Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Reforma ONZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ONZ potrzebuje reformy? Jeśli tak to w jakim kierunku powinna ona pójść. Wiem, że Polska aktywnie działała/przedstawiła projekt takowej reformy, na czym on miał polegać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eldo   

Moim zdaniem ONZ potrzebuje zmian. Nie jestem ekspertem, więc trudno mi konkretnie powiedzieć, na czym te zmiany miałyby polegać. Ja skupiłbym się na Radzie Bezpieczeństwa i na jej stałych członkach. Oczywiście nie mówię, że należy zlikwidować ich pozycję, ale możnaby np. ograniczyć ich prawo weta. Myślę, że wtedy rezolucje Rady byłyby podejmowane w bardziej demokratyczny i równy sposób

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Zgadzam się z Eldo iż reformy ONZ należy zacząć od Rady Bezpieczeństwa.

Należy poszerzyć grono jej stałych członków i jednocześnie odebrać im prawo weta.

Jestem też za wprowadzeniem ściślejszej kontroli w terenowych ośrodkach ONZ (szerzy się tam korpucja) oraz za zwiększeniem nakładów na zabezpieczenie organizowanych przez ONZ dostaw pomocy humanitarnej dla klientów tej pomocy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Eldo iż reformy ONZ należy zacząć od Rady Bezpieczeństwa.

Należy poszerzyć grono jej stałych członków i jednocześnie odebrać im prawo weta.

Jestem też za wprowadzeniem ściślejszej kontroli w terenowych ośrodkach ONZ (szerzy się tam korpucja) oraz za zwiększeniem nakładów na zabezpieczenie organizowanych przez ONZ dostaw pomocy humanitarnej dla klientów tej pomocy.

Ja jestem za ograniczeniem wszelkiej działalności tej organizacji, gdzie znajomi królika wiedzą, że można się zawsze nachapać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

A moim zdaniem idea ONZ jest zasadniczo dobra (weźmy dla przykładu UNESCO, UNICEF, UNAIDS).

ONZ trzeba jedynie przeorganizować, aby nie marnować środków (przykładowo utrzymanie kwatery głównej w Nowym Jorku pochłania aż 30% budżetu ONZ).

Wracając do RB ONZ, to uważam że bezwględnie status stałego członka powinny otrzymać Indie (mają 1,2 miliarda mieszkańców, są czwartą gospodarką świata i mają broń jądrową), Brazylia (które zdecydowanie dominuje w Ameryce Południowej) oraz co najmniej jedno państwo afrykańskie (proponuję Nigerię z racji faktu że ma 155 milionów mieszkańców).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A moim zdaniem idea ONZ jest zasadniczo dobra (weźmy dla przykładu UNESCO, UNICEF, UNAIDS).

ONZ trzeba jedynie przeorganizować, aby nie marnować środków (przykładowo utrzymanie kwatery głównej w Nowym Jorku pochłania aż 30% budżetu ONZ).

Wracając do RB ONZ, to uważam że bezwględnie status stałego członka powinny otrzymać Indie (mają 1,2 miliarda mieszkańców, są czwartą gospodarką świata i mają broń jądrową), Brazylia (które zdecydowanie dominuje w Ameryce Południowej) oraz co najmniej jedno państwo afrykańskie (proponuję Nigerię z racji faktu że ma 155 milionów mieszkańców).

Nigerię ma do tego predestynować wyłącznie potencjał demograficzny?

Bangladesz ma więcej, a znaczenie RPA na kontynencie afrykańskim jest porównywalne z Nigerią.

A cóż można powiedzieć o niereprezentowanym całym kontynencie - w postaci Australii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

jak rzadko muszę się zgodzić z secesjonistą: o sile państw nie stanowi ilość ludnośći, czy to że są największe w danym rejonie świata [do "potentatów" ludnościowych można by dołożyć kilka innych równie licznych], ale coś innego. To coś, to fakt, że ich siła i militarna i ekonomiczna jest w stanie zmusić znakomitą większośc przeciwników do kapitulacji. Znakomiat większość państw z R.B. dysponuje bronią atmową w takiej ilości, że są w stanie odpowiedzieć na każdy atak atomowy i zniszczyć przeciwnika, znakomita ich większość ma za sobą wojnę i zniszczenia, oraz to - że swoimi decyzjami w sferze gospodarczej są w stanie sparalizować większość świata...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

jak rzadko muszę się zgodzić z secesjonistą: o sile państw nie stanowi ilość ludnośći, czy to że są największe w danym rejonie świata [do "potentatów" ludnościowych można by dołożyć kilka innych równie licznych], ale coś innego. To coś, to fakt, że ich siła i militarna i ekonomiczna jest w stanie zmusić znakomitą większośc przeciwników do kapitulacji. Znakomiat większość państw z R.B. dysponuje bronią atmową w takiej ilości, że są w stanie odpowiedzieć na każdy atak atomowy i zniszczyć przeciwnika, znakomita ich większość ma za sobą wojnę i zniszczenia, oraz to - że swoimi decyzjami w sferze gospodarczej są w stanie sparalizować większość świata...

pozdr

Stąd niby w RB winien być Pakistan, a jakoś tego nie widzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Z tą reformą coś jest nie tak. Mówi się o niej i mówi, ale nic się nie robi. Czuję że wogóle do niej nie dojdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.