Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ciekawy

Kodeks Oficerski

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest kwestia widzenia, otóż trzeba by rozpatrzyć ówczesny wyrok i jego uzasadnienie. Sąd odebrał mu owe "odznaczenia", ale

przecież - nie fizycznie. A jeśli ów oficer uznał, że odebrano mu je "prawem kaduka", to prawdopodobnie zawiesił je sobie na piersi.

No i jest kwestia przywrócenia praw - nieprawdaż?

Z tematu: "Represje wobec ludności cywilnej za podjęcie walki":

Bzdury piszesz. Podałem rangę Pawlikowskiego za "Kariery oficerów w II Rzeczpospolitej" autorstwa Bartosza Kruszyńskiego, strona 346. Fakt że autor popełnił błąd jest niezaprzeczalny, jak i to że nie sprawdziłem w SIECI tej informacji, też nie budzi wątpliwości.

Problemem jest jak ZWYKLE to, że Ty nie pobudzasz dyskusji, dobrą radą czy potrzebną korektą, tylko przyganą. Zmień ton.

To całkiem możliwe, że piszę bzdury, atoli czy amon mógłby wskazać na czym one polegają:

- amon napisał, że major zastrzelił

- ja napisałem, że był wówczas kapitanem

- amon napisał, że otrzymał wyrok w postaci dwóch lat

- ja napisałem, że opiewał on na trzy lata.

Która zatem z informacji podanych przeze mnie jest bzdurą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Która zatem z informacji podanych przeze mnie jest bzdurą?

Każda. Dosłownie każda jaką piszesz kierując się awersją do osoby piszącej, bez względu czy to amon, czy poldas.

Podałem źródło i nie mam nic więcej do dodania. Mój błąd, który na merytorycznym forum byłby czymś naturalnym, bez podtekstów.

Jednak na forum secesjonisty, jest inaczej :thumbup:

Opanuj się secesjonisto. Na shoutboxie ustawiałeś się z Tyberiuszem :lol: Podałeś nawet adres gdzie ćwiczysz swoje figo-fagot. Litości.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Amon;

Dosłownie każda jaką piszesz kierując się awersją do osoby piszącej, bez względu czy to amon, czy poldas.

Że niby Secesjonista ma jakąś awersję do poldasa?

Nie zauważyłem.

Że jest dociekliwy/upierdliwy?

Bardzo dobrze.

Przynajmniej można z Kimś rzeczowo pogadać.

A teraz dajmy se na luz.

Podałeś nawet adres gdzie ćwiczysz swoje figo-fagot

Figo fagot?

Proszę uprzejmie;

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że chociaż poldas nie czuje się uciśnionym przeze mnie (pomimo dociskania w temacie o reaktorze), dla porządku podam, że uwagi co do secesjonisty można wrzucić na:

forum.historia.org.pl - "secesjonista"

A kwestie mych poczynań administracyjnych - to już na P.W.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

A teraz dajmy se na luz.

Figo fagot?

Proszę uprzejmie;

Ot i człowiek który wie, o co chodzi :thumbup: Co do reszty zgoda, secesjonista czasami się przydaje. Z tym że PW sobie daruję.

Wracając do meritum. Skoro wyrok odbierał Pawlikowskiemu odznaczenia, to dlaczego je nadal nosi? Prawem kaduka :lol: to chyba żart jakiś. A może nie wszystko jest w necie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   
A może nie wszystko jest w necie ?
Eeee tam;

Jeśli czegoś tam nie ma, to znaczy że nie istnieje. ;)

Wygląda na to, że odznaczenia (te polskie) przywrócono jemu po odbyciu wyroku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Hmm ja bym raczej szukał w innym kierunku - degradacja. Czy po zdegradowaniu wyrokiem sądowym, żołnierz po odbębnieniu wyroku odzyskiwał poprzedni stopień?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Chodzi mi raczej o to, że z owymi medalami może być jak z degradacją i stąd pytanie czy jeśli kogoś zdegradowano to po wykonaniu kary odzyskiwał dawny stopień czy nie. Dodam, ze nie wiem czy to sensowny kierunek, nie znam prawa wojskowego ówczesnego ani w sumie nawet współczesnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale podobnie jest z pozbawieniem praw obywatelskich - nieprawdaż?

Do pewnego momentu nie mamy szeregu praw, a po zakończeniu obowiązywania kary, są one - przywrócone?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Wiadomo że raptus.

Mnie tu jednak ciekawi coś innego;

Pawlikowski dostał wyrok na trzy lata, z czego odsiedział dwa.

Głównie "kiblował" w Modlinie.

Że to była twierdza wojskowa, jest jasne.

Mnie tylko zastanawia, czy cywilów tam również więziono w międzywojniu.

Mam pewną tezę, ale... poczekam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A, co dla tematu, ma wynikać z ewentualnego przetrzymywania więźniów cywilnych w Modlinie?

Więzienia i areszty: gminne, policyjne i wojskowe (: w tym skazani więźniowie karni) podlegały dość zróżnicowanym przepisom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.