Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
workcamp_krakow

Polsko-niemiecki workcamp

Rekomendowane odpowiedzi

Polsko-niemiecki workcamp

Kraków, 2-15 sierpnia 2012 r.

„Kto ratuje pojedyncze życie, ratuje cały świat“

Te słowa z Talmudu, wygrawerowane w pierścieniu, który Oskar Schindler otrzymał od Żydów uratowanych przez niego przed śmiercią w komorze gazowej obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau. Przy okazji tego polsko- niemieckiego spotkania zajmować będziemy się

życiem i kulturą żydowską w Polsce i prześladowaniem Żydów w okresie II Wojny Światowej.Odwiedzimy Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau i dowiemy się jak wygląda to miejsce pamięci dzisiaj i jak zachowana jest pamięć o jego tragicznej przeszłości.

Podczas trwania projektu odkrywać będziemy kulturę żydowską i pracować na cmentarzu żydowskim w Krakowie.

Zakwaterowanie w sercu Krakowa pozwoli na odkrywanie tego niezwykłego miejsca i będzie dla nas wieczornym wytchnieniem!

Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego wraz z niemiecką organizacją partnerską Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. (Narodowy Związek Opieki nad Niemieckimi Grobami Wojennym) zaprasza do udziału w polsko- niemieckim workcampie osoby w wieku 18-26 lat zainteresowane tematyką historyczną, kulturą i tradycją żydowską, ciekawe nowych wyzwań i chętne do nawiązania nowych międzynarodowych kontaktów. Mile widziane osoby ze znajomością języka angielskiego i/lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym.

Koszt: 750 zł obejmuje zakwaterowanie w jednej ze szkół w sercu Krakowa, pełne wyżywienie, ubezpieczenie i wszystkie koszty programowe, w tym podróże lokalne i bilety wstępu. Dojazd do Krakowa na miejsce programu na koszt własny.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go mailem na podany adres:

Małgorzata Lewandowska: maigoshia@wp.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy uczestnicy Polsko-Niemieckiego Obozu Pracy , poznawać będą polską kulturę i losy Polaków podczas okupacji niemieckiej w poście wprowadzającym znalazłem jedynie to :

.....Podczas trwania projektu odkrywać będziemy kulturę żydowską i pracować na cmentarzu żydowskim w Krakowie.

Zakwaterowanie w sercu Krakowa pozwoli na odkrywanie tego niezwykłego miejsca i będzie dla nas wieczornym wytchnieniem!....

Niemieccy uczestnicy skupia się w wieczornym wytchnieniu na cmentarzu żydowskim , by jedynie losy żydowskich ofiar niemieckiego nazizmu wspominać :huh: - wtórny rasizm się kłania <_<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Dlaczego wtórny rasizm ? Jak uważasz, że trzeba zadbać i o polskie groby, to zorganizuj podobny OP w tej tematyce.

Inaczej co będzie ? Parytet grobowy ? Czyli tyle a tyle na polskim, tyle na żydowskim coś na prawosławnym itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wtórny rasizm ? Jak uważasz, że trzeba zadbać i o polskie groby, to zorganizuj podobny OP w tej tematyce.

Inaczej co będzie ? Parytet grobowy ? Czyli tyle a tyle na polskim, tyle na żydowskim coś na prawosławnym itd.

Herr Gott ,

Parytet grobowy to sobie sam organizuj , o ile cie to bawi .

Jeżeli polsko-niemiecki obóz-pracy jest poświęcony jedynie tematyce żydowskiej w kontekście okupacji niemieckiej - czyli holokaustowi ect. To mnie drażni może by niemieckich uczestników nauczyć co nieco o tym jak ich dziadowie czy pradziadowie traktowali Polaków w tym radosnym dla Herrenvolku czasie - szczególnie jeżeli to polsko- niemiecki workcamp .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Lancaster napisał:

Jeżeli polsko-niemiecki obóz-pracy jest poświęcony jedynie tematyce żydowskiej w kontekście okupacji niemieckiej - czyli holokaustowi ect.

Wybacz ale w jaki sposób wynika to z zacytowanego przez Ciebie zdania:

Zakwaterowanie w sercu Krakowa pozwoli na odkrywanie tego niezwykłego miejsca i będzie dla nas wieczornym wytchnieniem!....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli polsko-niemiecki obóz-pracy jest poświęcony jedynie tematyce żydowskiej w kontekście okupacji niemieckiej - czyli holokaustowi ect.

