Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Władimir Putin - zagubiony carewicz czy człowiek na czas smuty

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej   

Osobiście muszę przyznać że raczej popieram politykę Busha i Blaira. Zapraszam do dyskusji na temat: Polityka Putina - co o niej sądzisz ?

Oczywiście liczę na inteligentną i żywiołową dyskusję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Politkas to chęć przywrócenia Rosji mocarstwowej rangi na świecie, jednak bez unowocześnienia i wyprowadzenia kraju z biedy nie da sie tego osiągnąc. Nie mówiąc już o korupcji. Co do Czeczeni to klasyczny przykład słabości Rosji i w sposób oczywisty pokazuje, że to kolo na glinianych nogach bo sobie nie potrafi z małą prowincją poradzić. Sukces Rosji jaki mi przychodzi na myśl to podatek liniowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Zgadza sie - Rosja marzy o odnowieniu utraconej wladzy ( miedzy innymi to nam wypominaja ;] ) . Mnie tylko zastanawia kto tak naprawde steruje Putinem i jego poczynaniami? - to jest byly agent wiec watpie by sam wszystkim sterowal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyje pieniądze tego władza, zawsze i wszędzie tak było jest i będzie... W Rosji rządzą oligarchowie i owszem Putin, jesli jestes posłuszny Putinowi będzie bogatym oligarchem jeśli nie skończysz jak Chodorkowski... To jest Rosja właśnie. Mimo wszystko jest troche lepiej niż było kiedyś, Rosja wkońcu musi się otworzyc na zachód całkowicie i współżyć z tym zachodem i zapomnieć o mocarstwie gdy w Rosji zacznie się dziać lepiej to i odzyskają mocarstwową potęge, ale do tego trzeba ogromnych reform w tym kraju. Jeszcze na dodatek odpadła im Kirgizja Gruzja i Ukraina ze strefy wpływów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Putin jest 2 dyktatorem w Europie [Tylko, że Aleksandr Łukaszenko- prezydent Białorusi, został oficjalnie nim ogłoszony…]. Nigdy nie podobała mi się jego polityka, szczególnie względem Czeczenii :?

Dla niego ważniejsze od życia człowieka jest utrzymanie we władzy terytorium i czerpanie z niego jak najwięcej korzyści :? a potem wszyscy zdziwieni, że są zamachy terrorystyczne organizowane przez Czeczenów, którzy pragną niepodległości. A jak wiadomo pokojowe rozwiązanie konfliktu wydaje się być bardzo odległe… Może następny rosyjski prezydent przejrzy na oczy…. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A moim zdaniem Putin jest 2 dyktatorem w Europie [Tylko, że Aleksandr Łukaszenko- prezydent Białorusi, został oficjalnie nim ogłoszony…]. Nigdy nie podobała mi się jego polityka, szczególnie względem Czeczenii :?

Dla niego ważniejsze od życia człowieka jest utrzymanie we władzy terytorium i czerpanie z niego jak najwięcej korzyści :? a potem wszyscy zdziwieni, że są zamachy terrorystyczne organizowane przez Czeczenów, którzy pragną niepodległości. A jak wiadomo pokojowe rozwiązanie konfliktu wydaje się być bardzo odległe… Może następny rosyjski prezydent przejrzy na oczy…. :roll:

Tylko Putin może sobie na to pozwolić, Rosja nawet w kryzysie ma kilkaset głowic atomowych i tysiące starych czołgów i jednak handluje na ogromną skalę, więc nikt by się nie odwarzył nazważ Putinem dyktatorem, jednak mimo wszystko w Rosji jest w porównaniu z Białorusią o niebo lepiej, nawet podatek liniowy w Rosji mają, własność prywatną, mogą działać tam polonijne organizacje w Białorusie tego nawet nie ma. Co nie zmienia faktu, że Putinowi do ideału brakuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich miesiącach z coraz większym niepokojem obserwuję politykę Rosji. I nie chodzi tu nawet o politykę wobec Czeczenii, coraz groźniejsza jest wroga postawa wobec naszego kraju. Zaczęło się od dyplomatycznych "uszczypliwości" np. Pominięciu Wojska Polskiego w przemówieniu Putina w czasie obchodów 60-lecia zakończenia IIWŚ. Od tego czasu nadchodzą coraz bardziej niepokojące sygnały zza wschodniej granicy. Pobicia Polaków, wrogie demonstracje można było jeszcze uznać za incydenty, ale już sprawa Polaków na Białorusi (nie wierzę żeby Kreml nie maczał w niej palców), przeciwstawianie się pomarańczowej rewolucji (która Polska czynnie popierała) są wyraźnymi sygnałami wrogości. W ostatnim czasie wypłynęła bulwersująca sprawa gazociągu po dnie Bałtyku z ominięciem Polski. Ostatnio natomiast Rosja popsuła stosunki z Ukrainą, będącą teraz sojusznikiem Polski i mającą z nami podobne interesy. Obawiam się że może skończyć się naprawdę niebezpiecznie (ten mój pesymizm), tym bardziej że jak słusznie zauważył Marcus Traianus:

