Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Polityka Napoleona wobec Polski - bibliografia

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Jakie książki dotyczące Polski i Polaków w czasach Napoleona polecacie? Jak oceniacie literaturę traktującą o np. Księstwie Warszawskim czy marszałku Poniatowskim?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Polecam biografię Księcia Józefa Sz.Askenazego . Także Brandysa " Kozietulski i inni" - bardzo dużo o sprawie polskiej, także pana Gembarzewskiego książki oraz pana Jarosława Czubatego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Czy zna ktoś może książkę (nie pamiętam autora) "Armia księcia Józefa"??

Osobiście miałem ją przeczytać, ale jakoś nie zabrałem się za nią (może jeszcze przeczytam...).

Co o niej sądzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Ksiąze Józef Poniatowski"- J. Skowronek- bardzo ciekawa książka.

"Generał Jan Henryk Dąbrowski"- Pachoński- nudna, bardzo nawet- jak dla mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
"Ksiąze Józef Poniatowski"- J. Skowronek- bardzo ciekawa książka.

Tak czytałem to jako jedną z lektur na zaliczenia na III rocku i faktycznie godne polecenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

To była moja, że tak powiem "olimpijska" lektura- wybór trafny. W przeciwieństwie do książki Pachońskiego.

Skowronek potrafi zainteresowac, cieszy się dużym autorytetem z tego co wiem, ale nie kojarzę jego innych książek...

Pachoński- no coż..."Gen. Jan Henryk Dąbrowski"- to książka za nudna, zbyt szczegołowa, pisana nudnym językiem, gruba- nieprzyjemna- jak dla mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matilde   

Hej Kochani. Potrzebuję Waszej pomocy. Mam do zrobienia portfolio przed feriami. Będzie to ocena semestralna, dlatego bardzo mi zależy i bardzo proszę o Waszą pomoc. tematem mojej pracy są : Dzieje Polakow w epoce napoleońskiej. Mam już kilka pomysłów, ale to chyba za mało...Oto one:

- bitwa pod Racławicami

- Legiony Polskie

- Dąbrowski Jan Henryk

- Kościuszko Tadeusz

- powstanie kościuszkowskie

Na razie więcej pomysłów nie mam...Może ktoś wie co mogłabym dodać? Może być wszystko... Wiersze, nawet muzyka. Glownie tytuly książek, z których mogłabym skorzystać. Bardzo proszę o pomoc. Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź bądź radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,kilka tytułów które mogą się przydać:

J.Skowronek,Sprawa polska [w] Europa i świat w epoce napoleońskiej.

A.Nieuważny,My z Napoleonem

S.Kieniewicz,Historia Polski 1795-1918(rozdz.I).

J.Skowronek,Antynapoleońskie koncepcje Czartoryskiego

A.Zahorski,Spór o Napoleona we Francji i w Polsce

To tak na dobry początek powodzenia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
- bitwa pod Racławicami

- Kościuszko Tadeusz

- powstanie kościuszkowskie

To akurat zaledwie początek epoki. W 1793 Bonaparte został dopiero generałem brygady.

Przede wszystkim powstanie Wielkopolskie, Księstwo Warszawskie, San Domingo, Hiszpania, Egipt nawet (Sułkowski), itd. Sporo tego. Na forum masz cały dział na ten temat, znajdziesz tam praktycznie wszystko, czego potrzebujesz. Polecam: https://forum.historia.org.pl/viewforum.php?f=158

Powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję tytułów wszelkiego rodzaju książek ( po ang. i po polsku) opracowań, dotyczących tematu " Polityka Napoleona wobec Polski" - z góry dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

dwie i na szybko: jedna to Pamiętniki [albo Wspomnienia] napisane przez Telleyranda. druga to DNiPP-y: powinno być kilka z tytylów pamiętam jeden: Male państwo wielkich nadziei. Autora nie pamiętam.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.