Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 2010/2011

Recommended Posts

Andreas   

Ja w tym roku po raz trzeci już stawię już czoła Losom. Choć tematyka jest bardzo odległa od moich zainteresowań, ale spróbuję! Warto, jak zwykle! ;)

Andreas   

Materiał będzie do Odsieczy Wiedeńskiej, a nie, jak zakładałem, do rozbiorów.

Tak, czy inaczej - będzie tym razem ciężko(zwłaszcza, że będzie pewnie silna konkurencja z Podkarpacia :)). Zakres olbrzymi, ale - do boju!

ojej94   

Niedawno dowiedziałem się, w szkole, że nie ma pewności jakoby Losy, miały się odbyć. Więcej na ten temat napisałem na forum "Losy Polaków na Wschodzie" 2010/2011

2 razy już byłam na tym konkursie i powiem że się bardzo opłaciło. ;) wie ktoś może czy licealiści tez mogą brać udział w tym konkursie?

Andreas   

Nie, nie zwalnia z matury.

W 2009r. zostałem Laureatem, zwolnili mnie z testów gim. i byłem ogółem bardzo szczęśliwy.

Rok temu nie udało się, mimo dość dobrego wyniku(81%) i zakończyłem przygodę z konkursem na etapie rejonowym.

Tofik   
Nie, nie zwalnia z matury.

Dlatego w tym roku celuję w OH.

Formuła Losów czasami powala swoją głupotą, bo zwykle nie liczy się własna wiedza, tylko nadzieja w to, że większość uczestników wie mniej od Ciebie. Nie chodzi o to, że wiesz dużo, chodzi o to, że masz wiedzieć więcej od innych.

Ale pewnie i tak wystartuję, co mi tam. W końcu niekoniecznie muszę polec na zdjęciach jakichś kurników, a nie fortyfikacji czy twierdz.

Dwojra   

Witam wszystkich. Ktoś pytał o zagadnienia tegorocznych Losów... Nieoficjalnie dowiedziałam się, że ma być to zakres od Obertyna do Wiednia, ale jak to z losami bywa, konkurs zwykle obejmuje także pozostałe dzieje państwa polskiego w oparciu o podstawę programową, a jedynie wytyczony szlak trzeba znać szczegółowo. W tym roku to będzie moje drugie podejście do tego konkursu - mam nadzieję, że bardziej udane niż zeszłoroczne...

Kubag   

A mi się wydaję, że jednak zwalnia z matury. Co do tej "głupoty" o której pisał Tofik to się zgadzam, konkurs o tematyce wojskowej tylko ze 3 pytania o wojsku. W sumie 11 stron A4 zadań na 2 czy tam 3h juz nie pamiętam ile było, to zdecydowanie za mało.

Andreas   

Nie. Z matury zwalniają wyłącznie olimpiady przedmiotowe - w tym przypadku Olimpiada Historyczna.

Tomasz N   

Jak Obertyn to może ktoś wie gdzie za II RP były koszary imienia Jazdy Obertyńskiej ?

ojej94   

Właśnie ukazała się informacja, na głównej stronie konkursu, mówiąca o tym, że Losy, w tym roku, nie będą organizowane dla szkół średnich. W tegorocznych Losach będą mogły startować tylko szkoły podstawowe i gimnazjalne. Jakoś, kurde, od tylu lat organizowano Losy dla szkół średnich i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz najwyraźniej tak. Dobrze, że chociaż w ogóle konkurs będzie organizowany, bo już krążyły plotki o tym, że Losy w ogóle mają się nie odbywać. A jeśli chodzi o poprzedni post, to nie wiem, gdzie za II RP były Koszary imienia Jazdy Obertyńskiej i nie pomogę w tym Tobie Tomaszu.