Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Ozzy

Wyniki z matury 2010

Recommended Posts

Ozzy   

Pochwalcie się swoimi wynikami, bo trzeba wyczuć jaki był poziom. Napiszcie też inne przemioty ;)

Misha   

Ktoś zacząć musi :P

Poziom podstawowy:

Język polski - 79 %. Jak sądzę, za dużo historii powstania dałem, za mało o biednym losie Żydów. Niestety dla klucza to się nie rozumie samo przez się w słowie holocaust. Mimo wszystko jak najbardziej OK ;)

Matematyka - 90 %. Zadowolenia za to o 10% większe. Bardziej sobie ją ceniłem od polskiego i też mi na niej zależało odpowiednio bardziej.

Język angielski - 97%. Nie było trudno :D

Poziom rozszerzony:

Historia - 88%. Z tego też powodu mój łeb zaczyna pękać od nadmiaru trunków wszelkich. Śmiało marzyłem o takim wyniku, ale to były bardzo śmiałe marzenia. Jak widać trzeba bardziej wierzyć w siebie.

Język francuski - 74%. Olałem i wynik powyżej oczekiwań :D

Język angielski - 52%. Nie olałem i poniżej oczekiwań, ale widać zbyt dużo luzu i za mało skupienia na egzaminie. I przekroczony limit słów dodatkowo ;)

WoS - 68%. Mogło być lepiej, ale nie będę narzekał zważywszy na brak przygotowania. No nie. Spałem z książką pod poduszką noc wcześniej.

Ogółem bardziej na plus, niż na minus. Jaki cel? Historia na UJ, albo UŚ. Prawo na obu uniwerkach raczej mnie nie przygarnie a i ja nie pałam do niego zbytnią miłością.

kalki   

Część pisemna egzaminu:

język polski pp 77%

język angielski pp 65%

matematyka pp 58%

historia pr 82%

ustne:

język polski 100%

język angielski 85%

Mediewistyka na UAM, bądź historia na UMK. ;)

Edited by kalki

Generał   

Ustny

polski pp 100%

angielski pp 100%

Pisemne

polski pp 89%

angielski pp 98%

matematyka pp 80%

historia poziom rozszerzony 98% pomyliłem się w zadaniu z fotografią kościoła i nazwami stylów, miast pisać barok napisałem gotyk i uzyskałem 1p na 2 możliwe. Ale i tak jestem zadowolony ;)

Gnome   

No to gratulacje Panowie Abiturienci, a Ty Generale to zaszalałeś na tej historii ;).

Ozzy   

no to widze wyniki z wyższej półki, a pisał ktoś rozszerzoną historie i polski ?

widiowy7   

To ja, ale z przed 27 lat.

Polski pisemny 4.

Matematyka 3

Ustna historia 5

ustny polak 3

A wtedy system był od 2 do 5 ;)

Leszek   

82% z rozszerzonej historii. Wynik satysfakcjonujący. Dzięki za informacje udzielane podczas mojego panicznego pomaturalnego szału ;)

Generał   

Oj, już nie przesadzajcie ;)

Udać się udało, nawet przyznam się szczerze, że nie liczyłem nigdy na taki wynik z rozszerzonej historii. Zawsze bałem się jednego, braku czasu na maturze czy jakim innym egzaminie, ale jak widać strach ma tylko wielkie oczy.

Polecam wszystkim przyszłym maturzystom i nie tylko, ja z tego korzystałem, Historia Polski od Mieszka I do Jana Pawła II 930-2005.

O ile od czasu dekady gierkowskiej wg mnie pominięte zostało wiele tematów, co zrozumieć można przez ograniczenia- i tak zmieścili się w 30 płytach- o tyle wcześniejsze płyty są świetne. I tak nie wiedział bym nigdy, że kampania Stefana Batorego i ostateczne oblężenie Pskowa, była pierwszą polską wojną psychologiczną, i panowały wówczas takie mrozy, że ludziom, jak zanotował kronikarz, z zimna nosy odpadały ;)

Z lekturek Michał Miniat "Wierność i Klątwa"- duuuuuuuużo, bardzo ciekawych i nieznanych, przynajmniej mnie bo nie wiem jak innym, faktów, ot np:

fragment o Childeryku "...Poza bezużytecznym mianem króla i niepewnym utrzymaniem, które wyznaczał mu przełożony dworu według swojego widzi mi się, jedyną jego własnością była posiadłość ziemska, przynosząca bardzo mały dochód. Sam tam mieszkał i żywił w niej nieliczną czeladź, a dokądkolwiek się udawał, jechał furą zaprzężoną w woły, którymi, chłopskim zwyczajem kierował wolarz. Tak jeździł do pałacu, na zgromadzenia swego ludu, które corocznie obradowały ku dobru państwa i tak wracał do domu" frag. z ww pozycji str 10.

A tak to jeszcze Andrzej Chwalba "Historia Polski 1795-1914" Wyd. Literackie

I "Wielką Historię Polski" wyd. FOGRA, choć to jest już bardzo szczegółowe, i sam dość dobrze przerobiłem tylko, ale nie w całości, t.9 czyli lata 1918-1945. Autorem jest Czesław Brzoza.

Nie ukrywam, że gdyby nie konkurs historyczny w gimnazjum, akuratnie z okresu dwudziestolecia, to większego pojęcia nie miałbym na temat II wypracowania maturalnego, a to jak widać siadło :D

I przede wszystkim, zachęcam wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach historycznych, nie rzucania się od strzała na głęboką wodę, bo nie o to chodzi.

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej jest zacząć jakimś skromnym konkursem już w I klasie, mówię o LO, bo jeśli chodzi o gimnazjum, to proszę się nie oszczędzać. Tak więc, w I LO zaczynamy jakoś skromnie ale ambitnie, o co chodzi, już wyjaśniam. Dzięki temu jesteście, lub przynajmniej powinniście być obyci z komisjami konkursowymi i w następnych latach jesteście w stanie okiełznać je i samych siebie. Sam wiem co stres może zrobić z człowieka tuż przed odpowiedzią. Zobaczycie w następnych latach będziecie podchodzić to wszystkiego na większym luzie, a z indeksem na studia podejdziecie tak nawet do maturki :P

Tak więc, raz jeszcze zachęcam do konkursów. Ja zacząłem od "Historii Żydów Polskich" a skończyłem na "Losach Polaków na Wschodzie po 17 IX 1939r" gdzie przy drugim podejściu zgarnąłem laureata.

Powodzenia wszystkim! :D

Gnome   

Generale a jeżeli można wiedzieć to gdzie i co masz zamiar studiować, z takimi wynikami to podejrzewam, że prawo a może jednak historię?

Generał   

Planowałem sobie studia na UAM kierunek Wschodoznawstwo, no ale teraz to sam nie wiem ;)

Najprawdopodobniej pójdę na prawo, też do Poznania.

Avaritia   

A ja już mogę się pochwalić, że jestem dumną studentką historii na Uniwersytecie Wrocławskim :) A co do matur:

matematyka - 76%

polski pp - 61% (nie wiem jakim cudem)

polski pr - 80% :) (patrz wyżej, nie wiem, jak to zrobiłam)

angielski pp - 98%

angielski pr - 94%

wszystkie ustne 100%

historia pr - nie chwalę się, bo to żal na kółkach jest :) Gratuluję wszystkim :)