska.

Pytanie: Wymień co najmniej trzy regularne religijne święta obchodzone w starożytnym Egipcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Witam.

Chodzi Ci o pełne nazwy świąt? Bo jak tak, to bidnie, ale a nóż się uda. :D

Navigium Isidis - 5 marca czczono patronkę żeglugi (Izydę of course). Portowe wtajemniczenia i takie tam. :)

Drugie święto, romantycznie "pięknym spotkaniem" zwane na cześć Hathor było i jej 14-dniowej drogi do Horusa - wielki czterodniowy festyn miłości nad Nilem...

Ostatnie (wymagane ;) ), to święto Opet , najważniejsze (chyba) ku czci Amona - regularnie, co wylew sie odbywało.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

puella, zaliczone!

Jeszcze mamy Sed i Piękne Święto Doliny. :]

Wreszcie ktoś ruszył... Oczywiście pytanie zadaje puella. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Dziękuję Achillesie i szybciutko ze swoim pytaniem "jadę" - grzeczna będę i proste (narazie :))zadam:

Który z cesarz rzymski w młodości pastuchem był?

Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.