Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
secesjonista

Złote usta: O politykach i żenadzie

Rekomendowane odpowiedzi

Oto usłyszałem od polityka takie wypowiedzi; gregski pewnie to doceni; które mnie zaszokowały...

Oto jeden z nich powiada:

"dobrze jest jak dorady płyną z różnych środowisk"

czy też

"Taka dorada jest potrzebna"

Dla wyjaśnienia: nie chodzi o ryby z gatunku sparus aurata, chodzi o porady.

Lapsus niewinny gdyby nie kilkakrotne powtarzanie przez wymienionego polityka tej formy: zamiast porada - dorada.

Tenże sam polityk powiedział coś ciekawego:

Na pytanie co może gen. Jaruzelski po tylu latach mieć do powiedzenia Prezydentowi (na temat Rosji), odpowiedział:

zależy od tego jakiej odpowiedzi oczekiwał Prezydent...

???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie jestem purystą; jakim mnie buduje Don P.; atoli śmieszą mnie osoby nie znające znaczeń słów,

od polityków, do użytkowników forum (vide: ahistoryczność przy serialu o Spartakusie).

Przy swym braku oficjalnego wykształcenia dostrzegam różnicę pomiędzy doradą a poradą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Dorady jadłem (a nawet łowiłem) i na prawdę polecam.

Co do dorad pana polityka to wyjaśnienie jest chyba proste aczkolwiek nam ludziom o niskim statusie społecznym trudno przychodzące na myśl.

Otóż ten Bardzo Ważny Pan jest prawdopodobnie otoczony przez grupkę doradców. Owi doradcy dzień i noc doradzają Panu Politykowi.

Czyli produkt doradzającego doradcy to oczywiście dorada!

A swoją drogą nic mnie już nie zdziwi odkąd pewien minister kultury (fakt, że z PSL-u, co go trochę tłumaczy) chciał się spotykać nieżyjącym od kilku lat Józefem Czapskim. (Pewnie nikt mu nie podsunął żadnej dorady "w tem temacie")

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę włanczć do dyskusji by wygłosić filipinkę jak to powiadał jeden z posłów, dorad nie łowiłem (jedna z niewielu ryb na mym haczyku to taka która się nim zadławiła). atoli wciąż mnie kręci powiedzenie:

rozkrok intelektualny?

Możliwość interpretacji mnie zachwyca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nowy atavarek Godfrydla , aż zal w dołku ściska za minionym ( dawno nie słyszałem ) z era realnego socjalizmu - wicie towarzyszu , rozumicie towarzysze itp .

Komunizm jaki był taki był , ale w głąbowatości towarzysze z PZPR bili współczesnych polityków na głowę ( może Samoobrona im dorównywała w szlachetnej sztuce retoryki :) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to, że nie jestem purystą; jakim mnie buduje Don P.; atoli śmieszą mnie osoby nie znające znaczeń słów,

od polityków, do użytkowników forum (vide: ahistoryczność przy serialu o Spartakusie).

A kogo nie śmieszą secesjonisto? Mam nadzieję, że określenie "purysta językowy" Cię w żaden sposób nie uraziło, bynajmniej nie było to moim celem. Podejdźmy do tego z przymrużeniem oka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
może Samoobrona im dorównywała w szlachetnej sztuce retoryki

Czyżby chodziło Ci o skargę do pana Anana Kofana?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czyżby chodziło Ci o skargę do pana Anana Kofana?
W sumie i tak dobrze mogli próbować pisać do:

Onana Kofana...

Miedzy innymi , cóż wspólne korzenie Samoobrony i PZPR , uwidoczniły się w retoryce bialoczerwonych krawatów , choć onan był im zasadniczo obcy , świadczy o tym program likwidacji bezrobocia w Polsce znany pod roboczym tytułem " Praca za Sex " :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gregski słusznie chwalił Boga, że tu nie zaglądam, bo jak już jestem to zamykam takie spamerskie tematy : P

Także idźcie i nie grzeszcie więcej : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.