Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

20 lat minęło jak jeden dzień?

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło 20 lat od pierwszych prawie wolnych wyborów w Polsce. Dwa lata później mieliśmy już w pełni wolne wybory pierwsze od wyborów brzeskich wolne wybory w Polsce. Jak ocenicie te 20 lat i zmiany z takiego bardziej osobistego punktu widzenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

jest kilka rzeczy które można o tym okresie powiedzieć - na pewno minęly bardzo szybko, na pewno były barwne, na pewno byłą to moja młodość [ta świadoma - w '89 miałem 12 lat]; pamiętam plakaty - olbrzymie zresztą z kolejnych chyba wyborów i te nazwiska: Kuroń, Geremek... rozmowy z Tatą [niestety już ś.p.] na tematy polityczne i hostoryczne, tym ciekawsze że jakkolwiek będąc w partii do końca krytycznie patrzył na obie strony, uczył myślenia innego "niż ustawa nakazuje"... Liceum, studia, przjaźnie takie na chwilę i takie do końca życia, rozczarowanie kiedy na katedrze Histrii Gospodarczej [chyba jakoś tak na A.E. [wtedy] w Krakowie] powiedzieli, ze wolnych etatów nie maja, w końcu powiedzenie o sobie "historyk co poszedł na marketing a wyszedł w budowlance..". Przełom lat 90 tych i '00 to fascynacja internetem jako koaplnią wszystkiego, siedzenie na nim po naście godzin dziennie nawet, pierwsze kanały społecznościowe [iRC i "małpa" na jednym z nich]; w końcu jeden rok wyjęty z życiorysu... owo dwudziestolecie kończy się ślubem i córą. Dla osoby w moim wieku ['32 l.] to niemal całe świadome życie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Było fajnie. Byłem młody, zdrowy, w miarę wykształcony i ambitny. Nie jestem bogaty, ale żyję na pewno lepiej, niżbym żył w PRL.

Jakby los sprawił, że byłbym starszy, chory, nie wykształcony i nie ambitny - byłoby nie fajnie.

A 20 lat rzeczywiście minęło jak jeden dzień.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
arnold   

Kiedy kończył sie PRL byłem nastolatkiem i szczerze mówiąc wspominam lata osiemdziesiąte bardzo miło. Tak wiem, że dla Polski był to okres zmarnowany, że gospodarka była w stanie rozkładu, że byliśmy zniewoleni ale ja byłem wtedy młody, miałem fajnych kumpli, koleżanki i to sie wtedy liczyło a polityka interesowała mnie średnio. Natomiast co do ostatnich 20 lat to jestem z nich zadowolony i chociaż wspominam okres PRL z sentymentem to nie moge sobie wyobrazić, że komuna trwałaby dłużej powiedzmy jeszcze 20 lat. to byłaby tragedia ;)

Myślę, że pod każdym względem mam lepiej niz miałbym gdyby PRL trwał nadal. Cieszę się jednak, że żyłem troche w tamtym systemie bo dzieki temu mam szerszy pogląd na pewne sprawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

W 1989 roku miałem 24 lata. Z mojego punktu widzenia komuna padła w ostatnim akceptowalnym momencie. Gdyby potrwała z 10 lat dłużej to teraz pewnie żyłbym w innym kraju i może robił, co innego.

Nie tęsknię za nią, wspominam jako obrzydliwy okres, w którym musiałem żyć a ostatnie 20 lat to najlepsze lata mojego życia, mimo, że nie zawsze było słodko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Przeszukując "zasoby" natrafiłem na takie "coś". Wprawdzie sprzed 13 lat, ale samo w sobie jest jakimś komentarzem późniejszych przemian i do dzisiejszych czasów (zwłaszcza ilustracje).

rid%20dig34.jpg

rid%20dig35.jpg

rid%20dig36.jpg

rid%20dig37.jpg

rid%20dig38.jpg

rid%20dig39.jpg

rid%20dig40.jpg

rid%20dig41.jpg

rid%20dig42.jpg

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.