Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
theSHC

Która partia jest najlepszym wyjściem dla Polski ?

Partia  

5 members have voted

 1. 1. Którą partię popierasz ?

  • PO
  • PiS
  • PSL
   0
  • SLD
   0
  • PJN
   0
  • Kongres Nowej Prawicy
  • Ruch Poparcia Palikota
   0
  • UP
   0
  • Inna (napisz w komentarzu jaka)
  • Żadna


Recommended Posts

theSHC   

Witam,

A więc chciałbym, żebyście się wypowiedzieli na temat partii, która jest w stanie utrzymać porządek (który wcześniej musi posprzątany)

Chciałbym poznać wady, i zalety co poniektórych partii, według was.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gregski   

Obawiam się drogi kolego, że tym tematem "otworzyłeś puszkę z Pandorą" jak mawiał jeden z naszych polityków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepszym rozwiązaniem dla Polski jest brak większości parlamentarnej, ale na to niestety ordynacja wyborcza nie pozwoli ze swoimi progami procentowymi, oraz media po przez ignorowania istnienia opozycji pozaparlamentarnej. Mimo iż jestem liberałem, zagłosuję na Stronnictwo Narodowe ostatnio prześladowane przez ABW pod pretekstem zwalczania faszystowskiej ideologii, które nie zostało ujęte w ankiecie -po prostu chcę normalności i poszanowania moich praw obywatelskich w tym do swobody wychowywania swoich dzieci, a ograniczoną przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Edited by intervojager

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z parlamentarnej bandy czworga? Oczywiście jedyną względnie sensowną propozycją może być tylko PiS.

PO - wiadomo co to za ziółka.

SLD - chyba każdy Polak, który zna chociaż troszeczkę historii najnowszej, gdyby miał zagłosować na tych towarzyszy, to prędzej strzeliłby sobie w łeb (ja bym tak postąpił).

Taka ladacznica jak PSL nawet części rolników od lat już nie jest w stanie zadowolić (dzięki temu powstała np. Samoobrona).

Co do mnie, wybór uważam za bardzo trudny. Wszelka logika i jakichś tam zmysł polityczny narzucają wolę głosowania na partię Kaczyńskiego. Idealizm i pamięć lat 2005-2007 mimo wszystko mi na to nie pozwalają. Z sił, które mogłyby ewentualnie cudem powalczyć o przejście progu wyborczego najbliższy ideologicznie wydaje się mi być NOP.

Patrząc z jeszcze innej strony, najchętniej wcale bym nie poszedł wrzucać karteczkę do urny, zważywszy, iż i tak karty są dawno rozdane a sama procedura wyborów, to w większości demokracji zwykła farsa dla ciemnego ludu, który ma wrażenie, że może o czymś decydować. Bojkotując ten teatrzyk przynajmniej miałbym malutką satysfakcję, że narzekaliby na "niepokojąco niską frekwencję"

Ostatecznie wychodzę z założenia, że może nie jest aż tak źle, że to mi się tylko tak zdaje z tym znaczeniem głosów gawiedzi, więc, będąc idealistą, zagłosuję na NOP (jeśli ów w ogóle wystartuje, bo nie śledzę tematu).

Pozdrawiam!

Edited by Gronostaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Ponieważ na forum z założenia staramy się unikać bieżących tematów politycznych (a już takich jak ten w szczególności), dlatego też - aby uniknąć kłótni i ostrzeżeń dla uczestników tychże - temat zostaje zamknięty. Uwagi jak zawsze na PW. Niemniej w tym przypadku zmiany decyzji raczej nie będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.