Wybacz ale w jaki sposób wynika to z zacytowanego przez Ciebie zdania:

Zakwaterowanie w sercu Krakowa pozwoli na odkrywanie tego niezwykłego miejsca i będzie dla nas wieczornym wytchnieniem!....

Zapewne rozróżnienie treści turystycznych od programowych vide :

...Kto ratuje pojedyncze życie, ratuje cały świat“

Te słowa z Talmudu, wygrawerowane w pierścieniu, który Oskar Schindler otrzymał od Żydów uratowanych przez niego przed śmiercią w komorze gazowej obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau. Przy okazji tego polsko- niemieckiego spotkania zajmować będziemy się

życiem i kulturą żydowską w Polsce i prześladowaniem Żydów w okresie II Wojny Światowej.Odwiedzimy Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau i dowiemy się jak wygląda to miejsce pamięci dzisiaj i jak zachowana jest pamięć o jego tragicznej przeszłości.

Podczas trwania projektu odkrywać będziemy kulturę żydowską i pracować na cmentarzu żydowskim w Krakowie.

Zakwaterowanie w sercu Krakowa pozwoli na odkrywanie tego niezwykłego miejsca i będzie dla nas wieczornym wytchnieniem!....

Stanowi dla ciebie trudność , cóż każdy ma ograniczenia percepcji , ale pomysły masz ciekawe vide :

Parytet grobowy
:blink:

BTW - ....Podczas trwania projektu odkrywać będziemy kulturę żydowską .... , zapewne poznawanie polskiej kultury w starym polskim Krakowie przez młodych Niemców nie byłoby wskazane , to zadanie dla izraelsko-niemieckiego workcampu w dajmy na to w Beer Szewa - :o

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Lacaster napisał:

ale pomysły masz ciekawe vide: parytet grobowy.

Wcale nie mój pomysł. Wprost wynika z Twego postu:

Niemieccy uczestnicy skupia się w wieczornym wytchnieniu na cmentarzu żydowskim,

Jak nie miałoby być rasizmu, to trzeba by zmieniać co wieczór cmentarze. Nieprawdaż ?

Co do reszty, akurat wcześniej wyakcentowałeś inne zdania.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lacaster napisał:

ale pomysły masz ciekawe vide: parytet grobowy.

Wcale nie mój pomysł. Wprost wynika z Twego postu:

Niemieccy uczestnicy skupia się w wieczornym wytchnieniu na cmentarzu żydowskim,

Jak nie miałoby być rasizmu, to trzeba by zmieniać co wieczór cmentarze. Nieprawdaż ?

Co do reszty, akurat wcześniej wyakcentowałeś inne zdania.

Naprawdę z mojego postu to wynika , czyli postulowałem coś takiego jak :

Parytet grobowy ? Czyli tyle a tyle na polskim, tyle na żydowskim coś na prawosławnym

Sorry , ty nie masz ograniczeń w percepcji , powiem więcej - wiesz więcej od mojej skromnej userskosci co napisałem i co chcialem przez to wyartykułować , masz zdolności paranormalne - lub przestań chłopie pisać bzdury . :B):

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Akurat masz pecha, bo ja lubię, jak ktoś dba o groby, stąd się czepiam. Mnie taka akcja cieszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja podobnie jak Mickiewicz uważam że trzeba z żywymi naprzód iść.

Gdyby to ode mnie zależało wszystkie byłe niemieckie obozy koncentracyjne w Polsce zostałyby zaorane, w końcu atrakcja turystyczna żadna-wiem bo byłem w dwóch na wycieczkach szkolnych.

No i na zachodzie zniknąłby powód do trąbienia o "polskich obozach koncentracyjnych".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
w końcu atrakcja turystyczna żadna-wiem bo byłem w dwóch na wycieczkach szkolnych.

No mi tam wydawało się, że jednak placówki tego typu mają ciut inne zadania niż być tylko "atrakcjami turystycznymi" (choć mogą nimi być), ale pewnie jak zwykle myliłem się :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja podobnie jak Mickiewicz uważam że trzeba z żywymi naprzód iść.

(...)

To chyba jednak fraza zaczerpnięta od Adama Asnyka z wiersza "Daremne żale", z tomu III jego "Poezyj" (Lwów, 1880).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.