Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Lech Kaczyński Prezydent RP

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Swoiste epitafium Prezydenta wydarzyło się na forum DWS w piątek 09.04 na kilkanaście godzin przed katastrofą.

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=125631

Pomyśleć, że są ludzie według których nie miał spójnej wizji polityki wschodniej.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Prezydent Kaczyński jeszcze w tym tygodniu ma zostać honorowym obywatelem m. st. Warszawy: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190...em_stolicy.html

I jeszcze jedna smutna refleksja. Jakiś czas temu na seminarium jeden z jego uczestników przedstawiał fragmenty swojej powstającej właśnie pracy magisterskiej, poświęconej pogrzebowi Bieruta, a dokładnie jego wydźwiękowi społecznemu. Dla porównania wybrał sobie pogrzeb Marszałka Piłsudskiego. W trakcie dyskusji padło zdanie, że dzisiaj takie swoiste manifestacje są mało możliwe. A teraz patrząc na to co się dzieje, jestem więcej jak przekonany, iż za te 50-60 lat ktoś pisząc pracę magisterską/doktorancką, może porównywać te trzy pogrzeby.

I tak z boku postaci samego Prezydenta. W ostatni czwartek na zajęciach z historii Polski przed '45, podczas rozmowy o endecji, pojawiła się mała dygresja dotycząca tego, iż przed wojną osoba tej rangi co chociażby dowódca Garnizonu Warszawa dzisiaj, była w zasadzie osobą, którą większość mieszkańców (minimum) Warszawy znała z nazwiska, z widzenia. A dzisiaj nikt nawet nie wie, jak ów d-ca nazywa się. W sobotę dowiedział się cały kraj.

Pozornie skrawki wspomnień bez znaczenia. Jednak jak tak pomyśleć nad nimi, to ich wymowa robi wrażenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Lech Kaczyński nie był prezydentem moich marzeń. Nie bardzo przystawał do mojego konserwatywno-liberalnego oglądu Świata, ale i tak uważam, że był najlepszy z tych którzy piastowali ten urząd.

Ale nie o tym chciałem napisać.

Docierają do mnie tylko wyrywkowe wieści z kraju. Jednak to co do mnie dociera sprawia, że przecieram oczy ze zdumienia.

Dostaje sporo maili od znajomych. Dzisiaj kumpel przysłał takie coś:

> Nigdy nie Czekaj na "jutro"

> by do Kogoś się uśmiechnąć

> powiedzieć ciepłe słowo

> okazać czuły gest....

> Bo Może przyjdzie taka chwila,

> kiedy Jutro Powiesz:

> "Ile dał/abym,żeby było Wczoraj"

>

>

>

> Pozdrawiam..

A jeszcze tygodni temu przysyłał mi dowcipy dotyczące prezydenta, których poziom .. z resztą sami wiecie.

I to nie jest odosobniony przypadek.

Kiedy mam okazje gmeram w necie. To mój jedyny kontakt z krajem. Wchodzę na strony różnych czasopism, ale też na popularne portale. I co widzę? Wszędzie panegiryki na cześć Lecha i Marii Kaczyńskich. Dowiaduję się, że Prezydent był obdarzony niepoślednim poczuciem humoru, był osoba niezwykle ciepłą, był erudytą i jeszcze wiele innych wspaniałych rzeczy. Zdjęcia dobrane są niezwykle starannie. Emanuje z nich ciepło i spora doza dostojeństwa.

I czuje pewien niesmak. Niestety jak na swój wiek nadal mam niezłą pamięć i pamiętam jakie teksty i jakie zdjęcia zamieszczały redakcje jeszcze nie tak dawno.

Jeśli prywatny człowiek czuje żal i zmienia zdanie w prywatnych kontaktach to mogę uwierzyć w szczerość zmiany. Jeśli robią to redakcje poczytnych tygodników, czy popularnych portali internetowych to mi to śmierdzi zwykłym koniunkturalizmem, żeby nie powiedzieć ordynarnym kurestwem.

I robi mi się przykro.

A może jestem za bardzo zasadniczy.

I jeszcze ostatnia myśl.

