Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ania02101

Czym zainteresować gimnazjalistów na lekcji historii?

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   
A ja gdzieś czytałem że to jakaś metoda aktywizująca, czy coś takiego.

Nie, jeśli uczeń prowadzi bite 45 minut lekcję a nauczyciel hospituje. Wygłaszanie referatów, prezentacje, etc - owszem, ale te trwać powinny 20 minut.

A poza tym tych metod jest tyle, że sobie odpuściłem zgłębianie każdej z kolei. Mam kilka wybranych, które mi pasują i tych się trzymam. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wygłaszanie referatów, prezentacje, etc - owszem, ale te trwać powinny 20 minut.

No właśnie nie, chodziło o prowadzenie lekcji, oczywiście pod kierunkiem i z pomocą, ale pełne 45 minut.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Żeby tylko nie zechcieli później naśladować

Dlatego pominąłbym informacje dotyczące wyczynów erotycznych Augusta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
No właśnie nie, chodziło o prowadzenie lekcji, oczywiście pod kierunkiem i z pomocą, ale pełne 45 minut.

To w takim razie taka metoda jest niezgodna z prawem. I z logiką zresztą.. po co nauczyciel, skoro uczeń może poprowadzić lekcję swoim kolegom i koleżankom? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem z tej szkoły. To też odmiana- fakt uczyłam się w niej kiedyś- tam można powiedzieć "rozwinęłam się" pod względem historyczno-archeologicznym i osiągnęłam to co osiągnęłam stąd też "pomysł" by przekazać trochę zapału młodszym- można tak to nazwać. :)

I fakt metoda ta jest niezgodna z prawem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ale co niezgodne z prawem, nie oznacza, że się nie stosuje. :> Nie, nie. Jak jest okazja, to należy korzystać, zawsze to cenne doświadczenie (ale do CV odradzałbym wpisywać no... chyba że na tyle dobrze znamy szefa). ^^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ten temat, muszę powiedzieć, jest bardzo ciężki. Capricornus ma rację, doskonale wszyscy sobie zdajemy sprawę, jak wygląda chęć do historii w polskich gimnazjach. Generalnie młodzież mało interesuje z historii(a jeśli są głębiej zainteresowani, to wojną w Iraku, Wietnamie, lub w ekstremalnych przypadkach II WŚ najwyżej). Przykro mi to powiedzieć, Aniu, ale czego byś nie zrobiła, raczej nie będą zbyt zainteresowani.

A jak forum magistra-vitae.pun.pl? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Forum się rozpadło. Większości brakowało czasu na jego prowadzenie. :lol:

Co do lekcji hmm pamiętając jak prowadziłam z 2 lata temu lekcje były odebrane bardzo pozytywnie jednak teraz obawiam się że z tematem podręcznikowym może być gorzej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Moi drodzy, jeśli chcecie porozmawiać na temat tego, jak kto czuje się na forum, załóżcie osobny wątek i tam to roztrząsajcie. Ten temat dotyczy czego innego. W związku z tym ostatnie osiem postów usunąłem. Wszelkie uwagi jak zawsze na PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

To przepiękny okres w historii Rosji.

Proponuję reformy Piotra I, przez Katarzynę II, aż do Pawła I (wcześniej znanego jako wielki kniaź Paweł Piotrowicz) zamordowanego 11 marca 1801 roku. To właśnie dnia tego następuje w Rosji koniec XVIII wieku.

Wybrać ciekawsze kwestyje i zapodać.

Pozdr.

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest zbyt obszerny jak na 1 lekcje :/ Przecież o samych reformach Piotra I można mówić i mówić... o Katarzynie podobnie... A traktować temat po macoszemu hmm nie ma sensu, chociaż i tak lekcją zainteresują się góra 2/3 osoby...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Dlatego napisałem:

Wybrać ciekawsze kwestyje i zapodać.

Temat Rosji XVIII wieku, to temat rzeka. Natomiast skoro masz taki przedstawić na lekcji, powiedz kilka ciekawostek, a nie opowiadaj historii od A do Z :D Bo to dopiero będzie potraktowanie tematu po macoszemu :lol:

Przecież o samych reformach Piotra I można mówić i mówić... o Katarzynie podobnie...

Baa, o tym całe tomy powstawały :) Natomiast nie chodzi o to żebyś ty na lekcji dla gimnazjalistów/licealistów miała mówić o niuansach powstawania pułków gwardii, czy reformach w regimentach liniowych.

Powiedz że reformy objęły cały kraj, a w wyniku ich trwania osiągnięto to i to :) zapewniam ciebie że to wystarczy.

Pozdr.

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ponieważ tej lekcji obawiam się najbardziej. Będzie ją obserwować moja była Pani Historyk, a w dodatku być może w innej klasie poprowadzę ten sam temat (ale w klasie którą uczy dyrektor). Trzymajcie za mnie kciuki w środę po nowym roku ;) Dziękuję za wszystkie rady :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.