Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
społeczna inicjatywa

Zapraszamy na Marsz Polskości

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę mieszkańców Śląska, Narodowe Odrodzenie Polski podjęło projekt MARSZ POLSKOŚCI. Inicjatywa wypłynęła oddolnie, ma na celu ukazanie, że w sercach ludzi tutaj mieszkających, Śląsk to Polska. Fundusze zgromadzone na cel pochodzą w całości z datków społecznych.

To oddanie hołdu tym, którzy w przeszłości swoje życie, czas i siłę poświęcili dla tego regionu, a w szczególności uczestnikom trzech Powstań Śląskich i bohaterskim obrońcom Katowic w 1939 roku.

To oddanie należnej wdzięczności tym wszystkim, którzy dzisiaj, każdego dnia poświęcają się w swoim codziennym życiu – górnikom, którzy z narażeniem życia zjeżdżają pod ziemię, żeby móc zapewnić byt swoim rodzinom; hutnikom, przedsiębiorcom, słowem wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem budują pomyślność małych ojczyzn i tej wielkiej – Polski.

To podziękowanie dla wszystkich bezimiennych Rodaków dających świadectwo słowom – Tu jest Polska.

22 stycznia 2011 r. w Katowicach odbędzie się MARSZ POLSKOŚCI (start: godz. 16:00, Pl. Wolności)

Jeżeli czujesz się Polakiem, musisz tam być!!!

plakat_wer2.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

można by powiedzieć że niejaki A.H. przewraca się ze śmiechu w grobie na takie propozycje... Marsz Polskości Śląska. O ile mnie moja wiedza nie myli, to Śląsk jest po prostu śląski, czy swój. Posiadanie w rodzinie Niemca, Polaka, Czecha i kilku innych "nacji" nie jest niczym nadzwyczajnym, zaś historia tego miejsca jest zbyt zawiła by mówić: polski - niemiecki na zasadzie albo - albo.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Faszystów nie popieram, a wszelkie marsze za którymi stoją jakiekolwiek grupy polityczne wydają mi się niezwykle podejrzane pod względem Inicjatywa wypłynęła oddolnie oraz Fundusze zgromadzone na cel pochodzą w całości z datków społecznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Narya:

a wszelkie marsze za którymi stoją jakiekolwiek grupy polityczne wydają mi się niezwykle podejrzane

Czyli marsz zorganizowany na rzecz uchodźców z Tybetu - jest podejrzany

czyli marsz przeciw faszyzmowi - jest podejrzany

czyli marsz przeciw kamienicznikom i eksmisjom - jest podejrzany

... czy tylko marsz jest podejrzany - bo robi go obca opcja*?

* - i by przeciąć wszelkie dyskusje mnie samemu pomysł takiego marszu też się nie podoba, atoli raz: z racji organizatorów (których znam w większości jako grupę pijaków i średnio zorientowanych w literaturze, która niby jest ich pierwowzorem),

dwa niezbyt wierzę w owe:

"Na prośbę mieszkańców Śląska..."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: zapomniałeś napisać, że pytanie nie definiuje jeszcze jednej kwestii: jaki to Śląsk: Górny [Oberschlesien], opolski [Oppeln], Cieszyński [tutaj co nieco mają do powiedzenia bracia Czesi]... A wszystko to niby Polskość i Polacy. Aż ciśnie się na usta Big Cyc i jego utwór "My Polacy"... W każdym razie Samuel ma rację - manifestacje patriotyczne - niech będzie [nawet w wykonaniu ściśle prawicowym, w końcu każdy ma prawo do swej racji], nacjonalistyczne i ksenofobiczne - nigdy w życiu. Przy okazji w Krakowie z okazji 11 Listopada ci panowie szli w wielu wypadkach ubrani na modłę arabską: chusty zakrywały twarz, widać było tylko oczy... Czyżby obawa?

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

secesjonista: zapomniałeś napisać, że pytanie nie definiuje jeszcze jednej kwestii: jaki to Śląsk: Górny [Oberschlesien], opolski [Oppeln], Cieszyński [tutaj co nieco mają do powiedzenia bracia Czesi]... A wszystko to niby Polskość i Polacy. Aż ciśnie się na usta Big Cyc i jego utwór "My Polacy"... W każdym razie Samuel ma rację - manifestacje patriotyczne - niech będzie [nawet w wykonaniu ściśle prawicowym, w końcu każdy ma prawo do swej racji], nacjonalistyczne i ksenofobiczne - nigdy w życiu. Przy okazji w Krakowie z okazji 11 Listopada ci panowie szli w wielu wypadkach ubrani na modłę arabską: chusty zakrywały twarz, widać było tylko oczy... Czyżby obawa?

pozdr

Jednak Hanysy bardziej wolały do Polski niż do Reichu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O niczym nie zapomniałem kolego FSO, ponieważ zadałem pytanie koledze Narya w kwestii ogólnej - marszów.

Przy okazji w Krakowie z okazji 11 Listopada ci panowie szli w wielu wypadkach ubrani na modłę arabską: chusty zakrywały twarz, widać było tylko oczy... Czyżby obawa?

Kropka w kropkę jak anarchiści w Warszawie - czyżby obawa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Manifestacje patriotyczne popieram, nacjonalistyczne, w tym i NOP-owskie, potępiam z całą surowością.

Witam;

secesjonista: zapomniałeś napisać, że pytanie nie definiuje jeszcze jednej kwestii: jaki to Śląsk: Górny [Oberschlesien], opolski [Oppeln], Cieszyński [tutaj co nieco mają do powiedzenia bracia Czesi]... A wszystko to niby Polskość i Polacy. Aż ciśnie się na usta Big Cyc i jego utwór "My Polacy"... W każdym razie Samuel ma rację - manifestacje patriotyczne - niech będzie [nawet w wykonaniu ściśle prawicowym, w końcu każdy ma prawo do swej racji], nacjonalistyczne i ksenofobiczne - nigdy w życiu. Przy okazji w Krakowie z okazji 11 Listopada ci panowie szli w wielu wypadkach ubrani na modłę arabską: chusty zakrywały twarz, widać było tylko oczy... Czyżby obawa?

pozdr

Herr Gott ( jak mówił mój czysto śląski Starzyk )

To się porobiło , Szanowni Forumowi Koledzy udzielają zgody na marsze patriotyczne , byle nie nacjonalistyczne , bo bycie narodowcem to już jest passe :unsure: , cóż uprzejmość za uprzejmość , ja wyrażam zgodę na marsze poparcia dla swobód seksualnych pod warunkiem nie uczestniczenia w nich homoseksualistów i innych dewiantów . Więcej na marsze poparcia demokracji tu wyłączam z uczestnictwa lewaków , lewicowców i wszystko co się na soc zaczyna .

Przy okazji FSO w czasie patriotycznej manifestacji z okazji 11/11 w Warszawie z zamotanymi w szmaty licami biegali " bojowcy " antify , atakujący "faszystów " którzy odważyli się w dniu święta narodowego z polskimi sztandarami iść ulicami stolicy własnego kraju .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Jak dla mnie każdy może demonstrować swoje poglądy.

Jeśli tylko samochody nie są podpalane a witryny sklepowe nienarażone na kontakt z kamieniami, wszystko jest ok.

Nawet portrety Che zniosę w imię wolności wypowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.