Mam wrażenie, że gdyby Tusk grobnął się w równie efektowny sposób to nawet Kurski chwaliłby jego dziadka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Tomasz N: bo tak naprawdę Prezydent Kaczyński nie miał, żadnej spójnej wizji polityki, czy to wschodniej czy zachodniej poza hasłem "okopy św. Trójcy", ale to już detal...

gregski: kiedyś gdzieś kilka razy słyszałem powiedzenie: o zmarłych mówi się dobrze albo wcale. I tak dokładnie o nim mówią. Jedni zaznaczają, że choć nie zgadzali się z Nim politycznie czy w kwestiach światopoglądowych, to prywatnie był miłym człowiekiem, tylko garnitu go zmieniał. Coś jak nasza kochana babcia mająca ponad 80 lat, która "dla równowagi" słucha Radia z Torunia... Mimo wszystko babcię naszą kochamy.

Same gazety - c'est la vie - co oznacza, że próbują nie widzić, że obecne panegiryki nijak mają się do numerów z przed tygodnia, że obecne pochwały, nijak mają się do stałych komentarzy i wielu innych rzeczy. Na razie jest żal, czemu, dlaczego, jak, na razie jest fakt połączenia wszystkich w tragedii, bo jak ktoś pisał - najbardziej demokratyczną instytucją na świecie jest Śmierć. Dotyka wszystkich - bez wyjątku.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lech Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu wraz ze swoją małżonką.

Zdaję sobie sprawę, że narażę się teraz wielu pogrążonym w żalu Forumowiczom, ale jestem zdecydowanie przeciwny pogrzebaniu Państwa Kaczyńskich na Wawelu. Powązki - jak najbardziej, Wawel - przesada. Nie rozumiem, czym spowodowana jest taka a nie inna decyzja o miejscu pogrzebu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Spowodowana tym, że umarł Prezydent RP, nie tyle, co Lech Kaczyński, co Prezydent Kaczyński. Tak jak kiedyś głową kraju był król tak dziś Prezydent, to wg mnie wystarcza, do pochowania tam. Wreszcie Kaczyński to zadeklarowany piłsudczyk, więc będzie im razem tam dobrze.

Dodam, że nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, jak i w tym roku bym na niego nie głosował, ale wolę rodziny należy uszanować, tym bardziej, że znajduję dla tego uzasadnienie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Zdaję sobie sprawę, że narażę się teraz wielu pogrążonym w żalu Forumowiczom

Jeśli o mnie chodzi to mam podobne odczucia. Przy całym szacunku dla presydenta Kaczyńskiego nie uważam żeby był on aż tak zasłużony dla kraju aby pochówku dokonywać na Wawelu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński w równym rządku koło siebie.

Ciekawe, bardzo ciekawe.

A na ile kadencji tam miejsca wystarczy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To dla Krakowa powinna być duma, dla mnie jest, że tutaj spocznie Prezydent i to do Krakowa zjadą się największy przywódcy świata, w jednym miejscu będzie taka ilość jak nigdy dotąd w Polsce.

Sam Pan Prezydent często mawiał: "Mieszkam w Warszawie, ale kocham Kraków, w Krakowie uczyłem się historii". Prezydent kochał Kraków.

Powiem Wam, że jakby ktoś mi powiedział tydzień temu, że o Lechu Kaczyńskim będę się wysławiał tak ciepło nie uwierzyłbym...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Jak dla mnie pochówek ś.p. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to jednak przesada, no i dzięki tej decyzji jedność narodową diabli wzięli po czterech dniach, naprawdę niezły wynik.

No ale pewnie utyskiwania nic nie dadzą, będziemy mieli precedens.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza, prezydent Kaczorowski już takiego zaszczytu nie dostąpi - mimo że zginął w tej samej katastrofie. Przykre...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A może to decyzja rodziny Pana Koczorowskiego?

To prawda jedność narodową szlag trafił, bo nagle wszyscy stali się gospodarzami Wawelu, często nigdy tam nie będąc.

Sympatie polityczne wg mnie należy oddzielić od spojrzenia na tę sprawę. Zginął Prezydent RP i tam jest Jego miejsce, nawet Korybuta tam pochowali, dlaczego? Bo był królem, chowano tam króla Polski, a nie Korybuta, podobnie jest z Kaczyńskim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.