Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Glasisch

Czasopismo marynistyczne "Okręty Wojenne" Tarnowskie Góry

Jak znajdujesz Okręty Wojenne"  

  1. 1. Czy jeste? jego czytelnikiem, je?eli tak, jak cz?sto

    • Czego w nim najbardziej szukasz ?
      0
    • Jakie artyku?y podoba?y si? Tobie?
      0
    • Jakie si? Tobie nie podoba?y
      0
    • Jakie s? Twoje propozycje uatrakcyjnienia
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Glasisch   

W monografi krazownika "Myoko" napedowi poswiecono jakies 1.5 strony.Uwzgledniono w informacjach poprawke na modernizacje w roku 1935 i latach 1939-41.Omowiono turbiny,kotly,generatory i zbiorniki paliwa.Jednym slowem duzo tego nie ma,jakies 2-3% objetosci publikacji.

Duzo bardziej szczegolow w tym temacie zamieszczaja monografie AJ-Presu,ale i ich objetosc jest kilka razy wieksza.

Jako czytelnik masz prawo do swojej oceny i wyboru, zgodnie z zainteresowaniem. Pozycja o "Myoko" wydana została również za oceanem po angielsku, czego AJ-owi chyba się nie udało. Nie każdy też jest zorientowany w dziedzinie "technikalii" i nie interesuje go to za bardzo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgadzam.Mi wystarczy,nawet biorac pod uwage to ze jestem(bylem)motorzysta okretowym,ale jak rozumiem Gregski szuka z czysto zawodowego punktu widzenia czegos wiecej niz 1.5 strony.A publikacje AJ-Pressu juz z racji samej objetosci troche wiecej szczegolowych informacji oferuja.

Co do edycji obcojezycznych to gwoli scislosci pozycje AJ-Pressu sa dwujezyczne,po diabla wiec wydawac je specjalnie po angielsku?.W zagranicznych ksiegarniach specjalistycznych spotykam je zreszta dosc czesto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Fakt, że z powodów zawodowych moje zainteresowania skupiają się na stronie technicznej. No ale czy to źle? Z drugiej strony jestem zadziwiony jak z reguły dobrze opisywane są wszelkie zniszczenia dotyczące uzbrojenia a sprawy dotyczące tak żywotnych problemów są zwykle pomijane. Podobno, bo mało ludzi sie na tym zna i nie będzie zainteresowanych czytelników. A jednocześnie o armatach i pociskach wypisywane są całe elaboraty tak jakby wszędzie byli wykwalifikowani artylerzyści! Potrafią rozwodzić się na temat każdego pocisku. Jego elementów, wadze i tym podobnych pierdółkach. Jakby było, o czym! Pocisk jak pocisk! Strzelisz - przywali - to dobrze! Chybiłeś? Trza jeszcze raz! I nad czym tu deliberować?

A jak ja swego czasu chciałem dowiedzieć się, w jaki sposób na niemieckich niszczycielach z kotłami na 100 i 60 barów generowano parę niskiego ciśnienia to "poległem". Mimo, że moim zdaniem jest to bardzo ważny element eksploatacji siłowni, szczególnie w warunkach bojowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Przyznam się, że jeszcze nie sięgnąłem po OW, więc mam pytanie.

Ciekawi mnie czy znajdę tam opisy okrętów od ich strony technicznej? Mam tu na myśli nieco bardziej szczegółowe opisy napędu głównego, systemów pomocniczych, generacji i dystrybucji energii elektrycznej itd. Zwykle autorzy lubią się rozwodzić o każdej pojedynczej śrubce wkręconej do armaty a takie podstawowe dane techniczne zbywają kilkuzdaniową wzmianką.

jak przetłumaczę Anglika Whitleya książki, które też ukazały się po niemiecku o pancernikach, krążownikach, niszczycielach i torpedowcach, a jeszcze musi się znaleźć jakiś wydawca w PL, więc za kilka lat przeczytasz z pewnością. Od czasu do czasu może coś w O.W. Technikiem wprawdzie nie jestem, ale mamy takich, co wyprostują moje tłumaczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

"OW" nr 107

Anna Pastorek

XVII-wieczne holenderskie bandery wojenne

Aleksandr Aleksandrow, Siergiej Bałakin

"Asama" i kuzyni, część II

Siergiej J. Winogradow

Niedoszłe 14-calowe rosyjskie monitory

Roman Kochnowski

Ostatnia walka komandora Langsdorffa

Andrzej S. Bartelski

Udział Polskiej Marynarki Wojennej w Wojnie Zimowej

Arvo L. Vercamer

Wczesnowojenny rajder, czyli jednostka specjalna Kriegsmarine SCHIFF 20/NERISSA

Aleksandr Mitrofanow

Rosyjskie lodołamacze, część III

Stanisław Januszewski

"Małe holendry"

