Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
przemo276

Czy II WŚ mozna by uniknąć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie zadanie napisać na historie czy II wojny można by uniknąć ??? Proszę o pomoc może o jakieś argumenty bo mam napisać tego 4 strony z góry dzięki ^_^^_^

przemo: Ortografia!; Temat przeniesiony do działu pomocowego - F.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
Do II wś nie doszło by nigdy gdyby do władzy nie doszedł Hitler i jego współpracownicy.

Twierdzisz, że Towarzysz Stalin nie dążył do nabytków terytorialnych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kasiora   

Oczywiście , że tak

Po pierwsze po zakończeniu I WŚ nie należało "wdeptywać" Niemiec w Ziemię.

Zwycięzcy Alianci w Traktacie Wersalskim nałożyli na Niemcy ogromne odszkodowania wojenne. Francuzi przy tym oderwali od Niemiec spory kawałek dobrze uprzemysłowionego terenu. Zabroniono też Niemcom utrzymywania i rozwoju Armii. Zabronione było posiadanie lotnictwa wojskowego, marynarki wojennej, broni pancernej.'

Wszystkie powyższe rzeczy spowodowały wzrost nastrojów nacjonalistycznych w Niemczech co skwapliwie wykorzystali faszyści.

Po drugie należało ,w chwili gdy Hitler doszedł do władzy i zaczął przejawiać ekspansjonistyczne zapędy , ostro zareagować . Natomiast cały świat przyglądał się spokojnie z boku gdy Niemcy zajmowali zdemilitaryzowaną strefę przygraniczną z Francją, przyłączli do Rzeszy Austrię czy wkroczyli do Czechosłowacji. Wstyd to przyznać ale i Polska maiła w tym swój mało chlubny udział gdy w czasie zajmowania przez Niemców tzw. Sudetenlandu my odebraliśmy Czechom Śląsk Cieszyński.

Po trzeci w chwili wybuchu II WŚ tzn w chwili gdy Niemcy zaatakowali Polskę Alianci powinni uderzyć na Niemcy. Wtedy IIWś byłaby tylko konfliktem lokalnym i prawdopodobnie szybko by się zakończyła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
БССР   

II wojna światowa można powiedzieć ze zaczęła się od polski a polska polityka zagraniczna była fatalna mieliśmy realnych sojuszników tylko na Łotwie i Rumunii. Józef Beck popełnił masę rażących błędów w polskiej polityce zagranicznej. Umowa jaka zawarła polska z aliantami nie zobowiązywała do obrony polski przed upływem 16 dni od ataku na Polskę a polska przestała realnie istnieć po 2 tygodniach dlatego nie obwiniajmy aż tak aliantów. A za co mamy obwiniać Stalina za to ze dobrze reprezentował politykę własnego państwa? Przecież to powinno być najważniejsze dla każdej władzy danego kraju również dla władz polskich. Po prostu polska powinna prowadzić politykę równowagi taką jak prowadził Piłsudski którego nie lubię czyli pokój z III Rzeszą i ZSRR równocześnie a nie prowadzenie państwa ja stada baranów do pokoju z sama III Rzesza co Niemcy umiejętnie wykorzystali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

przemo: można było uniknąć i to nawet niekoniecznie dyktując łagodniejszy Traktat, jak sugeruje Kasiora. Problemem był kryzys i to co się z nim wiązało, czyli bezrobocie i uciczka we wszelkie ekstremistyczne ruchy. Co ciekawe "klucz do sukcesu" Hitlera trzymał Stalin, jako przywódca Międzynarodówki, jako osoba której KPD słuchala się pilnie. Ton on rzucił hasło, że największym wrogiem komunistów nie są naziści tylko socjaldemokraci, lewica szeroko pojęta. W wyborach prezydenckich łączna liczba głosów soacjlistó i lewicy przewyższała głosy oddane na Hitlera, podobnie w wyborach parlamentarnych. Do tej pory są na internecie zdjęcia gdzie w domach są dwa typy flag" albo sierp i młot [czerwona] albo swastyka, inne nie istnieją.

Kolejne "można" to polityka Zachodu wobec Niemiec i polityka tzw. appeacementu, czyli dawania A.H. wszystkiego co chciał bo "może się naje".. Gdzieś istnieje temat o polityce Becka i o ewentualnym sojuszu z Niemcami, i można przeczytać różne opinie, choć moja jest taka, że sojusz Niemcami nie miał racji bytu, zwłaszcza w wymiarze wojskowym...

Kolejne znów - to próba ataku Polski na Niemcy w chwili zajmowania Czechosłowacji [i podzialu tego kraju -> Monachium], lub postawa Stalina w guście: nie interesują mnie co zrobią Polacy, lecz ja z całą swoją mocą zaatakuję Niemcy. Manewry zaś z lat 30 tych i relacje z nich docierały w ten czy inny sposób do Niemiec, a w razie czego zawsze można by zrobić "pokazówkę" - masz 3 tys czołgów - ja mam 10 tys, bombowce strategiczne też są... i td.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

FSO:

"Kolejne znów - to próba ataku Polaki na Niemcy w chwili zajmowania Czechosłowacji "

Może otrzeźwiej i dopiero pisz... bo z tego zdania nic nie wynika prócz sromu i zadumania, nad umiejętnościami pisania... było, nie było Senatora...

Kto to są Polaki?

"masz 3 tys czołgów - ja mam 10 tys, bombowce strategiczne też są... i td."

To kto je miał w tym czasie????

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: pisalem o ewentualnej rozmowie Stalina lub jego wyslannika z Hitlerem lub jego wyslannikiem. Stalin posiadal bombowce strategiczne, produkowane w bardzo krótkich seriach. Stan czolgów w WH [z Pz I wlącznie] to w '39 r. niecale 3 tysiące, ZSRR mial ich już wówczas dużo więcej. Postawa zaś Stalina w guście "pomoc dla narodu wzywającego pomocy" znana jest przecież z historii...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie rozumiem konstrukcji typu:

" to próba ataku Polaki na Niemcy "

Ewentualna rozmowa to fakt, czy ewentualnie twa wyobraźnia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.