Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
kamilson

Obrazy, walka o budynek

Rekomendowane odpowiedzi

kamilson   

Witam!!

Chciałbym spytać w jakim mieście odbyła się bitwa o obrazy które były w piwnicy budynku na środku dużego pola i 2 partyzantów i 3 alianckich żołnierzy się i byli tam cywile , wytłukli z ponad 300 Niemców ( zostali zabijani jak kaczki z powodu broni maszynowej i i 900metrów musieli biec)lecz Niemcy i tak zdobyli obiekt wiem że to było we Francji 1943/44 rok coś takiego

Edytowane przez Vissegerd
Nazwy narodowości, państw, oraz początek zdania (tytuł) piszemy z wielkiej litery. Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

To taka sama bajeczka jak ten samolocik nad powstańczą Wa-wą.

I skąd w 1943r. Alianci we Francji?

Wydaje mi się, że film 'Oblężeni' nie jest dobrym filmem historycznym.

Po pierwsze: było tam 2 Amerykanów-dezerterów, po drugie było ok. 10 partyzantów. Po trzecie, Niemców było 60 i jeden czołg. Film był tak głupi i niezgodny z prawdą, że po jego obejrzeniu błyskawicznie go usunąłem(Niemcy w amrykańskich płaszczach, czołgista z patkami WH, Niemcy niemogący zdobyć jednego budynku, atakujący gazem... takiej bzdury to ja jeszcze nie widziałem). Obejrzyj jakiś porządy film, np. 'Kiedy umilkną fanfary'(polski tytuł: 'Kiedy ucichną działa').

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ehm.. a widziałeś kiedyś coś takiego, żeby 12 osób broniło się przed 60 i czołgiem? Przecież Niemcy by ich rozgnietli w pył. Ostrzał z czołgu, z karabinów i granaty. I po wsjem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   
Niemców

Tu jest dobrze

niemcy [...] francji

A tu już źle! Nazwy narodów i państw piszemy wielką literą.

Andreasie - no nie zawsze... widziałeś O jeden most za daleko? W Arnhem spadochroniarze trzymali się całkiem nieźle przecież.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Oczywiście, że widziałem. Jak wiele innych filmów. Bardziej godne polecenia od tego gniota są takie dizełka jak 'Kiedy ucichną działa' czy 'Na tyłach wroga'... Spadochroniarze Frosta to co innego. ;)

Ale pozwól redbaronie, że streszczę Ci ten chory film: dwóch dezerterów jest przewożonych w styczniu 1945r. przez bezludną Francję. I wjeżdżają na pole minowe. Giną wszyscy 3 żandarmi, którzy ich eskortowali. Dezerterzy zabierają jedzenie i jednego Colta(jednego Colta na 3 eskortujących!), bez mapy są i kompasu. Napotykają na dowody okruciestwa Niemców: popalone wsie, powieszeni mieszkańcy, trupy, zgliszcza... To zbyt Polskę przypominało, a w 1945r.-gdzie coś takiego było?

No i trafiają do jakiegoś budynku, gdzie napotykają 'oddział partyzancki', złożony z dzieci umysłowo chorych i dwoje starców. I do budynku atakują Niemcy z cozłgiem-w amerkykańskich płaszczach. Giną jak muchy od ognia 'partyzantów', na jednego zabitego 'partyzanta' ginie z 8 Niemców(14 vs 60). Niemcy mają czołg oczywiście, ale i tak sobie nie dają rady. No i w końcu 3 dzieci i jeden Amerykanin przeżywają i uciekają. A Niemcy zajmują budynek. W podziemiach były obrazy, dlatego tak zażarcie walczyli. Wot i cała bzdura.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Film zatem rzeczywiście niezbyt sensowny ani realny. Nie mniej jednak w ataku na budynek nie zawsze czołg jest górą - zależy od budynku, typu czołgu i przede wszystkim tego, czym dysponują obrońcy.

Wkurzają mnie takie dziwne filmy, dlatego rzadko oglądam filmy wojenne, zwłaszcza amerykańskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Obrońcy dysponują kilkunastoma pistoletami maszynowymi MP-40, karabinami K-98 i jednym P-08, plus jeden Colt M1911A1.

Budynek-typowa budowa ceglana, wysoki na 3 piętra. A czołg sam nie wiem jaki. Chyba Pattona przebudowali z wieżą. Albo coś. Plus amerykanskie płaszcze Niemców i patki WH na kołnierzu jednego z czołgistów. I bezsensowne ataki gazem łzwiącym i karabinami powt. w nocy w budynku...

Amerykańskie nei są wszystkie złe, starczy wspomnieć: ''Cienką czerwoną linię'', ''Na tyłach wroga'', ''Kiedy ucichną działa'', ''Ślicznotkę z Memphis'', ''Listy z Iwo Jimy'', czy klasyki już: ''Najdłuższy dzień'' czy ''Wielka Czerwona Jedynka''... Są naprawdę dobre filmy, czasem trafiają się gnioty... Ale co poradzisz- u nas także-choćby taka 'Lotna' czy cała seria filmów o zwalczani 'reakcyjnego' podziemia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Obrazy , wlaka o budynek - tytuł brzmi " Obrazy ,włuczenie budynku" czy " Obrazy, walka o budynek" . Bo nie bardzo kumam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Chodziło mu o walkę o budynek, w którym są obrazy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.