Wojciech Mazurek

Siły desantowo-amfibijne ZSRR po II wojnie światowej, część II

Jarosław Palasek

Amerykańskie lotniskowce typu "Forrestal" część III

Jan Radziemski

Dramat na Biskajach. Zatonięcie K-8 w trakcie manewrów "Okiean-70"

Jesús María Medel Soteras

"Sangual" - nieznany kuter trałowy niemieckiej Kriegsmarine

Nowości wydawnicze

w sprzedaży od 2/3 czerwca

39d99a134132664.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Okręty Wojenne numer specjalny 37

"Z dziejów floty japońskiej"

red. Jarosław Jastrzębski

120 stron

cena 39 zł

w sprzedaży od 27 czerwca

Spis treści:

Jarosław Jastrzębski

Najkrótsza historia Japońskiej Marynarki Wojennej

Jarosław Jastrzębski

Japoński rajd na Port Artur 9 lutego 1904 roku

Krzysztof Dąbrowski

Okręty liniowe "Kawachi" i "Settsu" - pierwsze drednoty Nipponu

Krzysztof Dąbrowski

Kanonierka "Ataka"

Krzysztof Nowicki

"Kaga" - największy lotniskowiec świata w latach 1935-1942

Jarosław Jastrzębski, Zbigniew Rzepka

Flota japońskich krążowników ciężkich w latach 1922-1945

Jakub Polit

Admirałowie i marynarka wojenna a japońska polityka zagraniczna w latach 1921-1941

Roman Kochnowski

"Akizuki" niezwykły typ niszczyciela

Arkadiusz Worona, Karol Lipiński

Japońskie okręty podwodne typu "Sen Taka Shô"

Maciej S. Sobański

Zapomniane niszczyciele Zimnej Wojny

Andrzej Nitka

Śmigłowcowce typu "Hyűga"

47bfe1137573004.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

O.W. nr 108 (4/2011)

- J. Malinowski – Z życia flot

- N.W.Mitiuckow (Rosja) – Nie bardzo latający Holendrzy (pierwsze holenderskie pancerniki)

- K. Krzeszowiak – Pierwsze próby z użyciem broni torpedowej w cesarskiej flocie Niemiec w okresie 1871 – 1885

- M.Glock – Krążownik II rangi Bojarin

- A. Aleksandrow, S. Bałakin (Rosja) – Asama i jej kuzyni - część III

- Coup de grâce dla Chrobrego

- R.N. Karczmarek – Pierwsze błyski pochodni operacji „Terminal” i „Reservist”

- S. Biela – Mułołazy Kriegsmarine

- Fotozagadka - kto potrafi zidentyfikować te okręt desantowy?

- A, Karuk (Ukraina) – Brytyjskie niszczyciele typy Battle – część I

- A. Mitrofanow (Litwa) – Rosyjskie lodołamacze, część IV

- T. Górski – Malutki ORP Krakowiak

- I. Bieniecki – Charakterystyka jednostek pływających Morskiej Brygady Okrętów Pogranicza w latach 1966 – 1991

- Maciej S. Sobański - Libijska Marynarka Wojenna

- Maciej S. Sobański - Al Assad – zapomniane dzieło polskiej stoczni

- Nowości wydawnicze

cena 26 zł

w sprzedaży od 27 lipca

723b88142047707.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to co Wasc za propagande siejesz,jak sie w zagadnieniu nie orientujesz,a nawet wykazujesz brak zainteresowania dystrybucja. :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

skontaktuj się z szefem, ja nie robię za ministra spraw zagranicznych Okrętów Wojennych, tylko odwalam robotę, której inni nie potrafią, czy to jest tak trudne do zrozumienia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudne.

Robisz Wasc tutaj za ministra propagandy,pismo reklamujesz i podajesz ceny.Sam ten temat zalozyles i nikt Cie do tego nie zmuszal.Pozniej jak ktos wykazuje zainteresowanie prenumerata, udzielasz o dziwo chamskich i opryskliwych odpowiedzi.Nie ja tu chce na Was zarobic,a wiec oczekuje wlasciwego podejscia i nie moja w tym glowa,aby po Polsce szukac Wascinego "szefula".W normalnej firmie za podobne zachowanie masz Wasc kopa z roboty w piec minut bez najmniejszego gadania,bo ja najzwyczajniej kompromitujesz.

Przy takim profesjonalnym podejsciu wcale mnie nie dziwia Twoje publiczne placze na brak zatrudnienia i za PRL-em wzdychania.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.