Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Viss - masz 0 pkt za zadanie 17 bo nie odpowiedziałeś na podstawie źródła, a tylko na podstawie własnej wiedzy. Czytamy ze zrozumieniem polecenia. ;>

Nie czytałem tekstu źródłowego, to fakt, przyznaję. Ale uwarunkowania klimatyczne, geograficzne i przyrodnicze leżą tak na prawdę u podstaw, warunkują wszystko :huh:

W pytaniu nr 20 można szeroko to rozwijać, więc nie powinno być błędu, jeśli ktoś wyszczególnił więcej konsekwencji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   
Co zaznaczyliście w zadaniu 6? Jestem ciekawy czy rozgryźliście gotyk? ;>

Viss - masz 0 pkt za zadanie 17 bo nie odpowiedziałeś na podstawie źródła, a tylko na podstawie własnej wiedzy. Czytamy ze zrozumieniem polecenia. ;>

Z zadaniem 20 to w oparciu o źródło należy sformułować ocenę i ją uzasadnić. Chodzi tu o karę finansową za przekroczenie limitu produkcji i sprzedaży niż cech ustalił. Dalej należy uwzględnić rolę cechu na rzemieślnika z własnej wiedzy i się ma.

To ja całkiem nie tak mam...

Napisałem, że doprowadzi takie postępowanie do spadku konkurencyjności, ponieważ rzemieślnicy mają z góry narzucone limity, nie mogą między sobą rywalizować co może się przełożyć na spadek jakości produktów.

O kluczu okrutny,

niechże maturzysta nie będzie smutny..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Abrakadabra... :huh:

Idźcie spać... było minęło, w sierpniu poprawki, a za rok powtórka z rozrywki, choć wątpię, że ludzie zdający matmę będą chcieli jeszcze pisać historię... ;)

Edytowane przez Fanaa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Viss, Ucio - te zadania ostatnie są na bazie źródeł, a więc w pierwszej kolejności w rozwiązywaniu tego zadania odnosimy się do źródła a następnie naszą interpretację podbudujemy własną wiedzą. Jeśli to zrobimy, to powinniśmy mieć zadanie zaliczone. ;)

Ponawiam moje pytanie: Jak zaznaczyliście w zadaniu 6? ;P

Fanaa - ja zdawałem (4 lata temu) matematykę i historię - obie na rozszerzonym, a co? :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
K-H   

Szok, nie było tak źle! :huh: Test był w porządku, przy źródłach ostro namieszałam ale za to 1. temat wypracowania pasował mi w sam raz. ;) Zdecydowanie lepiej niż próbna. :)

A w 6. poprawnie odnalazłam gotyk, obrazek D.

Edytowane przez K-H

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   
Fanaa - ja zdawałem (4 lata temu) matematykę i historię - obie na rozszerzonym, a co? laugh.gif

:huh: Szalony? Niezła mieszanka... zazwyczaj historia i matematyka... A wiesz? Fakt, da się to pogodzić, mój kolega dwa lata temu zdawał matmę i historię. Ta pierwsza poszła mu dobrze, a jeśli chodzi o historię... w miejscu wypracowania napisał do egzaminatora list z prośbą kończył go mniej więcej tekstem:"... muszę zdać, bo chcę iść na Polibudę!" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

To jak było u was z tym zadaniem 6? ;( Który obrazek wybraliście? ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
ja wybrałam D :huh: bo ambony i organy to raczej barok

Na zasadzie eliminacji.. ehh.. Tego typu siedzenia są typowe dla gotyku. Problem jest z odróżnieniem od neogotyku, ale to już nie robi problemu. ;)

W zad. 17 powinno być wydedukowane z źródła oraz twojej wiedzy rola cechu na pracę rzemieślników (albo mi się już pomieszały zadania) a odpowiedź - ocena tej roli i uzasadnienie. Coś w tym rodzaju bo nie pamiętam dokładnie. Ale bardzo ważne jest "z źródła", "na podstawie źródła".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
K-H   
To jak było u was z tym zadaniem 6? ;( Który obrazek wybraliście? ;P

Przecież odpowiedziałam powyżej :huh:

Mnie nakierowały strzeliste wykończenia na obrazku D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.