Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
kamikadze

Vis wz.35 czy Colt M1911 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pozanc wasze zdanie na temat tych dwóch pistoletów samopowtarzalnych.

Moim zdaniem lepszy był Vis. Był lżejszy od Colta M1911, miał pojemniejszy magazynek (Colt miał siedem naboi, a Vis 8, ale zawsze jest się czym pochwalic:D).

Vis wz.35

Vis_wz_35_1775.jpg

Colt M1911

M1911a1.jpg

Edytowane przez kamikadze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Vis był konstrukcją, która umarła po 1945r., kiedy zaprzestano jego produkcji w Radomiu(Po Kampanii Obronnej radomską Fabrykę Broni przejęli Niemcy, którzy wyprodukowali bodaj 312 tys. dalszych pistoletów), a szkoda, bo był on na pewno znacznie lepszy od Naganta.

O jakości Colta świadczy czas jego produkcji i użytkowania(od momentu powstania konstrukcji do dziś jest on używany-nie uwierzę, żen ie używa już się w ogóle Coltów :lol:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Visa widziałem tylko przez szybę w muzeum. Były plany zakupu, ale egzemplarz, który był oferowany był złożony z części od kilku pistoletów i jego stan nie był warty ceny. A broń ma działać, strzelać i zarabiać kasę :D Dlatego wszystkie sentymenty idą na bok. Co do Colta, to bawiłem się nim i strzelałem.

p1010073kopia.th.jpg

p1010074kopia.th.jpg

p1010077kopia.th.jpg

p1010075b.th.jpg

p1010076kopia.th.jpg

Moja brudna łapka w ubraniu roboczym i pan Colt

p1010078kopia.th.jpg

Egzemplarz posiada miły, miękki spust (inny od tych z wojskowych pistoletów z tamtego okresu). Zaskoczył mnie tym, że nie jest wcale taki ciężki na jakiego wygląda. Strzela się z niego bardzo, bardzo przyjemnie, choć nie jest to tania zabawa.

a szkoda, bo był on na pewno znacznie lepszy od Naganta.

Chyba od TT, bo to ją tłukliśmy po wojnie w Radomiu. Jak to mi kiedyś wytłumaczył kolega, decyzja o produkcji tetetki po wojnie to nie tylko polityka. Mieliśmy już masę tych pistoletów, do tego jeszcze peemy strzelające nabojem 7,62x25. Jeśli uznać Visa za VW Passata, to TT niech będzie takim Golfem - również udany pistolet wojskowy.

Ja znowu nie potrafię odpowiedzieć co było lepsze Vis czy Colt. Vis to niejako klon Colta na 9 para. Jak dla mnie to dwa udane pistolety. Na służbie chiałbym nosić ten lżejszy, jako "strzelacz" nie obraził bym się gdym maił oba :lol:

Edytowane przez Dziki_Koziol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ale Nagant też był podstawowym typem broni krótkiej w LWP po wojnie. Natomiast TT produkowano jako pistolety wz. 33. Nie wiem, czy i na ile lepszy był Vis od TT, ale z pewnością lepszy był od Naganta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jeszcze od was dowiedziec o sile wystrzału no i oczywiście który z nich miał większy odrzut, na polu bitwy to bardzo ważne.

Nawiązując do wypowiedzi Dzikiego Kozła, w wyposażeniu wolałbym miec Visa, ponieważ był on lżejszy i przede wszystkim miał pojemniejszy magazynek. :lol:

Edytowane przez kamikadze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że się chwalę :lol::) z rewolweru Naganta też miałem okazję strzelać (egzemplarz z 1944). Co ciekawe, orginalna radziecka łuska sama wypada z bębna, a włoską Fiocci trzeba już wypchnąć za pomocą śrubokręta.

Colt 1911 ma odrzut na poziomie "zwykłego" pistoletu zasilanego amunicją 9 mm Parabelum. Wcale nie "kopie" mocniej niż inne pistolety. Z pistoletów z tamtego okresu moim faworytem jest BHP - dwurzędowy magazynek to jest to!

Amatorom mocnych wrażeń polecam to: :D

bf2348fa3d34a260m.jpg

580266a9d7f1f77fm.jpg

3f72baa206bf1535m.jpg

1923e0e84ac324e1m.jpg

ddebbcf80fad6f28m.jpg

a406197437fc2cf8m.jpg

25987b06f57ad226m.jpg

Edytowane przez Dziki_Koziol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że polscy partyzanci bardzo cenili sobie Visa. Za jego skutecznosc i za szybkostrzelnośc.

Nie wiem czy to prawda tak słyszałem z opowieści mojego wujka :lol:

Czy tak wygląda BHP, bo nie jestem pewny czy o ten pistolet ci chodzi.

Pistol_Browning_SFS.jpg

Edytowane przez kamikadze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie trzeba się powtarzać kamikadze. :lol:

To jest oczywiście BHP Mk. III. :D

Zwykle szybkostrzelność w pistoletach jest dosyć podobna, więc nie wiem czy akurat tym mogli chwalić.

Koźle, ja Ciebie proszę... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
segovia   

Czy tak wygląda BHP, bo nie jestem pewny czy o ten pistolet ci chodzi.

to nie jest BHP to jest pistolet Browning HP potocznie zwany belgijką 13 strzałową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
to nie jest BHP to jest pistolet Browning HP potocznie zwany belgijką 13 strzałową.

Browning HP potocznie w czasie okupacji nazywany belgijką trzynastoosobową ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Słyszałem, że polscy partyzanci bardzo cenili sobie Visa. Za jego skutecznosc i za szybkostrzelnośc.

Przede wszystkim - za jego dostępność. Była to broń osobista oficerów (a także i niekiedy podoficerów) we Wrześniu 1939r., i przed kapitulacji oficerowie często chowali, lub zakopywali broń (wraz z bronią innych żołnierzy). Tego było sporo po lasach, trzeba było znać miejsca, a akurat je znali miejscowi - stąd ta dostępność :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
segovia   

VIS był to najlepszy pistolet wyprodukowany przez Polaków .

A wracajac do ostaniego postu widiowy7 to była ironia?????????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.