Politkas to chęć przywrócenia Rosji mocarstwowej rangi na świecie, jednak bez unowocześnienia i wyprowadzenia kraju z biedy nie da sie tego osiągnąc.

tylko obawiam się że Rosja będzie starała osiągnąć ten cel tradycyjnie, a to nie wróży niczego dobrego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Dla Rosji jego polityka jest dobra, jednak jest ona niedozaakceptowania z punktu widzenia praw człowieka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A embargo na dostawy mięsa z Polski? A zamknięcie Cieśniny Puławskiej dla polskich statków, a przejęcie Możejek przez Orlen, co dziwnym trafem spowodowało " awarię " gazociągu dostarczającego ropę na Litwę.. w innych przpadkach awarie były szybko naprawiane, ale nie w tym przypadku. Ciekawe dlaczego?? Rosja ma największe zasoby ropy i gazu w regionie, zaopatruje całą Unię europejską.

Politkas to chęć przywrócenia Rosji mocarstwowej rangi na świecie, jednak bez unowocześnienia i wyprowadzenia kraju z biedy nie da sie tego osiągnąc.

Niestety, nie mogę się z tym zgodzić, to jest możliwe dzięki uzależnieniu Europy od dostaw gazu i ropy, oczywiście na to trzeba czasu, ale Putin to człowiek pragmatyczny. On swój plan reaizuje programowo i planowo. Myśle, że jego następca również nie zmieni linii prowadzenia polityki zagranicznej wobec Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Dla Rosji jego polityka jest dobra

Trudno się dziwić, skoro twierdzą, że Rosja spłaciła 98% długów... Przynajmniej oni tak myślą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Na temat polityki Władimira Putina można pisać wiele. Rosjanie dawno nie mieli takiego twardego prezydenta. Putin bez dwóch zdań wzmocnił Rosję na arenie międzynarodowej. Inną sprawą jest, że jednocześnie zwiększył wydatki na cele socjalne, co nie jest dobre... Niemniej, obecna polityka zagraniczna Rosjan pokazuje, że pomimo dobrej woli, nie da się z nimi prowadzić przyjaznych stosunków. Są uparci i nie chcą ustąpić ani na krok. Więc ciągle będziemy mieli z nimi "na pieńku". Ja się bardzo obawiam tego, że przez tak prowadzoną politykę i masową propagandę w rosyjskich mediach, przeciętny Rosjanin będzie miał o Polakach coraz gorsze zdanie, bo ślady pozostaną w świadomości na całe dziesięciolecia :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Inną sprawą jest, że jednocześnie zwiększył wydatki na cele socjalne, co nie jest dobre...

dobre jest! Co ty chcesz? Każde potknięcie takiego sasiada jest dobre :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
dobre jest! Co ty chcesz? Każde potknięcie takiego sasiada jest dobre :wink:
Wiesz Hauer, ja sam nie wiem. Silna Rosja to jakaś stabilizacja, natomiast słaba jest nieobliczalna i oznacza mnóstwo nieszczęść dla jej sąsiadów, a jeszcze więcej dla Rosjan. Ale tak czy inaczej, słaba pozycja Rosji jest i tak 100 razy silniejsza od pozycji Polski :) Nieraz się cieszyłem ze słabej pozycji Rosjan, ale to nie jest takie proste...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   
Dla Rosji jego polityka jest dobra, jednak jest ona niedozaakceptowania z punktu widzenia praw człowieka.

Też mi się tak wydawało ale nie tak dawno rozmawiałem z rosyjskim studentem mieszkającym od niedawna w Polsce (prywatnie przyjaciel mojego brata) i kiedy powiedzialem mu ze Putin jest dobrym prezydentem dla Rosji to tylko sie zasmial. Putin wcale nie ma tak wielkiego poparcia w Rosji jak nam sie wydaje bo wszystkie media sa kontrolowane przez panstwo a swobody obywatelskie praktycznie nie istnieja. Putin prawdopodobnie bedzie rzadzil Rosja jeszcze dwie kadencje - wystarczy ze odczeka 3 lata i bedzie mogl sprawowac dalsze rzady CAŁKOWICIE LEGALNIE. Putin jest carem XXIw

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.