Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ahhha

Wpływ pewnych wydarzeń na bieg II wojny światowej

Rekomendowane odpowiedzi

ahhha   

Witam,

Proszę o wskazówki lub informację gdzie mogę coś znaleźć aby móc zrobić zadanie o treści:

wyjaśnij, w jaki sposób następujące wydarzenia wpłynęły na bieg II wojny światowej:

agresja Niemiec na Polskę

bitwa o Wielką Brytanię

najazd Niemiec na ZSRR

atak na Pearl Harbor

bitwa pod Al-Alamajn

bitwa o Midway

bitwa pod Stalingradem

lądowanie aliantów w Normandii

zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

Z góry, dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Generalnie te informacje będzie trzeba przeczytać, czy takich rozwiązań też szukasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Sugerowałbym zwyczajnie zajrzeć do podręcznika, bądź wiki... i przeczytać każde hasło po kolei. Na wiki powinny być nawet jako tako opisane konsekwencje poszczególnych wydarzeń. Ale to tak jak napisał Smardz, bez przeczytania się nie obejdzie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

W szkolnym podręczniku takowych informacji się nie znajdzie :) Polecam internet. Szybko znajdziesz informacje np. na wikipedii.

Na kiedy ci ta praca potrzebna ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
W szkolnym podręczniku takowych informacji się nie znajdzie

Hę ? To już w szkolnych podręcznikach do historii nie uczą np. o agresji Niemiec na Polskę w1939r. ? A może jej w ogóle nie było?:rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
W szkolnym podręczniku takowych informacji się nie znajdzie :) Polecam internet. Szybko znajdziesz informacje np. na wikipedii.

Na kiedy ci ta praca potrzebna ?

To jakich Ty podręczników używasz? To są elementarne informacje, mam je w podręczniku nawet z gimnazjum.

A prośba o gotowca powinna być niezwłocznie kasowana, zwłaszcza w przypadku tak prozaicznych zadań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Niby jest o II wś ale niestety są to nikłe informacje :) Nie wiem jak w liceum ale w gimnazjum jak dla mnie było zbyt mało informacji i wszystko było zbyt ogólne. Bitwa była opisana jako pod temat II wś :) Z

Znaczy tak, dla innych to dużo, dla mnie za mało, może dlatego że się tym interesuje ? I tak nauczyciel powinien więcej przekazać niż podręcznik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zatem Andreasie: co piszą w podręczniku gimnazjalnym o skutkach i znaczeniu bitwy pod Al-Alamajn, jako i bitwie o Midway - tak z cytatami wskazującymi jakie to miało znaczenie, a nie przebieg.

Zapoznasz nas z taką wiedzą?

Podręcznikową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

W podręczniku znajdują się podstawowe informacje: kto, gdzie, z kim.

I stoi czarno na białym: powstrzymanie, odwrócenie przebiegu wojny, klęska Osi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

O bitwie o Midway napisali jedynie datę, kto z kim, miejsce i to się zmieściło w jakiś 2 zdaniach :) O samej wojnie w Afryce było bardzo malutko. Jedynie kto z kim, o Afrika Korps i chyba tyle. O froncie wschodnim to już całkowicie.. Kiedy Niemcy zaatakowali, jakieś dwa zdania o Stalingradzie, kiedy się skończyła itp. A o bitwie na Łuku Kurskim nawet nie raczyli napisać że to była bitwa pancerna :) I wymieniać można i można. Po prostu podręczniki o historii są największym dnem. Mało informacji itp. Przez prawie 7 lat kilka razy wałkowałem starożytność a tylko raz uczyłem się o I i II wś, o polskim ruchu oporu w Warszawie, o Powstaniu Warszawskim o Solidarności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Niby jest o II wś ale niestety są to nikłe informacje :) Nie wiem jak w liceum ale w gimnazjum jak dla mnie było zbyt mało informacji i wszystko było zbyt ogólne. Bitwa była opisana jako pod temat II wś :) Z

Znaczy tak, dla innych to dużo, dla mnie za mało, może dlatego że się tym interesuje ? I tak nauczyciel powinien więcej przekazać niż podręcznik.

U mnie dział II WŚ w gimnazjum zajmował łącznie 24 strony A4. Jak dla mnie - podręcznik dość dobrze napisany.

Oczywiście, w to wchodzą również mapy, teksty źródłowe i ilustracje, ale ogólnie dział II WŚ jest w miarę rozbudowany i, moim zdaniem, lepiej niż w podręczniku do historii z liceum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W podręczniku znajdują się podstawowe informacje: kto, gdzie, z kim.

I stoi czarno na białym: powstrzymanie, odwrócenie przebiegu wojny, klęska Osi.

Taka odpowiedź to żadna odpowiedź.

Zatem Twym zdaniem na pytanie nauczyciela:

- jakie było znaczenie bitwy pod Al-Alamein?

Mogę, i będzie to poprawna odpowiedź:

- Nastąpiło powstrzymanie wojsk i odwrócenie przebiegu wojny oraz klęska Osi.

Ciekawe, jak dla mnie - zasługujące na jedynkę.

:(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Ciekawe, jak dla mnie - zasługujące na jedynkę.

Secesjonisto, mi też taka odpowiedź nie leży, ale lepszy rydz, niż nic i dobrze, że pojęcie El-Alamein w ogóle w podręczniku się znalazło. To i tak jeden z tych lepszych podręczników, bo patrząc po innych, gdzie nawet i tego nie ma...

Zresztą, podręcznik ma za zadanie spełniać rolę pomocniczą w nauce, a decydujący w tej sprawie jest nauczyciel. Bo co z tego, że w podręczniku jest notatka o El-Alamein, choćby i na dwie strony, skoro nauczyciel nie sprzeda tej wiedzy (bo komu z własnej woli będzie się chciało czytać o jakiejś tam bitwie w Afryce sprzed 70 lat...)? Lepiej, żeby uczeń w ogóle miał pojęcie, że taka bitwa miała miejsce, gdzie, kiedy, z kim, po co, jakie to miało skutki - niż, żeby nic nie wiedział.

W podręczniku tylko o tym wspomniano, ale uważam, że w podręczniku z gimnazjum to jeszcze może ujść, zwłaszcza, że ten temat jest traktowany mocno po macoszemu. Ale w podręczniku z liceum takie samo potraktowanie tematu jest większym przewinieniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zatem odsyłanie kolegi ahhha do podręcznika (abstrahując, że oczekiwał na gotowca) nie jest rzeczą poprawną.

I o to mi chodziło...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Zatem odsyłanie kolegi ahhha do podręcznika (abstrahując, że oczekiwał na gotowca) nie jest rzeczą poprawną.

I o to mi chodziło...

Ale nie jest tak, że w podręczniku nic kompletnie nie ma. Zakładając, że autor jest z liceum, to powinien mieć w podręczniku kontekst (abstrahując od tego, że zadania te są prostackie i prośba o zrobienie ich jest żałosna), bo takie rzeczy, jak np. wpływ bitwy o Anglię na późniejsze dzieje II WŚ w podręczniku do gimnazjum mimo wszystko są.

Jeśli zaś nie ma, to czas zacząć uważać na lekcji i czytać inne źródła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.