Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Quiz II Wojna Światowa

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   

Prosiłbym o jakąś znaczną podpowiedź, a jeśli do jutra nikt nie odgadnie- daj odpowiedź i zadaj kolejne pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ma to związek z pewną operacją, która nie doszła do skutku, na szczęście dla aliantów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

No dobra, panowie- otóż Arie Bestebreurtje, znany też jako ''kapitan Harry'' został przydzielony do 82. DPD w zwiazku z operacją ''Eclipse''.Polegała ona na opanowaniu przez 82. DPD lotniska w Tempelhof i przez 101.DPD w Oranienburgu.Przydzielono go ze wzgłedu na znajomośc Berlina, a wszczególnosci rejonu lotniska Tempelhof.Przydzielono go w marcu '45.Ostatecznie operacja nie doszła do skutku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ufff....trudne było.Drugiego maja 1945 roku w bunkrze berlińskim znajdowały się tylko dwie osoby.Proszę podac nazwiska i imiona oraz stopnie tych osób, kim byli i co się z nimi stało.

Oczywiscie mam na myśli bunkier pod Kancelarią Rzeszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Podejrzewam, że jedną z tych osób jest główny technik Johannes Hentschel, pojmany i wzięty do niewoli przez żołnierzy radzieckich. 2 maja w bunkrze był też Rochus Misch, Oberscharführer z 1. LSSAH.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Doskonale- Hentschel zostałponieważ kierował się obowiązkiem.W donych partiach bunkra leżeli ranni, a jego silniki dostarczały im tlen i wodę.

Misch był radiotelegrafistą.W nocy z 1 na 2 maja zasnął w swej klitce, przez co stracił możliwośc ucieczki.

Twoja kolej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

No dobrze, proszę podać imiona i nazwiska dwóch reporterów przydzielonych do 82. DPD na czas operacji "Market-Garden".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

By nie blokować quizu daję odpowiedź: byli to Cyril Ray i William Boni.

Następne pytanie: gdzie i kiedy po raz pierwszy podczas IIWŚ doszło do kontaktu bojowego wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych i Niemiec?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Myślę,że było to w Afryce północnej podczas operacji Torch.

Afryka Północna- tak. Operacja "Torch"- nie. Podpowiem, że było to już w Tunezji. Prosiłbym o podanie daty i miejsca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Może 13 maja 1943

13 maja to skapitulowały wojska Osi w Afryce ;)

Niech będzie, podam odpowiedź: 19 listopada 1942 pod Medjez el-Bab, podczas walk o przeprawę na rzece Medjerda stoczyły ze sobą walkę 5. Pułk Strzelców Spadochronowych i elementy amerykańskiej 1. DPanc. Niech ktoś zada pytanie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
13 maja to skapitulowały wojska Osi w Afryce

Wiem napisałem to bo już nie wiedziałem jaka jest poprawna odpowiedź. :mrgreen:

5. Pułk Strzelców Spadochronowych

??? Rozszerz trochę bliżej.

A tak poza tym co sądzisz o tym co napisałem ci na priva???

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-04-16, 20:41 ]

Ok.Więc ja zadaję pytanie.

Cóż to za osobnik ;)

post-3211-1208368277.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.