Jump to content

Smok Eustachy

Użytkownicy
 • Content count

  255
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Smok Eustachy

 1. Prototypy broni pancernej

  A konkretnie to niby co? Nie było dział i nie było rozumu dodatkowo.
 2. Armand Jean du Plessis de Richelieu- ocena postaci

  1. Forum to nie jest Wersal. 2. Z fragmentu o Rocheforcie wynika, że zasługuje na miano siepacza, funkcjonariusza aparatu represji, exterminatora, terminatora, mokrej roboty. 3. Z fragmentu o księciu wynika, że rządził Anglia jak chciał, wypowiadał se wojnę itp. Kierował. 4. Liga w ksiażce ma znaczenia pięciorzędne a kto ja zawierał - dziesięciorzędne. Przy okazji cycków się pojawia. Cycków królowej. 5. Nasi to są muszkieterowie bo z nimi normalny czytelnik się identyfikuje. 6. Jak kardynał mógłby wypisać patent na porucznika nie będąc zwierzchnikiem owych muszkieterów? - Myślę, że ten wspomniany element nie ma więcej rozumu, niż ja.
 3. Armand Jean du Plessis de Richelieu- ocena postaci

  Kwestia ligi pojawia się przy okazji cycków. To tak dla przypomnienia.
 4. Armand Jean du Plessis de Richelieu- ocena postaci

  Secesjonista: czy Ty czytałeś książkę czy zadowoliłeś się streszczeniem na ściąga.pl? O owym Buckinghamie:
 5. Armand Jean du Plessis de Richelieu- ocena postaci

  Kobitki-kobitkami a wieczność-wiecznością. 2. U Dumasa Richelieu jest raczej pozytywny. W ogóle jest to dzieło tak wielkie, owi Muszkieterowie, że z interpretacją nie radzą sobie umysły słabe. Pisałem o tym tu: https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/762311,kardynal Analiza owego d'Artaniana jest tematem na oddzielny wątek.
 6. Rozbiór Słowacji a Polska

  U rewizjonistów rewanżyzmu.
 7. Rozbiór Słowacji a Polska

  To nie jego pomysł, że była gadka o przekazaniu Słowacji Polsce. Takie idee krążą obecnie.
 8. Rozbiór Słowacji a Polska

  No właśnie nie pisze.
 9. Rozbiór Słowacji a Polska

  Wspomnieć wypada o pomyśle, ze Beck się dogadał z Hitlerem na gębę o przekazaniu Słowacji Polsce. Nie dostał i dlatego wpadł w furię.
 10. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Armia Ludowa - NIE
 11. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Uderzyłem w stół i nożyce się odezwały. Element polonofobiczny w wyraźnej defensywie. 2. Ciekawe, czy Żydzi eksponują swój udział w holocauście? Na tym forum stosujemy formę: "Żydzi" a: "żydzi" dla określenia wyznawców judaizmu. Proponuję to sobie dobrze zapamiętać. secesjonista
 12. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Film ten jak widzę spełnia swe funkcje, o czym świadczy furia przeciw niemu skierowana. Pokazuje on bowiem Polskę w dobrym świetle raz a pomija wiekopomną postac Wandy Wasilewskiej czołowej heroiny walki o przekształcenie Polski w kolejną republikę radziecką. Ciężkie czasy na nas przyszły. 2. Mieliście 8 lat na produkcję swojej wersji a tak to cierpcie.
 13. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Nie zauważyłem podprogowego. 2. Co ma wynikać z działań względem Pomiotowa? PiS jeszcze.nie wykończył filmowców.
 14. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  To, że wcześniej taki filmik nie mógł powstać. Polityka historyczna żydowska spotkała się z niemiecką i mają gorliwych realizatorów u nas. Polska najpierw ma być współsprawcą, a potem samodzielnym sprawcą, co się przekłada na reparacje i choćby promowanie określonych kierunków w sztuce. Wyrazami polonofobicznej ekspresji są tu Pokłosie i to drugie Pomiotowo czy coś. Pokot. Czy nawet Ida.
 15. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Nie przebijecie Wyborczej, której nie spodobało się mało kobiet i brak Wałęsy. 2: Sekretarz Światowego Kongresu Żydów, niejaki Izrael Singer groził, że jeśli nie zadośćuczynimy żydowskim roszczeniom majątkowym, to Polska „będzie upokarzana na arenie międzynarodowej”. I tak to szło. Dlatego "polskie obozy" były na porządku dziennym, a starannie się pilnowali, żeby "niemieckie obozy" nie napisać. Stąd Jedwabne i Kwaśniewski tam itp. 3. Mój pomysł na film: https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/774685,bitwa-pod-mokra 4. Film ten ma 4 minuty i jest to spot. A tu dyskusja na tzw Reddicie. Zablokowana
 16. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Spłodziłem już wątek o tym filmie: Wspomniany obrazek jest źródłem furii
 17. LKM, RKM, CKM

  Ja tego nie wymyśliłem. Jednak artyleria też tu miała swój udział.
 18. LKM, RKM, CKM

  Nie no ja pisze tylko o liczebności. Nasz minipluton miał przewagę w bagnetach, które nie rozchodzą się tak szybko jak amunicja
 19. Hm. Ile lat na to trzeba było czekać...
 20. LKM, RKM, CKM

  Czyli nasz drużyna to był minipluton, mający dziabać wroga bagnetem aby zminimalizować zużycie amunicji, której nie było.
 21. To z tego maksymalne kąty podniesienia dział były w owym czasie takie, jakie były.
 22. No i co z tego że miał grubszy pokład? Przy tych dystansach walki i niemieckim systemie opancerzenia? Masz 3 główne parametry: uzbrojenie, opancerzenie, prędkość. przy danym poziomie techniki zawsze masz coś za coś. Niemcy duża uwagę poświęcili odporności kosztem uzbrojenia. Dodatkowo autonomiczność mieli mniejszą. Stąd Lion miał 229mm tylko na śródokręciu a tak to 178mm i to była kiszka. A niemieckie KL miały pełno blachy i przedziałów wodoszczelnych. Dodam, że wedle podobnych założeń były budowane drugowojenne pancerniki typu King George V i Vanguard (full armoured battlecriuser). I to się sprawdzało.
 23. Niemieckie KL to były faktycznie szybkie OL
 24. Wojna Krążownicza na oceanach

  Jak pisałem wynikalo to z zmian w konstrukcji. Podniesienie pokładu pancernego wymuszone przez zmianę napędu
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.