Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Heron

Pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Heron   

Ostatnio po przeczytaniu kilku ksiazek zainteresowalem sie historia. A że lubie czytac itd postanowilem poszezyc swoja wiedze na jakis temat. Ma ktos jakies propozycje. Chodzi mi o jakies ciekawe zagadnienia.

Edytowane przez Heron

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Na forum są, w większości, jeśli nie we wszystkich działach, tematy o literaturze, tam coś znajdziesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Zależy co Ciebie interesuje. Interesować się całością historii jest trochę trudno. Najlepiej wybrać sobie więc dział historii, którym się chcesz zajmować. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Okres powinieneś chyba sam sobie wybrać, wszak historia to kawał czasu i jest z czego wybrać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeśli jeszcze nie znalazłeś sobie takiego okresu, to propozycje mam dwie. Pierwsza. Przeczytaj jedną-dwie książki dt. historii świata i Polski. Druga: poprzeglądaj tematy z najróżniejszych epok tu na forum. Niektórzy latami szukają okresu, który naprawdę ich wciągnie. Tak było chociażby ze mną. Jak już będziesz pewien, co najbardziej zainteresowało Cię, poprzeglądaj tematy z literaturą, albo popytaj od czego najlepiej zacząć. Na pewno znajdzie się ktoś, kto doradzi co i jak:)

EDIT: i Kadrinazi mnie ubiegł;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
Czytaliście już?

Ale mógłbyś sprecyzować swoje pytanie? Jeśli odnosisz się do tego postu: Polecam książkę Szczura. To muszę uprzedzić, że profesor Szczur wydał kilka książek, np. Papież Urban V i powstanie Uniwersytetu w Krakowie w 1364 r.. Jeśli chodzi o książkę Historia Polski. Średniowiecze to spokojnie polecam, tym bardziej że jest to podręcznik akademicki.

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale mógłbyś sprecyzować swoje pytanie? Jeśli odnosisz się do tego postu: Polecam książkę Szczura. To muszę uprzedzić, że profesor Szczur wydał kilka książek, np. Papież Urban V i powstanie Uniwersytetu w Krakowie w 1364 r.. Jeśli chodzi o książkę Historia Polski. Średniowiecze to spokojnie polecam, tym bardziej że jest to podręcznik akademicki.

Ten pan chyba nie jest już profesorem, ze względu na niekonwencjonalne metody korzystania z zasobów Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Secesjonisto profesorem nie można przestać być :P.

A wg Nauki Polskie prof. nadal pracuje na UJ, co prawda nie widziałem Jego nazwiska przy żadnym gabinecie, ale w rejony średniowiecza nie zachodzę więc nie wiem jak to jest.

A co do podręcznika to faktycznie dobry, przygotowując się do egzaminu przeczytałem go chyba ze dwa razy, no a teraz mało co pamięta, słabo coś ze mną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Secesjonisto profesorem nie można przestać być :D.

A wg Nauki Polskie prof. nadal pracuje na UJ, co prawda nie widziałem Jego nazwiska przy żadnym gabinecie, ale w rejony średniowiecza nie zachodzę więc nie wiem jak to jest.

A co do podręcznika to faktycznie dobry, przygotowując się do egzaminu przeczytałem go chyba ze dwa razy, no a teraz mało co pamięta, słabo coś ze mną.

Ależ Gnome Nauka Polska być może nie zareagowała na zawieszenie UJ, przyznam że nie wiem jak minister rozwiązał w końcu tę sprawę formalnie; natomiast oczywiście, że profesorem można przestać być, to zależy od rodzaju owej profesury.

W przypadku pana Szczura to rzeczywiście chyba niemożliwe, albowiem ma tytuł professor ordinarius.

"Na karę trzech lat więzienia w zawieszeniu skazał Sąd Rejonowy w Sandomierzu (Świętokrzyskie) byłego pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Stanisława Szczura, za kradzież inkunabułów i starodruków z Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu."

i

"Rzeczniczka UJ Katarzyna Pilitowska poinformowała, że profesor nie jest już pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Został zwolniony 1. września w trybie administracyjnym w wyniku upływu trzymiesięcznego okresu nieobecności w pracy z powodu tymczasowego aresztowania".

/za: serwisem wp.pl/

I jeszcze:

"W Kancelarii Prezydenta RP od prawie roku leży prawomocna decyzja Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych z wnioskiem o odebranie tytułu profesorskiego znanemu XXX"

Tak więc kolego Gnome, chyba jednak można... :P

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.