Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
theSHC

A. Hitler i narodowy-socjalizm

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Bo skąd te uwielbienie do R. Dmowskiego ? Czy on zrobił coś wielkiego dla Polski ?

Pojechał do Japonii i nadał na tow. Ziuka. Niektórym to wystarcza.

Zadałem pytanie, powiadasz.

Przeczytałem. Kończyło się jak pamiętam: Ale kto pyta, nie błądzi.

Poza tym ja też zadałem pytanie:

Poza tym co rozumiesz przez skrajną prawicę ?

Odpowiedź jest istotna by przybliżyć poniższe "mniej więcej"

Może i nie można rzetelnie ocenić, ale może przybliżyć, jakie dana osoba ma poglądy. Mniej więcej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
theSHC   

Dobra.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, jakie wydarzenie miało wpływ na grono ludzi, przynależących do tej czy tamtej 'strony':

-Józefa Piłsudskiego: co on zrobił, że jest nielubiany wśród narodowców ? Obiło mi się o uszy, że sprowadził na siebie taką ocenę przez sanację. Ale co jest w tym złego ? Na historii uczyłem się, że było to w celu uzdrowienia życia politycznego, ponieważ sytuacja wyglądała, tak szczerze, jak u nas. Chyba że chodzi po prostu o to, że w rzeczy samej był 'socjalistą'. Ale czy na pewno był ? Tak, wiem, podałeś mi metaforę, która bez porównania do sytuacji jest dla mnie bez sensu.

-Romana Dmowskiego: nie mam pojęcia co ten człowiek zrobił.

-Feliks Dzierżyński: no właśnie, skoro zacząłeś temat Jego osoby, powiedz mi, cóż to było za mord na tylu Czerwonych ?

Dalszych osób, którzy mają zaszczyt doznania kultu jednostki, nie pamiętam. Ale może ty znasz jeszcze jakiś 'bohaterów' tudzież 'antybohaterów' ?

Pozdrawiam.

PS.

Mam nadzieję, że to nie będzie problemem. Wiem, że trochę zbiegamy od tematu, ale jak zacząć pewien temat, to go i skończyć.

Edytowane przez theSHC

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   
pacam   

Najlepszym dowodem, że Hitler i NSDAP w drugiej połowie lat 30-tych i podczas wojny byli prawicowi jest fakt, że prawicowi forowicze zawsze jako gorszy ustrój spośród pary nazizm-komunizm wskazują komunizm :) Znaczącą poszlaką jest także to, że czują się do tego w obowiązku odmawiać Hitlerowi miana prawicowca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pacam   

Ja nawet nie wiem, czy jesteś prawicowy. Zaznaczyłem ogólną prawidłowość, która widać także i na tym forum, w tym temacie. Prawicowcy nie tyle bronią nazistów, co twierdzą, że czerwoni byli od nich gorsi.

A NSDAP było bardziej prawicowe, niż lewicowe od Nocy Długich Noży, gdy wraz z ludźmi Röhma z SA (też zabitymi po części z powodu tendencji do lewicowania w niektórych kwestiach) wykończono też główne postacie lewego skrzydła partii, to jest Strassera i spółkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Raczej z powodu kwestii wpływu na armię.

Są jakieś źródła wskazujące na to, że owa noc przebiegała po linii lewica-prawica?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pacam   

Nie znam takowych źródeł. Ale faktem jest, że zginęły wtedy wszystkie znaczące postacie lewego skrzydła NSDAP, łącznie z Röhmem, którego może o lewicowość trudno posądzać, ale który jednak przynajmniej w retoryce był mocno antykapitalistyczny. Noc Długich Noży tak czy owak była krwawym rozprawieniem się z każdą opozycją w ruchu narodowosocjalistycznym. Skoro pomagierzy Hitlera wykończyli wtedy cała partyjną "lewicę", to NSDAP z samej definicji była potem bardziej prawicowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.